آموزش تبلیغات در اینستاگرام


امروزه می بینیم که بسیاری از برندها و کسب و کارهای نوپا از اینستاگرام به عنوان بستری برای بازاریابی و تبلیغات استفاده می کنند. اما مساله اصلی این است که واقعا اینستاگرام پلتفرمی مناسب برای بزاریابی و تبلیغات است؟

اینستاگرام یکی از قدرتمندترین شبکه های اجتماعی است که روزانه به طور میانگین 500 میلیون کاربر فعال دارند از این رو به کمک این بستر می توان مخاطبان هدفمندتری داشته باشیم.

تبلیغات گسترده در اینستاگرام نیاز به محتوای جذاب دارد. کسب و کارها باید محتوایی مناسب با مخاطبین هدف خودشان تولید کنند. از آنجایی که اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، برای جذب مخاطبین هدف باید از عکس ها مجموعه ای از عکسیهای مربوط به کسب و کار، متن و فیلم استفاده کنید.

اما می رسیم به بخش مهیج بازدهی تبلیغات در اینستاگرام، در مارس سال 2017، بیش از 120 میلیون کاربر اینستاگرامی از یک وب سایت بازدید کردند. این بدین معنیست که اینستاگرام می تواند تاثیر زیادی در بهبود کسب و کارتان داشته باشد.

طبق یک سری تحقیقات دیگر، بر اساس داده های اینستاگرام مشخص شده است که 60 درصد از مردم با محصولات جدید از طریق این پلتفرم آشنا می شوند و 75 درصد از کاربران اینستاگرامی از طریق این پستهای تبلیغاتی نسبت به دریافت قیمت، مشخصات و در نهایت خرید اقدام می کنند.

طراحی تبلیغات در اینستاگرام:

برای طراحی تبلیغات در اینستاگرام، قبل از هر چیزی باید بدانیم که چه کسانی در این پلتفرم قدرتمند حضور دارند؟ آیا فقط نوحوانان طرفدار این پلتفرم هستند؟

  • 55 درصد از کاربران اینستاگرامی را قشر جوان در محدوده سنی 18 تا 29 سال تشکیل داده اند.
  • 28 درصد از کاربران اینستاگرام در محدوده سنی 30 تا 49 سال قرار دارند.
  • تنها 11 درصد از کاربران این پلتفرم بین 50 تا 64 سال سن دارند.
  • در نهایت فقط 4 درصد از بزرگسالان بالای 65 سال از اینستاگرام استفاده می کنند.

در حالت کلی تعداد کاربران زن در این پلتفرم بیشتر است از این رو تبلیغات در این پلتفرم برای کسب و کارهایی مخاطبین هدف آنها بیشتر بانوان هستند گزینه بسیار مناسبی است.  البته نا گفته نماند که تمامی کسب و کارها می توانند از این شبکه اجتماعی به عنوان فرصتی پر فایده استفاده کنند. با استفاده از این پلتفرم می توانید کنترل بیشتری بر روی اینکه چه کسی می تواند پست شما را ببینید داشته باشید، در نتیجه تبلیغات موثری خواهید داشت.

صاحبان کسب و کار برای تبلیغات موثر در اینستاگرام  و طراحی تبلیغات مناسب می توانند جنسیت خاص، محدوده سنی، مکان، علایق، رفتار و سایر ویژگیهایی که مدنظرشان است را در نظر بگیرند. برای بازدهی بهتر می توان از کسب و کارهایی که مشابه شما هستند یا افرادی که در حوزه کاری شما کار می کنند برای تبلیغات استفاده کرد. همین ویژگی ها باعث شده است تا این پلتفرم برای تبلیغ کنندگان بسیار ارزشمند باشد.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام:

اگر بخواهیم قیمتی ثابت برای تبلیغات در اینستاگرام در نظر بگیریم، امکان پذیر نیست زیرا هزینه تبلیغات به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه تبلیغات بسته به مخاطب، تعداد رقبای موجود، روز و زمان متفاوت است. برای مثال تبلیغ یک محصول در ساعاتی از روز که اینستاگرام کاربران فعال بیشتری دارد نسبت به دیگر ساعتها متفاوت است.

اگر شما هم جزو کسانی هستین که کسب و کاری جدید را شروع کرده اید با قصد بهبود کسب و کارتان از طریق بازاریابی و تبلیغات اینستاگرامی دارید، می توانید از خدمات مشاوره‌ای سوخت جت استفاده کنید. ما مفتخریم که توانسته ایم در این راه به افراد زیادی خدمت کرده باشیم. نمونه کارهای تیم حرفه ای سوخت جت را می توانید از طریق سایت و صفحه اینستاگرامی سوخت جت مشاهده کنید. همچنین از طریق راه های ارتباطی می توانید با مشاورین این مجموعه در مورد هزینه تبلیغات در اینستاگرام نیز گفتگو داشته باشید.

انواع تبلیغات اینستاگرامی:

همانطور که می دانید اینستاگرام ویژگی های مختلفی برای آپلود کردن محتوا دارد. از این رو شما می توانید هر گونه محتوایی که دارید را در این پلتفرم به اشتراک بگذارید. به زبان ساده می توان گفت که شما هیچ گونه محدودیتی از نظر نوع محتوا برای به اشتراک گذاری ندارید. قالبهای تبلیغاتی اینستاگرام عبارتند از:

  • تبلیغات استوری
  • تبلیغات عکسی
  • تبلیغات ویدیویی

هر یک از این تبلیغات ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند که در ادامه مطلب هر یک از آنها را بررسی خواهیم کرد.

تبلیغات استوری:

تبلیغات در قسمت استوری در بین استوریهای تمام کاربران قابل مشاهده است. همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، اینستاگرام روزانه 500 میلیون کاربر فعال دارد و این بدین معنیست که هر روز این افراد استوریها را مشاهده می کنند. از این استوری این پتانسیل را دارد که تبلیغ شما را به مخاطبین گسترده ای برساند. این نوع تبلیغات تنها 24 ساعت قابل مشاهده است و بعد از گذشت این زمان منقضی می شود از این رو می توانید تبلیغاتتان را در قالب ایده های مختلف هر 24 ساعت یک بار به اشتراک بگذارید.

کسب و کارها می توانند از ویژگی ها و فیلتر های مختلف استوری استفاده کنند تا تبلیغاتی خلاقانه داشته باشند.

تبلیغات عکسی:

تبلیغات تصویری یا عکسی این امکان را به شما می دهد تا خدمات و محصولاتتان را در قالب چند عکس به اشتراک بگذارید. این نوع تبلیغات کمک می کند تا شما بتوانید محتوای بصری که دارید را با افراد بیشتری به اشتراک بگذارید. با استفاده از هشتگ تبلیغ نه تنها برای فالورهایتان بلکه برای سایر افرادی که هشتگها را دنبال می کنند قابل مشاهده است.

تبلیغات ویدیویی:

کاربران این پلتفرم قدرتمند طرفدار ویدیو هستند. به همین دلیل ویدیو کار را برای تبلیغ کنندگان اسانتر کرده است. صاحبان کسب و کار می توانند با طراحی یک تبلیغ ویدیویی هوشمندانه و جذاب کاربران متعددی را جذب کنند.

برای طراحی تبلیغات در اینستاگرام، می توانید هر بار از روشهای مختلفی استفاده کنید. تولید محتوای جذاب و ارزشمند پایه و اساس موثر بودن یک تبلیغ است.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *