استراتژی تبلیغات در اینستاگرام


اینستاگرام یکی از فعالترین پلتفرمهایی است که در حال حاضر در رسانه های اجتماعی وجود دارند. از این رو استفاده از این بستر قدرتمند شما را قادر می سازد تا کسب و کارتان را توسعه ببخشید. برای تبلیغ در این بستر باید با استراتژی تبلیغات در اینستاگرام آشنایی داشته باشید.

آخرین آمار داخلی اینستاگرام نشان می دهد که 25 میلیون کسب و کار در این شبکه اجتماعی یک حساب تجاری دارند. این بدین معنیست که 200 میلیون کاربر روزانه حداقل یک پروفایل تجاری را مشاهده می کنند.

به جرات می توان گفت اینستاگرام بیشتر از گذشته مخاطبین هدف شما را در بر میگیرد چون امروزه کاربران فعال آن به بیش از 500 میلیون کاربر رسیده است. البته نا گفته نماند که کاربران اینستاگرامی تنها در این پلتفرم نیستند بلکه در سایتها دیگری نیز فعالیت دارند.

57% از کاربران اینستاگرامی بعد از مشاهده پست ها به وبسایت نیز مراجعه می کنند. در واقع شما از طریق اینستاگرام می توانید کاربرانتان  را به وبسایت منتقل کنید. با توجه به این موارد نمی توان از اهمیت بازاریابی اینستاگرام چشم پوشی کرد. بنابراین در این مطلب قصد داریم استراتژی تبلیغات اینستاگرام را بررسی کنیم تا شما عزیزان بتوانید با تبلیغات در اینستاگرام کسب و کارتان را بهبود ببخشید.

الگوریتم های اینستاگرامی به گونه ای عمل می کنند که هر چه محتوای شما با کیفیت تر باشد، طرفداران بیشتری خواهد داشت. یعنی برای اینکه پستهای شما توسط کاربران زیادی دیده شود باید محتوایی جذاب و مخاطب پسند داشته باشید. در غیر این صورت خود الگوریتمهای اینستاگرام اجازه دسترسی تمامی کاربران به پست شما را نخواهد داد.

از این رو اولین قدم، شناخت علایق فالورهایتان است. یعنی شما باید بدانید که مخاطبین هدف شما چه چیزی را بیشتر می پسندند تا بتوانید بر اساس آن پستهای معمولی و تبلیغاتی را طراحی کنید.

استراتژی شماره 1: توجه به علایق مشتریان یا فالورها:

سعی کنید محتواهایی تولید کنید که به علایق مشتریان شما نزدیک باشد. برای مثال اگر کسب و کار شما مربوط به راهکارهای انرژی سبز است مطمئنا کاربران شما نسبت به مسائل زیست محیطی شور و اشتیاق دیگری خواهند داشت.

خوشبختانه امروزه ابزارهای مختلفی بر روی گوشی های هوشمند قابل نصب هستند که به کمک آن می توانید محتواهایی جذاب تولید کنید. برای مثال کانوا (Canva) یکی از ابزارهای کاربردی است که کسب و کارهای مختلف می تواند از طریق آن بنرهای مختلفی را برای پست یا استوری ایجاد کنند.

استراتژی شماره 2: از محتواهای تولید شده توسط کاربران استفاده کنید:

استراتژی دیگری که برای تبلیغ در اینستاگرام می توانید داشته باشید استفاده از محتوای خوب و جذاب تولید شده توسط کاربران است. به اشتراک گذاشتن محتوای کاربر نه تنها منجر به ایجاد ارتباط واقعی به صورت آنلاین می شود بلکه خود نوعی تبلیغ با کمترین زمان و هزینه است. پست گذاشتن کاربران در مورد یک برند، ارزش آن را بیشتر خواهد کرد.

استراتژی شماره 3: مشتریانتان را معرفی کنید:

در همین راستا با به اشتراک گذاشتن محتوا تولید شده توسط کاربر، شما به نوعی مشتریانتان را معرفی می کنید. این معرفی منجر به ایجاد روابط معتبر و در عین حال ارتقا ارزش برند شما خواهد شد. سایر مخاطبین نیز با مشاهده وفاداری مشتری به شما و احترام شما به مشتریان بهتر می توانند به برند شما اعتماد کنند. بهره برداری از توان مخاطبین در رسانه ای مانند اینستاگرام برای شما بسیار ارزشمند خواهد بود.

استراتژی شماره 4: از پستهای چرخ فلکی استفاده کنید:

گاهی اوقات برای تبلیغ در اینستاگرام می بینیم که یک تصویر واحد به تنهایی برای گفتن کل داستان کافی نیستو از این رو با استفاده از  قابلیت چرخ فلکی اینستاگرام می توانید 10 فیلم یا عکس را با هم به اشتراک بگذارید. از این رو برای معرفی یک محصول می توانید از یک سری تصویر و ویدیوی مرتبط استفاده کنید.

این استراتژی تبلیغات در اینستاگرام را فراموش نکنید.

استراتژی شماره 5: استفاده از هشتگ مناسب:

هشتگ شما را قادر می سازد تا افرادی که حساب شما را دنبال نمی کنند نیز بتوانند به محتواهای شما دسترسی داشته باشند. با استفاده از هشتگ کاربران می توانند یک کلمه کلیدی را جستجو کنند و با پستهای شما در گیر شوند. طبق بررسی های انجام شده، پستهای اینستاگرامی که حداقل یک هشتگ دارند به طور متوسط 12.6 درصد بیشتر از پستهایی که فاقد هشتگ هستند، مخاطب را درگیر می کنند.

استراتژی شماره 6: درک دعوت به اقدام:

اینستاگرام پلتفرمی است که با استفاده از آن می توانید لینک وبسایتتان را در قسمت بیو بنویسید. از این رو شما می توانید اطلاعات جدید در مورد خدمات یا محصولات را از طریق اینستاگرام به مشتریان معرفی کنید. برای این کار کافیست از آنها دعوت کنید تا به کلیک کردن بر روی لینک در قسمت بیو، وبسایت شما را مشاهده کنند.

استراتژی شماره 7: سنجیدن آنچه مهم است:

با بررسی 6 استراتژی تبلیغ در اینستاگرام فهمیدیم که باید چه محتوایی به اشتراک بگذاریم و از چه ویژگی هایی استفاده کنیم. اما باید چگونه موفقت آمیز بودن استراتژی را بسنجیم؟

تعداد لایک یا فالور معیار خوبی برای سنجش موفقیت استراتژی است اما این معیار موفقیت کلی را تضمین نمی کند. نرخ تعامل صفحه اینستاگرامی شما بیانگر موفقیت یک استراتژی است. از این رو به فالورهای تاثیر گذار و کامنتهایی که برای پستهای شما گذاشته می شوند بیشتر توجه داشته باشید.

 

تیم متخصص سوخت جت به شما کمک می کند تا بتوانید تبلیغات موثر و پر بازده ای در اینستاگرام داشته باشید. شما عزیزان می توانید در کنار آموزشهای ما از مشاوره و سایر خدماتی که برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم استفاده کنید. برای این کار، کافیست از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید. مشتریان و نمونه کارهای ما را می توانید در صفحه اینستاگرامی ما و در وبسایت مشاهده فرمایید. هدف ما بهبود کسب و کار شما عزیزان است.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *