الگوریتمهای اینستاگرام در سال 2020


احتمالا تا کنون در مورد الگوریتمهای اینستاگرام چیزهایی شنیده اید. این الگوریتمها نحوه دسترسی کاربران به پستهای اینستاگرامی را تعیین می کنند.

ممکن است برای شما هم سوال باشد، که چرا برخی از پستها بیشتر در صفحه Feed شما نمایش داده می شوند. جواب چنین سوالاتی همگی به الگوریتمهای اینستاگرام ربط داده می شود.

اما در این الگوریتمها فیلم از عکس بهتر است؟ چگونه می توان بازدید بیشتری برای پست های اینستاگرامی به دست آورد؟ آیا هشتگ در این راه کمک کننده است یا خیر؟

در این مطلب می خواهیم الگوریتمهای اینستاگرامی سال 2020 را بررسی کنید. در صورتی که شما هم کسب و کاری دارید و می خواهید از بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام برای بهبود آن استفاده کنید، باید با این الگوریتمها آشنایی داشته باشید.

شما باید با حقایق اینستاگرام آشنا باشید تا بدانید که این پلت فرم قدرتمند چگونه کار می کند و پستها چگونه به 500 میلیون کاربر فعال آن می رسد.

با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. تیم متخصص سوخت جت با بررسی الگوریتمهای اینستاگرامی به شما کمک می کند تا تبلیغی موثر و پر بازده داشته باشید.

الگوریتمهای اینستاگرام:

طبق گفته اینستاگرام، الگوریتمهای این پلتفرم با استفاده از به 6 فاکتور  کار می کنند. این فاکتورها عبارتند از:

  • علاقه

  • ارتباط

  • برنامه زمانی

  • تناوب تولید محتوا

  • فالورها

  • میزان استفاده

تمامی الگوریتمهای اینستاگرام با استفاده از این فاکتورها کار می کنند و مرتبا در حال تغییر هستند. اینستاگرام در ژانویه سال 2020 آخرین الگوریتمهای به کار گرفته شده را معرفی کرد. لازم است بدانید که تمامی این الگوریتمها به کمک هوش مصنوعی و با توجه به داده های که هر روز در هر دقیقه دریافت می کند کار می کنند.

اینستاگرام پیش بینی می کند که شما چقدر برای محتوای یک پست اهمیت می دهید:

فید اینستاگرام شما تنها شامل پستهای افرادی که دنبال می کنید نیست. یعنی تمام پستهایی که فالوینگ های شما آپلود می کنند در فید شما قابل مشاهده نیست!!

پس چه پستهایی در صفحه فید شما نمایش داده می شود؟ جواب این است که پستهای قابل مشاهده در صفحه فید هر فرد بر اساس علایق خود فرد انتخاب می شود. یعنی الگوریتم اینستاگرام فکر می کند که شما آن پست را دوست دارید، پس در صفحه فید شما نمایش داده می شود.

این الگوریتم بر اساس رفتار و علایق فرد با توجه به پستهایی مشابه و تجزیه و تحلیل های صورت گرفته کار می کند.  بنابراین به زبان ساده  تر، چیزی که در فید اینستاگرام می بینید ترکیبی از کلیه رفتارهای اینستاگرامی شماست.

دوستانی که بیشتر با آنها تعامل دارید، کسانی که بیشتر استوری هایشان را می بینید، افرادی که در عکسهای آنها بیشتر تگ می شود و پستهایی که لایک می کنید و کامنت می گذارید همگی جزو رفتارهای اینستاگرامی شما هستند.

چه تعاملاتی برای الگوریتم اینستاگرام مهم تر است؟

وقتی از صفحه فید اینستاگرام صحبت می کنیم، می دانیم که این الگوریتم محتوایی که بیشترین تعامل را داشته است، در اولویت قرار می گیرد. تعاملات هر پست کامنتها، لایکها، به اشتراک گذاشتن آن و بازدید آنهاست.

از این رو برای تبلیغ در اینستاگرام شما باید تعامل با کاربر را بیشتر کنید. از محتواهایی استفاده کنید که برای کاربران شما جذاب باشد تا منجر به لایک، کامنت و به اشتراک گذاشتن آن شود.

اینستاگرام رابطه شما با فالورهایتان را تعیین می کند:

این الگوریتم اینستاگرام می خواهد پستهای خانواده، دوستان و افرادی که به آنها اهمیت می دهید، اولویت شما باشند. اما این رابطه را از کجا تشخیص می دهد. زمانی که شما محتواهایی که دوست دارید را لایک می کنید و آن را برای سایر افراد ارسال می کنید. علاوه بر این افراد را جستجو می کنید و در زندگی واقعی آنها را می شناسید، اینستاگرام این را تشخیص می دهد.

بنابراین برای تبلیغ در اینستاگرام، همانطور که بارها به آن اشاره کردیم که باید محتوایی جذاب داشته باشید. زمانی که محتوایی جذاب داشته باشید و زمان زیادی را صرف بازاریابی در اینستاگرام کنید مطمئنا به نتیجه خواهید رسید. از این رو با یک برنامه زمانی مشخص سعی کنید پستهای منظم و عالی داشته باشید.

یکی از متخصصین رسانه های اجتماعی توضیح می دهد که اکر عادت دارید چندین روز در بار پست آپلود کنید و این را به چند بار در هفته تغییر دهید، کم کم فالورهایتان را از دست خواهید داد و تعاملتان را از دست خواهید داد.

اینستاگرام به ساعت آپلود پستها توجه می کند:

این الگوریتم به تعامل کاربران در پست اینستاگرام توجه می کند، اما در این میان به زمان آپلود پست نیز توجه می کند.

این الگوریتم اینستاگرام برای اینکه جذابیت پست را تشخیص دهد، بررسی می کند تا ببینید از زمان آپلود شدن پست تعامل کاربران در چه حد بوده است. از این برای تبلیغ در اینستاگرام و آپلود کردن پستهای معمولی سعی کنید ساعاتی که کاربران فعال بیشتری دارید را تشخیص دهید. اگر در این ساعات که مخاطبین شما آنلاین هستند، پستی را به اشتراک بگذارید لایک و کامنت بیشتری دریافت می کنید. در نتیجه اینستاگرام پست شما جزو محتواهای جذاب تشخیص می دهد و در صفحه فید افرادی بیشتری نمایش داده می شود.

به کمک ابزار Insights اینستاگرام می توانید ببینید که مخاطبین شما چه زمانی بیشتر آنلاین هستند. این بازه زمانی برای هر پیجی متفاوت است. این تفاوت ساعت ناشی از متفاوت بودن مخاطبین هدف هر پیج است.

 

الگوریتم اینستاگرام از تناوب برای مرتب کردن پستهای شما استفاده می کند:

شما در روز چند بار از اینستاگرام استفاده می کند؟ از شما جزو کسانی هستید که زیاد از این پلتفرم استفاده می کنید، اینستاگرام سعی می کند بهترین پستهای پس از آخرین بازدید را به شما نشان دهد. اما اگر جزو کسانی هستید که کمتر از اینستاگرام استفاده می کنید، فید شما شامل پستهایی است که اینستاگرام فکر می کند شما آن را دوست دارید.

الگوریتم اینستاگرام با توجه به فالوینگهایتان کار می کند:

اگر شما جزو کسانی هستید که افراد زیادی را دنبال می کنید، احتمالا پست های تمامی فالوینگهایتان را نمی بینید. چون تعداد فالوینگ های شما زیاد است، اینستاگرام گزینه های بیشتری برای انتخاب دارد. از این رو برای تبلیغ در اینستاگرام همانطور که گفتیم محتوای جذاب تولید کنید، تعامل را بالا ببرید تا پست شما جزو اولویتهای اینستاگرام باشد.

الگوریتم اینستاگرام میزان استفاده شما از اپلیکشن را محاسبه می کند:

اگر شما روزانه زمان زیادی را صرف کار کردن با اینستاگرام کنید، پستهای بیشتری را مشاهده خواهید کرد. بنابراین هر روز با صرف تنها چند دقیقه فقط می توانید پستهای برجسته روز را ببینید.

 

الگوریتمهای اینستاگرام بسیار هوشمند و کاربردی هستند. از این رو با استفاده از این نکات باید سعی کنید پستهایتان را به مخاطبهای بیشتری برسانید. تیم متخصص سوخت جت با توجه به دانش و تخصصی که در این زمینه دارد طراحی تبلیغ شما را به نحو احسن انجام خواهد داد.

از این رو برای مشاوره آنلاین می توانید با ما در تماس باشید. علاوه بر این در صفحه اینستاگرامی سوخت جت و وبسایت ما می توانید نمونه کارهای این تیم متخصص را مشاهده کنید. با سوخت جت، به سرعت می توانید به اهداف تجاری که دارید برسید!!!

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *