اکشن بلاک اینستاگرام و راهکارهای رفع آن


اینستاگرام امروزه یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که توسط کاربران مختلفی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. اینستاگرام به کاربران این امکان را می دهد تا هر فرد پروفایل خاص خود را داشته باشد، تصاویر و ویدیوهای مختلفی را پست کند، افراد دیگر را دنبال کنند، نظر بگذارند یا هر چیزی را که دوست داشتند لایک کنند. اما زمانی که اینستاگرام متوجه شود فردی از هر یک از این خدمات سو استفاده می کند با مسدود کردن حساب کاربری، فرد را تنبیه می کند. از این رو اکشن بلاک اینستاگرام یکی از مشکلاتی است که برای افراد متعددی پیش می آید.

احتمالا شما هم اگر کاربر اینستاگرام باشید تا کنون تجربه بلاک شدن در اینستاگرام را داشته اید. در این مطلب می خواهیم بدانیم که دلایل اینستاگرام برای بلاک کردن صفحات کاربری چیست.

اکشن بلاک اینستاگرام یعنی چی؟

وقتی که حین کار کردن با اینستاگرام پیام “This action was blocked. Please try again later. We restrict certain content and actions to protect our community. Tell us if you think we made a mistake” براتون میاد، این یعنی اینستاگرام به خاطر برخی از فعالیت هایی که شما انجام دادین تصمیم گرفته شما رو تنبیه کند. در نتیجه شما اکشن بلاک می شوید.

زمانی که اینستاگرام حساب شما را مسدود می کند، شما طی این مدت نمی توانید اکانت جدیدی را دنبال کنید، یا پستی را لایک کنید و برای آن کامنت بگذارید. پس دسترسی های شما محدود می شود اما با این وجود شما می توانید وارد حساب کاربری خودتان شوید و پستهای مختلفی را ببنید.

اما چرا اینستاگرام از اکشن بلاک استفاده می کند؟

اینستاگرام برای مقابله با خطرات ناخواسته و جلوگیری از اذیت شدن کاربران خط مشی های دقیقی را تعیین کرده است. در نتیجه اگر سیستم اینستاگرام یک اشتباه کوچک توسط شما پیدا کند، اکشن بلاک را برای صفحه اینستاگرامتان فعال خواهد کرد. اکشن بلاک اینستاگرام بدون هیچ اطلاع قبلی اجرا می شود. در ادامه دلایل بلاک شدن و راهکارهای رفع آن را بررسی خواهیم کرد.

رفع اکشن بلاک اینستاگرام

 1. به اینستاگرام پیام دهید تا شما را مسدود بودن اکانت شما را رفع کند.

زمانی که پیام اکشن بلاک اینستاگرام بر روی صفحه نمایش تلفن همراه شما ظاهر می شود با استفاده از گزینه Tell Us می توانید از اینستاگرام بخواهید تا محدودیت شما را رفع کند. در این روش اینستاگرام با بررسی اکانت و تایید هویت شما، محدودیت شما را رفع خواهد کرد.

 1. 24 تا 48 ساعت صبر کنید.

این احتمال وجود دارد که اینستاگرام شما را فقط برای مدت کوتاهی مسدود کرده باشد تا اقدامات شما را محدود کند. بنابراین 24 تا 48 ساعت صبر کنید تا محدودیت شما برطرف شود. در صورتی که طی این بازه زمانی مسدود بودن اکانت شما رفع نشد می توانید از راهکارهای دیگر استفاده کنید.

 1. اطلاعات پروفایل اینستاگرام تان را تکمیل کنید.

گاهی اوقات تکمیل نکردن اطلاعات پروفایل اینستاگرام منجر به محدود شدن اکانت اینستاگرامی شما می شود. بنابراین قبل از هر چیزی سعی کنید تمام اطلاعات لازم را پر کنید، عکس پروفایل تان را آپلود کنید. برای این کار کافیست به قسمت Edit Profile بروید و تمام قسمت های خالی که پر نکردید را کامل کنید.

 1. آپلود پست

اگر تا کنون هیچ پستی برای صفحه اینستاگرامتان آپلود نکرده اید یا از آخرین پست شما زمان زیادی می گذرد، باید پست های جدیدی آپلود کنید. در این حالت اینستاگرام می داند که حساب کاربری شما همچنان فعال است در نتیجه ممکن است شما را از حالت مسدود بودن خارج کند.

 1. تغییر آی پی

اگر 4 راهکار قبلی را امتحان کردید و جواب نگرفتید می توانید از طریق دستگاه های دیگری وارد صفحه اینستاگرامتان شوید. اکشن بلاک اینستاگرام از طریق آی پی صفحه شما انجام می شود. در نتیجه سعی کنید از یک دستگاهی با آدرس آی پی متفاوت استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که برای رفع بلاک باید از اینترنت سیم کارت دستگاه جدید استفاده کنید. چون وای فای معمولا از یک آدرس آی پی عمومی استفاده می کند و تاثیری در تغییر IP شما نخواهد داشت.

 1. حذف برنامه های ثالث

اگر از برنامه های دیگری برای افزایش فالور یا تعداد لایک در اینستاگرام استفاده می کنید. بهتر است هر چه سریع تر آنها را حذف کنید.

 1. از ربات استفاده نکنید.

اگر برای لایک، کامنت، فالو یا آنفالو کردن در اینستاگرام از ربات استفاده می کنید. بهتر است استفاده از آنها را متوقف کنید چون ممکن است دلیل بلاک شدن شما همین رباتها باشند.

 1. لینک کردن حساب کاربری اینستاگرام با حساب کاربری فیسبوک

گاهی اوقات اینستاگرام فکر می کند که شما یک ربات هستید و شما را به خاطر برخی از فعالیت هایی که انجام می دهید، بلاک می کند. در نتیجه یکی دیگر از راهکارهای رفع اکشن بلاک اینستاگرام می توانید انجام دهید لینک کردن حساب کاربری اینستاگرام شما به حساب فیسبوک است.

 

 1. ارسال گزارش به تیم پشتیبانی اینستاگرام

اگر هیچ یک از راهکارهایی که بررسی کردیم در رفع مسدود بودن حساب شما تاثیر نداشت می توانید مشکل خودتان را به تیم پشتیبانی اینستاگرام گزارش دهید و درخواست رفع محدودیت را مطرح کنید. برای اینکار از قسمت تنظیمات روی Help کلیک کنید و Report a Problem را بزنید. فرمی که بر روی صفحه نمایان می شود را پر کنید و گزارش را ارسال کنید.

 

 1. حذف و نصب دوباره اپلیکیشن اینستاگرام

این مرحله آخرین انتخاب شماست. با حذف اینستاگرام تمام داده هایی قبلی از روی تلفن همراه شما حذف می شود و دوباره می توانید اینستاگرام را نصب کنید.

در بخش پایانی این مطلب می خواهیم بدانیم اینستاگرام به چه دلایلی ممکن است صفحه اینستاگرام شما را مسدود کند.

دلایل فعال شدن اکشن بلاک اینستاگرام:

 • کامل نبودن اطلاعات بیو اینستاگرام
 • آپلود نکردن پست جدید
 • آپلود کردن چندین پست در یک زمان
 • ارسال چندین بار یک پست
 • پست کردن محتواهای نا مناسب
 • پست کردن محتوا بدون رعایت کپی رایت
 • لایک کردن تعدادی زیادی پست در یک زمان (شما در یک ساعت می توانید حداکثر 350 پست را لایک کنید)
 • تگ کردن یک اکانت در پستها و کامنتهای مختلف
 • کامنت کردن یک محتوای تکراری در پست های مختلف
 • کامنت گذاشتن برای یک محتوای نا مناسب
 • دایرکت دادن به افراد مختلفی در یک دوره زمانی کوتاه
 • ارسال دایرکتهایی با محتوای نا مناسب
 • فالو و آنفالو کردن پشت سر هم اکانتهای مختلف
 • فالو کردن تعداد زیادی اکانت
 • استفاده از اپلیکشن های افزایش تعداد لایک و فالور
 • وارد شدن به اکانت اینستاگرام از آدرس آی پی های مختلف
 • وجود چندین شکایت علیه شما

 

امیدواریم با استفاده از راهکارها بتوانید از اکشن بلاک اینستاگرام جلوگیری کنید و آن را رفع کنید.

برای دریافت مشاوره و تبلیغ در اینستاگرام می توانید از طریق واتساپ و صفحه اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *