ایده های شگفت انگیز تولید محتوا در اینستاگرام


همانطور که می دانید اینستاگرام امروزه یکی از پلتفرم های محبوب کشور ماست. از این رو اینستاگرام بستر خوبی برای کسب درآمد است. در نتیجه شما نیز می توانید با عکاسی یا تولید محتوا جذاب، فعالیت در این حوزه را شروع کنید.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که دوست دارید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید اما ایده خاصی در ذهن ندارید، یا بلاگر هستید و برنامه خاصی برای آپلود پستهایتان ندارید. در این مطلب ایده های تولید محتوا در اینستاگرام را با هم بررسی خواهیم کرد.

این ایده های شگفت انگیز عبارتند از:

1.آموزش:

اگر شما تخصص یا دانشی دارید که می توانید آن را به دیگران آموزش دهید، می توانید از این پلتفرم استفاده کنید. برای مثال اگر معلم زبان انگلیسی هستید، می توانید با تولید محتوا در اینستاگرام آموزش های مفیدی را برای مخاطبین خود داشته باشید. یا اگر میکاپ آرتیست هستید می توانید نکات آرایشی را به کاربرانتان یاد بدهید. با استفاده از این آموزش ها کم کم تعداد فالورهایتان افزایش خواهد داشت و شما می توانید از طریق تبلیغ در اینستاگرام درآمد خوبی از این شبکه اجتماعی داشته باشید. البته درآمد در اینستاگرام صرفا تبلیغ نیست، بلکه شما از طریق این بستر می توانید شاگردهای زیادی را جذب کنید یا محصول و خدمتی که دارید را به فروش بگذارید.

2.انگیزشی:

یکی دیگر از محتواهایی که امروزه در اینستاگرام طرفداران زیادی دارد، پست های انگیزشی است. شما می توانید انگیزه حرکت را به فالورهایتان بدهید. برای مثال می توانید آنها به ورزش کردن تشویق کنید. از آنجایی که 30 دقیقه ورزش در روز باعث افزایش عملکرد، کاهش اضطراب، بهبود حافظه و روحیه می شود، شما می توانید از این ایده برای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده کنید. در دنیای مدرن فناوری به سرعت در حال تبدیل شدن به بخش عظیمی از زندگی ما است و بیشتر افراد روزانه وقت زیادی را صرف گشتن در این پلتفرم می کنند. بنابراین شما می توانید تاثیر مستقیمی بر روی آنها داشته باشید.

3.تجربه سفر:

اگر اهل سفر و گردش هستید اما نمی دانید در اینستاگرام چه چیزی بنویسید، کافیست تجربه های سفری که دارید را با مخاطبها به اشتراک بگذارید. برای مثال می توانید لیستی از مکانهایی بی نظیری بازدید کرده اید را تهیه کنید و آن را به اشتراک بگذارید. علاوه بر این می توانید برای تولید محتوا در اینستاگرام عکسهایی که دارید را آپلود کنید.

4.محتویات کیف:

یکی دیگر از ایده هایی که تحت عنوان The Bag Spill در اینستاگرام استفاده می شود، نمایش محتویات کیف شماست. یعنی در واقع شما عکسها یا ویدیوهایی از چیزهایی که در کیف شما است را به اشتراک می گذارید. پیشنهاد می کنیم پستهای این هشتگ Bagspill را برای مشاهده پستهایی در این زمینه ببینید. در واقع شما می توانید وسایل کیف کار، کیف ورزش، کیف دستی، کیف آرایش یا هر نوع کیف دیگری را به اشتراک بگذارید.

5.روزمرگی شما:

شما می توانید برنامه هایی که در طول روز برای خودتان دارید را به اشتراک بگذارید. وقتی دیگران می بینند که فردی برای خودش وقت می گذارد، احساس می کنند که باید از آن فرد پیروی کنند. برای مثال شما می توانید به مخاطبهایتان بگویید که چه نقطه ضعفهایی دارید که می خواهید آنها را بر طرف کنید. از این رو شما نقش موثری در ایجاد جامعه ای قوی تر خواهید داشت.

6.عکاسی از غذا:

یکی دیگر از ایده های تولید محتوا در اینستاگرام عکاسی از غذاهاست. غذاها فقط خوشمزه نیستند بلکه دیدن آنها نیز خوشمزه است مخصوصا اگر مانند یک حرفه ای عکس بگیرید. بنابراین با رعایت نورپردازی و ترکیب رنگ سعی کنید عکسهایی خوشمزه به اشتراک بگذارید!!

7.عکاسی از میز کار:

یکی دیگر از محتواهایی که بازخورد خوبی از آن می گیرید، عکاسی از میز کارتان است. شما با این کار می توانید به فالورهایتان کمک کنید تا نفرت کمتری از روز شنبه داشته باشند!

8.عکاسی از لباسها:

شما می توایند از لباسهایی که می پوشید عکس بگیرید و آن را به اشتراک بگذارید. هر یک از افراد سلیقه های متفاوتی دارند و دیدن این عکسها به کاربران ایده های زیادی برای لباس پوشیدن خواهد داد.

9.عکاسی از گل و گیاه:

با کمی خلاقیت می توانید عکسهای زیبایی از گیاهان و گلها داشته باشید. از این رو می توانید با استفاده از عکسها توجه دوستداران این حوزه را جلب کنید. آخرین اپلیکیشنی که استفاده کرده اید: اپلیکیشنها یا ابزارهای جدیدی که برای آموزش یا سرگرمی پیدا کرده اید را می توانید در اینستاگرام به اشتراک بگذاری.اگر چیزی پیدا کرده اید که فکر می کنید می تواند برای افراد زیادی سودمند باشد، آن را با کاربرانتان به اشتراک بگذارید.

10.کاردستی های شما:

اگر ترفند یا کاردستی خاصی بلد هستید می توانید آن را با کاربرانتان به اشتراک بگذارید تا از آنها استفاده کنند.

11.طراحی بنر یا عکس:

اگر کار با فتوشاپ یا برنامه هایی از این قبیل را بلد هستید، می توانید طراحی های خاص خودتان را در این فضا به اشتراک بگذارید.

12.عکاسی ازحیوانات :

اگر شما یک حیوان خانگی دارید می توانید با عکاسی از آن طرفداران زیادی پیدا کنید.

13.معرفی کتاب:

شما می توانید بهترین کتابهایی که خوانده اید را با مخاطبین به اشتراک بگذارید. حتی می توانید یک دوره کتاب خوانی با هم برگزار کنید. برای برگزاری این دوره ها کافیست هر روز تعداد صفحات مشخصی را اعلام کنید تا همگی با هم این صفحات را بخوانید.

14.مدیریت زمان:

بهره وری یکی از مبحثهای مهم است. هزاران کتاب، پادکست و برنامه وجود دارند که همگی به دنبال استفاده موثر از وقت هستند. بنابراین اگر برای مدیریت زمان تکنیکی خاصی دارید می توانید از آن برای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده کنید.

تعدادی از ایده های تولید محتوا در اینستاگرام را به هم بررسی کردیم، امیدواریم از این ایده ها برای شروع فعالیت در اینستاگرام یا بهبود محتواهایتان استفاده کنید. در صورتی که ایده های دیگری برای تولید محتوا دارید در قسمت کامنت با ما در اشتراک بگذارید.

علاوه بر اینف برای افزایش فالورهایتان و تبلیغ در اینستاگرام می توانید از تخصص و دانش تیم سوخت جت بهره مند شوید. سوخت جت بستری است که در این مسیر همراه شما خواهد بود. بنابراین برای دریافت مشاوره می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید. نمونه کارهای تیم متخصص سوخت جت را می توانید در وبسایت و پیج اینستاگرامی ما مشاهده کنید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *