بازاریابی پینترست برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک


پینترست یک موتور جست و جوی بصری است که بیشتر از ۳۰۰ میلیون کاربر در حال حاضر از آن برای سرچ و الهام گرفتن، استفاده می کنند. از آنجایی که قدرت و محبوبیت این پلتفرم در حال حاضر رو به افزایش است، بازاریابی پینترست می‌تواند گزینه مناسبی برای بازاریابی کسب و کار شما باشد. بنابراین در صورتی که صاحب یک کسب و کار بزرگ یا کوچک هستید باید فعالیت در این پلتفرم را شروع کنید و از آن به عنوان یک ابزار بازاریابی آنلاین استفاده کنید.

در این مطلب هر اطلاعاتی که برای بازاریابی پینترست به آن نیاز دارید را بررسی خواهیم کرد.

 

قدرت بازاریابی پینترست

با داشتن یک استراتژی مناسب، پینترست می‌تواند ابزاری فوق العاده قدرتمند برای کسب و کار شما باشد. به کمک این پلتفرم می‌توانید یک جامعه قوی ایجاد کنید تا درگیر محتوای شما شوند و آگاهی از برند پیدا کنند. در نتیجه به یک کلیک می‌توانید آن ها را به وبسایت هدایت کنید و محصولات یا خدمات‌تان را به فروش برسانید.

اما چه چیزی پینترست را از دیگر شبکه‌های اجتماعی جدا می‌کند و چرا باید بر روی بازاریابی پینترست سرمایه گذاری کرد؟

پینترست یک موتور جستجوی ویژوال (بصری) است و فقط یک شبکه اجتماعی نیست. این بدین معنیست که کاربران با جستجو در پینترست می توانند محتواهای شما را کشف کنند.

محتواهایی که در پینترست تولید می‌شوند ماندگاری طولانی‌تری نسبت به محتواهای فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی دیگر دارد. بنابراین با بهینه سازی استراتژی بازاریابی پینترست می‌ توانید به جای لایک و کامنت، برندتان را به افراد بیشتری معرفی کنید.

بازاریابی در این پلتفرم به همراه بازاریابی در اینستاگرام به شما کمک می کند تا برند خودتان را به افراد بیشتری برسانید.

دموگرافیک پینترست

دموگرافیک یا جمعیت شناسی پینترست با سایر شبکه های اجتماعی دیگر تا حدودی متفاوت است. طبق گفته پینترست، این پلتفرم توسط  ۷۷ درصد از زنان ۲۵ تا ۵۴ سال آمریکایی استفاده می شود. در نتیجه می توان گفت که زنان جزو طرفداران اصلی این پلتفرم هستند. به همین دلیل بیشتر افراد امروزه از پینترست به عنوان یک بستر برای آگاهی قبل از تصمیم گیری برای خرید استفاده می کنند.

بنابراین با شروع بازاریابی پینترست و داشتن یک استراتژی مناسب می توانید به جامعه هدفی دست یابید که قصد خرید و قدرت خرج کردن دارند.

ماندگاری بیشتر محتوا

در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی، محتواهای به اشتراک گذاشته شده در پینترست ماندگاری بسیار طولانی تری دارند. زمانی که شما برای اولین بار یک پین ایجاد می کنید، ممکن است در ابتدا لایک یا کامنت زیادی دریافت نکنید. در عوض، با گذشت زمان می بینید که پین های شما از طریق جست و جو برای کاربران بیشتری نمایش داده می شود.

یکی از بهترین راهکارهای بهبود آگاهی از برند برای طولانی مدت، ایجاد و ذخیره مدوام محتوا در پینترست است. بنابراین در صورتی که محتوای اصلی کسب و کار شما محتوا بصری است، پیشنهاد می کنیم این فرصت را اصلاً از دست ندهید.

امروزه برندهای معتبر در پینترست می توانند همانند اینستاگرام تیک آبی بگیرند تا در کنار نام حساب کاربریشان نمایش داده شود. این تیک آبی تأثیر زیادی در فروش و کشف پین های هر حساب کاربری دارد. بنابراین با دریافت تیک آبی می توانید فروش بیشتری را در این پلتفرم تجربه کنید.

پین هایی متمایز خلق کنید!!

همانطور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره کردیم، پینترست یک موتور جستجوی بصری است. بنابراین برای موفقیت بازاریابی پینترست شما می توانید پین هایی متمایز خلق کنید!!

در ادامه روش های مختلف ایجاد پین هایی جذاب برای پینترست را بررسی خواهیم کرد.

 

نکات تولید محتوا در پینترست:

 • محتوای مناسب با مخاطب خودتان ایجاد کنید:

هر چه محتوای شما سرگرم کننده تر و ارزشمندتر باشد، مخاطب بیشتری را به خود جلب می کنید. در نتیجه با تولید چنین محتواهایی می توانید محتواهای خودتان را با کاربران بیشتری به اشتراک بگذارید.

برای خلق محتوای بصری در این پلتفرم از لوگو، رنگ و طرح خاص برندتان استفاده کنیدو تا پین های شما در هر جایی که ذخیره شده باشند، قابل تشخیص باشد و کاربر با دیدن آن ها تصویر برند شما را به خاطر آورد.

زیبایی محتوا را حفظ کنید!

هر چه محتوای شما در پینترست از نظر زیبایی شناسی بهتر باشد، تأثیر مثبتی بر روی کسب و کار شما خواهد داشت. بنابراین سعی کنید برای ایجاد محتوای بصری در این پلتفرم حتما از یک پالت رنگی جذاب با فونت های زیبا استفاده کنید.

به کمک خلق این گونه محتواها بهتر می توانید با مخاطب ارتباط برقرار کنید و با آن ها تعامل داشته باشید.

 

 • جزئیات بیشتری را به پین‌های Rich اضافه کنید:

یکی دیگر از راهکارهایی که منجر به موفقیت بازاریابی پینترست می شود، اضافه کردن جزئیات بیشتر به پین های Rich است که تعداد بازدید وبسایت شما را نیز بیشتر خواهد کرد.

در حال حاضر چهار نوع پین Rich در پینترست وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید:

 • پادکست
 • مقاله
 • برنامه
 • رسپی

 

در نتیجه همانطور که برای فروش محصول و تبلیغات در اینستاگرام به محتواهای کامل و درستی نیاز دارید، در این پلتفرم نیز باید این نکات را رعایت کنید.

برای مثال برند ایکیا، کاتالوگ های ۲۰۰ صفحه ای خود را در پینترست قرار داده است. بنابراین حتی وبلاگ نویسان و سرآشپزها نیز با تولید محتواهای متنی می توانند از طریق این پلتفرم بازاریابی کنند.

 

 • نحوه بهینه سازی پین ها در پینترست:

بهینه سازی پین ها یکی از راه هایی است که منجر به بیشتر دیده شدن پین های شما و در نهایت موفقت بازاریابی پینترست شما خواهد شد. بنابراین همانطور که برای وبسایت هایت به سئو و برای اینستاگرام به نرخ تعامل نیاز دارید، برای افزایش بازدید در این پلتفرم نیز باید اقداماتی را انجام دهید. این اقدامات عبارتند از:

 • کلمه کلیدی را به عنوان پین اضافه کنید.
 • کلمه کلیدی و هشتگ ها را به توضیحات پین اضافه کنید.
 • از ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی برای پینترست استفاده کنید.
 • به ویدیوهای پینترست تگ اضافه کنید.
 • با اینفلوئنسرها همکاری کنید.
 • تولید محتوای مداوم داشته باشید.
 • پین های مرتبط و کاربردی به اشتراک بگذارید.

 

 • جمع بندی بازاریابی پینترست:

در نهایت به کمک این نکات و ایجاد یک استراتژی بازاریابی مناسب می توانید مخاطبین زیادی را جذب کنید تا درگیر برند شما شوند و محصولات یا خدمات شما را بخرند.

بنابراین همین الان تولید محتوا برای این پلتفرم را در کنار سایر شبکه های اجتماعی شروع کنید و فرصت را از دست ندهید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *