تاثیر هشتگ های اینستاگرام بر روی افزایش نرخ تعامل


الگوریتم های اینستاگرام در سال 2020 به گونه ای طراحی شدند که بیشتر تعامل صفحه اینستاگرامی رو به عنوان یکی از فاکتورهای کلیدی نمایش پستهای شما به کاربران در نظر میگیرند. به زبان ساده هر چه نرخ تعامل صفحه اینستاگرام شما بیشتر باشد، پست های شما در صفحه فید یا اکسپلور کاربران بیشتری نمایان خواهد شد. در نتیجه یکی از راهکارهای جذب فالور و افزایش بازدید صفحه اینستاگرام، افزایش  نرخ تعامل است. در این مطلب قصد داریم تاثیر هشتگ های اینستاگرام بر روی افزایش نرخ تعامل را بررسی کنیم.

هشتگ های اینستاگرام یکی از قابلیت های بی نظیر اینستاگرام هستند که به کمک آنها پست های اینستاگرام شما برای افرادی که شما را دنبال نمی کنند، قابل مشاهده خواهد بود.

در ادامه این مطلب ترفندهای مختلفی برای استفاده از هشتگ های اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد. این ترفند ها به شما کمک می کنند تا نرخ تعامل صفحه اینستاگرام تان را با این راهکارهای ساده و فوق العاده بالا ببرید.

کپشن و هشتگ های اینستاگرام را با یک خط جدا کنید.

زمانی که برای اینستاگرام کپشن می نویسید بهتر است با استفاده از یک خط ساده، هشتگ هایتان را از متن جدا کنید. با استفاده از همین تکنیک ساده کپشن شما مرتب تر خواهد بود و کاربر تمایل بیشتر به خواندن آن خواهد داشت.

از هشتگ های مناسب با کسب و کارتان استفاده کنید

انتخاب هوشمندانه هشتگ های اینستاگرام بازدهی بسیار خوبی برای کسب و کار شما به همراه خواهد داشت. بنابراین هموراه سعی کنید از هشتگ های مرتبط با کسب و کارتان استفاده کنید. استفاده از یک هشتگ محبوب و بی ربط ممکن است چند لایک یا کامنت برای شما به ارمغان بیاورد، اما تاثیری در فروش یا بهبود کسب و کار شما نخواهد داشت. به همین دلیل اگر می خواهید تعامل صفحه اینستاگرام تان را بالا ببرید و ارتباطی واقعی با کاربرانتان ایجاد کنید، از هشتگ هایی که بازار هدف شما را در بر میگیرند استفاده کنید.

پست کردن هشتگ ها در اولین کامنت

در حالی که اضافه کردن هشتگ های اینستاگرامی بهترین راه برای افزایش تعامل و جذب مخاطب است. ممکن است ظاهری نامرتب برای پست های اینستاگرامی شما ایجاد کند. در نتیجه می توانید هشتگ هایتان را در اولین کامنت بگذارید. در نتیجه یک کپشن مرتب با تاثیر مثبت در تعامل صفحه اینستاگرام تان خواهید داشت.

اضافه کردن هشتگ های اینستاگرامی به استوری

افزودن هشتگ به استوری های اینستاگرام، فرصت خوبی برای جذب مخاطب جدید و قرار گرفتن در صفحه اکسپلور خواهد بود. زمانی که کاربران یک هشتگ در اینستاگرام را جستجو می کنند، استوری های شما در صفحه هشتگ قابل مشاهده خواهد بود. در نتیجه کاربران به راحتی می توانند استوری های شما را ببینند و در صورت تمایل صفحه اینستاگرام شما را دنبال کنند.

برای اضافه کردن هشتگ به استوری می توانید از استیکر هشتگ استفاده کنید. همچنین می توانید هشتگ مدنظرتان را تایپ کنید.

پنهان کردن هشتگ های اینستاگرام در استوری

گفتیم که هشتگ ها برای کشف استوری های شما بسیار خوب عمل می کنند اما از آنجایی که نوشتن هشتگ بر روی همه استوری ها از نظر زیبایی شناسی جالب نیست، می توانید از ترفند های پنهان کردن هشتگ ها در استوری استفاده کنید. برای این کار کافیست هشتگ نوشته شده را کمی کوچک کنید. سپس یک استیکر یا GIF بر روی هشتگ قرار دهید تا کاملا آن را بپوشاند.

علاوه بر این می توانید از ابزار رنگی استوری نیز استفاده کنید. برای اینکار با استفاده از این ابزار رنگ پس زمینه عکس را انتخاب کنید و متن را با همان رنگ بنویسید. در این حالت هشتگ و پس زمینه همرنگ خواهند بود. در نتیجه هشتگ شما به طرز جادویی محو می شود!!

به خاطر داشته باشید که اگر هشتگ های اینستاگرام را خیلی کوچک کنید، اینستاگرام آنها را ثبت نخواهد کرد. بنابراین بهترین راه این است که آنها را با رنگ پس زمینه استتار کنید یا آنها را پشت یک المان طراحی مخفی کنید.

تاثیر هشتگ بر روی صفحه اینستاگرام تان را بررسی کنید

زمانی که شما صفحه اینستاگرامتان را به یک حساب تجاری تغییر دهید. ابزارهای تجزیه و تحلیل مختلفی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در نتیجه با استفاده از این ابزارها می توانید ببینید که ایا هشتگ های اینستاگرامی شما تاثیری در جذب مخاطب جدید دارند یا خیر.

در نتیجه با بررسی این اطلاعات می توانید هشتگ هایتان را هوشمندانه تر انتخاب کنید.

هشتگ های مورد علاقه خود را در اینستاگرام دنبال کنید

همانطور که می دانید اینستاگرام قابلیت دنبال کردن هشتگ را نیز فعال کرده است. شما می توانید هشتگ های مورد علاقه یا مربوط به کسب و کارتان را دنبال کنید تا راحت تر با مخاطبین هدفتان ارتباط برقرار کنید. در نتیجه با استفاده از این هشتگ می توانید وضعیت رقبای کسب و کارتان را نیز بررسی کنید.

از 10 هشتگ به بالا استفاده کنید.

طبق یک سری تحقیقات انجام شده با بررسی الگوریتم های اینستاگرام در سال 2020، مشخص شد که هشتگ های اینستاگرامی راهی عالی برای ارتباط با مخاطبین هستند و در پیدا شدن مطلب توسط مخاطب شما و ایجاد روابط طولانی مدت تاثیر خواهد داشت. پیشنهاد ما این است که از 10 هشتگ یا بیشتر استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که تعداد هشتگ هایتان لازم نیست خیلی طولانی شود.

درج هشتگ در بیو اینستاگرام

درج هشتگ در قسمت بیو راهکاری عالی برای جذب مخاطبین هدف است. برای این کار کافیست در قسمت بیو مهارتها یا علایق خاص خودتان را با یک # به اشتراک بگذارید.

نحوه نوشتن یک بیو تاثیرگذار برای اینستاگرام

با استفاده از همین راهکارهای ساده به راحتی می توایند نرخ تعامل صفحه اینستاگرام تان را بالا ببرید.

اگر برای تبلیغات در اینستاگرام و ایجاد کپشنهای مناسب برای کسب و کارتان نیاز به مشاوره دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی با تیم متخصص سوخت جت در ارتباط باشید. این تیم متخصص شما را در رسیدن به اهداف تجاری مدنظرتان یاری می کند.

 

نمونه کارهای تیم ما را می توانید در صفحه اینستاگرام یا وبسایت مشاهده فرمایید. سوخت جت بستری عالی و سریع برای بازدهی بهتر تبلیغات شما خواهد بود.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *