تبلیغات در اینستاگرام به کمک اینفلوئنسرها


همکاری با اینفلوئنسرها یکی از روشهای تبلیغات در اینستاگرام است که طرفداران زیادی دارد. این روش تبلیغ می تواند بازدهی بسیار مناسبی برای صفحه اینستاگرامی شما و کسب و کارتان داشته باشد.

قبل از هر چیزی می خواهیم بدانیم اینفلوئنسر به چه کسی گفته می شود؟

اینفلوئنسرها کاربران اینستاگرامی هستند که اعتبار و مخاطبین مشخصی دارند. این افراد معمولا دنبال کنندگان زیادی دارند از این رو آنها می توانند به واسطه اعتبار و اعتمادی که نزد مخاطبینشان دارند، تبلیغاتهای موثری داشته باشند.

اما نکته قابل توجه این است که شما اگر صاحب برند یا کسب و کاری هستید، برای تبلیغ در اینستاگرام باید با اینفلوئنسرهایی که در حوزه کسب و کار شما فعالیت دارند، همکاری کنید. برای مثال اگر شما کسب و کاری هستید که قصد تبلیغ لوازم آشپزخانه را دارید، نباید با اینفلوئنسرهای حوزه زیبایی همکاری داشته باشید.

طراحی تبلیغات در اینستاگرام به دانش و مهارت خاص خود نیاز دارد. به همین جهت با در نظر گرفتن کسب و کارتان و اهداف تجاری که دارید باید طراحی تبلیغ را انجام بدهید. در صورتی که تبلیغ اینستاگرامی شما به درسی طراحی شود قطعا مزیتهای زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

تیم تخصصی سوخت جت شما را در این مسیر همراهی می کند. از این رو در این مطلب قصد داریم نحوه پیدا کردن اینفلوئنسر مناسب را بررسی کنیم.

نحوه پیدا کردن اینفلوئنسر مناسب

همانطور که می دانید هر یک از کسب و کارها مخاطبین هدف خاص خود را دارند که هدف از تبلیغ در اینستاگرام نیز پیدا کردن و جذب این مخاطبین است. با همکاری یک اینفلوئنسر شما به راحتی می توانید دسترسی مناسبی به مخاطبین هدفتان داشته باشید.

پیدا کردن اینفلوئنسر مناسب برای فعالیتهای بازاریابی شما می تواند با چالش های مختلفی همراه باشد. شما باید معیارهای مختلفی را برای انتخاب بسنجید. برخی از آنها عبارتند از:

  • نرخ تعامل اینفلوئنسر را بررسی کنید:

زمانی که یک اینفلوئنسر نرخ تعامل بالایی داشته باشد، بدین معنی است که مخاطبین و دنبال کنندگان  به محتوای این اینفلوئنسر توجه می کنند و نسبت به محتوای او اقداماتی را انجام می دهند. به همین دلیل بیشتر کسب و کارها با اینفلوئنسرهایی همکاری می کنند که نرخ تعامل بالایی داشته باشند تا با تبلیغ در اینستاگرام به بازدهی بالایی دست یابند.

در حالت کلی شما باید نرخ تعامل  2 الی 3 درصد از پستهای اینستاگرامی اینفلوئنسر بررسی کنید. نرخ تعامل 4 تا 6 % بسیار عالی است. برای محاسبه نرخ تعامل یک اینفلوئنسر می توانید از ابزارهای محاسبه آنلاین استفاده کنید. در غیر این صورت با استفاده از میانگین لایک و کامنت پستها می توانید نرخ تعامل را محاسبه کنید. برای این کار فرمول خاصی در نظر گرفته شده است:

نرخ تعامل= (لایک + کامنت)/ فالورها * 100

البته نا گفته نماند که اینستاگرام پنهان کردن لایکهای پستها را در بسیاری از کشورها شروع کرده است و این امر پیدا کردن نرخ تعامل را کمی دشوار خواهد کرد.

  • بررسی کیفیت فالورها

برای همکاری با یک اینفلوئنسر همانطور که در بخشهای قبلی نیز به آن اشاره کردیم، باید مخاطبین هدف مشترکی داشته باشید. از این رو اگر شما یک کسب و کار در حوزه تناسب اندام هستید و قصد تبلیغ در اینستاگرام را دارید باید با اینفلوئنسرهایی مانند مربیان یوگا یا بدن سازها همکاری داشته باشید.

در واقع برای ارزیابی مخاطبین و تطبیق آن با مخاطبین هدف کسب و کار شما باید به مواردی که در Insight اینستاگرام قابل دسترسی است توجه داشته باشید. این موارد عبارتند از جنسیت مخاطبین، سن آنها، زبان و پراکندگی جغرافیایی. بعد از بررسی این موارد شما می توانید برای تبلیغات در اینستاگرام با همکاری اینفلوئنسر مدنظرتان اقدام کنید.

  • بررسی تعداد فالورها

همانطور که می دانید امروزه تعداد فالورها و زیاد بودن آنها به اندازه گذشته مهم نیست. از آنجایی که با افزایش تعداد فالورها، به همان میزان نرخ تعامل کاهش می یابد، اینفلوئنسرهایی که فالورهای کمتری دارند اغلب نرخ تعامل بیشتری دارند. این در حالیست که اینفلوئنسرهایی که فالورهای زیادی دارند اغلب شاهد کاهش نرخ تعامل و ارتباط مستقیم با مخاطبینشان هستند.

از این رو سعی کنید اینفلوئنسرهایی با نرخ تعامل بالا و مناسب با کسب و کارتان همکاری کنید.

  • محتواهایی که پست می کنند را بازبینی کنید

یکی دیگر از کارهایی که قبل  از تبلیغ در اینستاگرام باید انجام دهید، بررسی پستها و محتواهای آپلود شده توسط اینفلوئنسر در شبکه های اجتماعی است. این کار کمک می کند تا شما بتوانید درک کاملی از دیدگاه اینفلوئنسر داشته باشید.

طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که محتوای ارزشمند بهترین نتایج را به دنبال خواهد داشت. از این رو به دنبال همکاری با اینفلوئنسرهایی باشید که محتوایی ارزشمند و در عین حال جذاب تولید می کنند.

  • بررسی کردن ریچ (Reach)

اینستاگرام این امکان را به پروفایلهای بیزینسی می دهد تا بتوانند تعداد کاربرانی که محتوا را دیده اند را بررسی کنند. Reach یکی از معیارهای فوق العاده مهم برای تعیین ارزش یک اینفلوئنسر است. از این رو شما می توانید از اینفلوئنسر بخواهید تا این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد در غیر این صورت باید از ابزارهای آنلاین و پولی استفاده کنید.

  • بررسی بودجه

هزینه تبلیغات در اینستاگرام با همکاری اینفلوئنسرهای بزرگ و پر طرفدار کمی بالاست. از این رو شما باید بودجه ای که برای تبلیغ در اینستاگرام در نظر گرفته اید را از قبل مشخص کنید. سپس با بررسی هزینه تبلیغ اینفلوئنسر ها، گزینه مناسب را انتخاب کنید. اگر تازه کار هستید و با بودجه ای محدود به دنبال بازاریابی اینستاگرامی هستید می توانند با میکرو اینفلوئنسرها (اینفلوئنسرهایی که فالور خیلی زیادی ندارند)همکاری کنید.

  • طول کپشن پستهای اینفلوئنسر را بررسی کنید:

برای تبلیغات در اینستاگرام سعی کنید اینفلوئنسرهایی پیدا کنید که تمایل بیشتری به کپشنهای طولانی دارند. طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که هر چه طول کپشن بیشتر باشد نرخ تعامل به طور متوسط بیشتر می شود. از این رو پیش بینی می شود که طول کپشنهای اینستاگرامی در سال 2020 به 405 کلمه برسد.

 

معیارهای مختلف انتخاب یک اینفلوئنسر خوب برای تبلیغات و بازاریابی در اینستاگرام را بررسی کردیم. شما عزیزان می توانید با مشاوره و استفاده از خدمات تیم متخصص سوخت جت به اهداف تجاری مدنظرتان برسید. کافیست از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *