تبلیغات در اینستاگرام


تبلیغات در اینستاگرام

اگر شما هم صاحب یک کسب و کار در اینستاگرام هستید، حتما احساس کرده‌اید به تبلیغات در اینستاگرام نیاز دارید تا بیشتر دیده شوید و فروش بیشتری داشته باشید. اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران است و بیش از 30 میلیون کاربر ایرانی با علایق مختلف در آن فعال هستند. این‌روزها کمتر کسی را می‌بینیم که در اینستاگرام اکانت نداشته باشد و هر روز اینستاگرامش را چک نکند. آمار جالب‌تر اینکه 75% از افراد به تبلیغات در اینستاگرام واکنش نشان می‌دهند و بیش از یک سوم کاربران اینستاگرام تا به حال حداقل یک خرید از اینستاگرام داشته‌اند. پس چرا خودمان را از فروش بیشتر در اینستاگرام محروم کنیم؟ البته شاید انواع تبلیغات در اینستاگرام را امتحان کرده باشید اما نتیجه دلخواه‌تان را نگرفته باشید. ناامید نشوید، ما در تیم نشانت انواع روش های تبلیغ در اینستاگرام را به شما معرفی کنیم تا خودتان بهترین روش تبلیغ در اینستا برای کسب و کارتان را انتخاب کنید.

تبلیغ در پیج ‌های اینستاگرام

تبلیغ در پیج‌های پربازدید اینستاگرام یکی از موثرترین و آسان‌ترین راه های افزایش فالوور اینستاگرام و افزایش فروش در اینستاگرام است. شما بنر تبلیغاتی خود را آماده می‌کنید، با یک کپشن یا لینک به ادمین پیج می‌دهید و بعد از توافق قیمت، تبلیغ سر ساعت در پیج اینستاگرام موردنظرتان منتشر می‌شود. اما این چیزی نیست که به آن تبلیغات موثر در اینستاگرام بگوییم. بخش مهم کار پیدا کردن پیج مناسب برای اهداف تبلیغاتی شماست که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم.

تبلیغات اینفلوئنسرهای اینستاگرام

اینفلوئنسرها، افراد معروف در اینستاگرام هستند که فالورهای زیادی دارند. حتما چیزهای خوب و بد زیادی در مورد تبلیغات با اینفلوئنسرها شنیده‌اید. چیزی که مشخص است این است که تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام اگر به شکل درستی انجام شود نتیجه می‌دهد. اینفلوئنسرها می‌توانند به راحتی اسم شما را بر سر زبان‌ها بیندازند، برند شما را محبوب کنند و برایتان بفروشند. برای اینکه کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ موفق داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم با مشورت تیم حرفه‌ای نشانت این کار را انجام دهید.

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام توسط خود اینستاگرام و به صورت پست یا استوری انجام می‌شود؛ یعنی نیازی به پیدا کردن پیج مناسب خود ندارید. بنر یا ویدیوی خود را در اختیار اینستاگرام قرار می‌دهید و خیلی از فیلترها مثل کشور، شهر، سن، جنسیت و حتی علاقمندی را انتخاب و هدف‌گذاری می‌کنید. دو روش پرکاربرد این نوع تبلیغ هم تبلیغات بر اساس تعداد کلیک و بر اساس دفعات نمایش است که هزینه آن هم به ازای هر کلیک توسط کاربر و هر 1000 نمایش تبلیغ محاسبه می‌شود. اما زیاد خوشحال نشوید چون هزینه این نوع تبلیغات به صورت دلاری به خود اینستاگرام و توسط داشبورد تبلیغات فیسبوک انجام می‌شود و با یک حساب سرانگشتی برای نرخ تبدیل ارز، احتمالا اصلا برای شما به‌صرفه نیست. اول دور زدن تحریم‌هایی که بر سر راه شماست داستان خودش را دارد و بعد برای اجرای تبلیغات اسپانسری اینستاگرام هم باید دنبال واسطه باشید.

استفاده از ربات های اینستاگرام

احتمالا قبلا به فکر استفاده از ربات های اینستاگرام افتاده‌اید یا شاید هم استفاده کرده‌اید. ربات‌هایی از قبیل ربات افزایش فالوور، ربات فالو آنفالو، ربات لایک، ربات کامنت، دایرکت اتوماتیک اینستاگرام یا ربات ویور اینستاگرام شاید نظرتان را جلب کند و مدتی هم از آنها نتیجه بگیرید، اما این نتایج خیلی سریع و زودگذر هستند و در درازمدت آسیب‌های خودش را نشان می‌دهد. آسیب‌هایی از جمله پایین آمدن نرخ تعامل کاربران شما با پست‌ها، آنوقت است که کار از کار گذشته و باید به فکر حذف کردن فالوور فیک پیج اینستاگرام خود بیفتید. شاید ربات‌ها با شعارهایی مثل جذب مخاطب مناسب پیج شما، هشتگ و لوکیشن مد نظر شما یا جذب فالوور واقعی کمی هدفمندتر شده باشند، اما هوش مصنوعی اینستاگرام و الگوریتم اینستاگرام را دست کم نگیرید. خیلی زود می‌فهمد شما عادت‌های ربات گونه دارید و ممکن است پیج اینستاگرام شما را محدود یا مسدود (بن) کند. پس استفاده از ربات‌های اینستاگرام را به شما توصیه نمی‌کنیم.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *