تبلیغات در اینستاگرام


برای رشد یک کسب و کار، باید از تمام کانالهای تبلیغاتی قدرتمند موجود استفاده کنید تا بتوانید به نقطه هدفی که مدنظرتان است برسید. روشهای قدیمی تبلیغات مانند پخش تراکت با ارسال پیامک های تبلیغاتی انبوه دیگر منسوخ شده است. از این رو برای رشد کسب و کارتان نباید رسانه های اجتماعی را دست کم بگیرید.

اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر فعال یکی از بسترهای پیشرو در رسانه های اجتماعی است. در واقع می توان گفت اینستاگرام طیف گسترده ای از ابزارهای بازاریابی را به کسب و کارها ارائه می دهد که با استفاده از آن می توان گروه های خاصی از مخاطبین را مورد هدف قرار داد. در این مطلب قصد دارین بررسی کنیم که چرا تبلیغات گسترده در اینستاگرام باید اولویت اصلی شما برای بازاریابی کسب و کارتان باشد.

هر سال ما شاهد افزایش کاربران اینستاگرام با سرعت نمایی بوده ایم.  در سال 2017 تعداد کاربران فعال این رسانه اجتماعی 800 میلیون نفر بود!!! که این کاربران روزانه بیشتر از 34 میلیارد عکس را به اشتراک می گذاشتند. از این رو اینستاگرام به یکی از رسانه های اجتماعی قدرتمندی تبدیل شده است که مشاغل می توانند با استفاده از آن محصولات یا خدماتشان را به بازار عرضه کنند. از این رو شما می توانید مخاطبین هدفتان را انتخاب کنید تا با تبلیغات گسترده در اینستاگرام، مشتریان بالقوه زیادی را پیدا کنید.

7 مزیت تبلیغات اینستاگرام:

 1. هر روز مشاغل و مصرف کنندگان بیشتری به اینستاگرام می پیوندند: به صورت تقریبی می توان گفت در حال خاضر 25 میلیون کسب و کار فعال در اینستاگرام وجود دارد که از این پلت فرم برای تبلیغات و بازاریابی استفاده می کنند. از این رو بسیاری از افراد از این طریق خرید می کنند. در دنیای خرده فروشی با دسترسی سریع، خریداران می خواهند محتوایی تصویری داشته باشند تا بتوانند راحت تر خرید کنند. در نتیجه اگر برای محصول یا خدمتی که ارائه می دهید محتوای جذابی داشته باشید می توانید مشتری را برای خرید جلب کنید. یکی از اصلی ترین اقدامتی که برای تاثیر گذار بودن تبلیغات اینستاگرام باید انجام دهید، ایجاد محتوای جذاب است.

با افزایش استفاده و محبوبیت این شبکه اجتماعی، خریداران می فهمند که اینستاگرام منبع موثقی برای اطلاعات و تصاویر بیشتر در مورد محصول یا خدمت است.

 1. شما به راحتی می توانید مخاطبین خودتان را مورد هدف قرار دهید: یکی از فاکتورهای تاثیر گذار بودن و موفق بودن یک تبلیغ این است که شما مخاطبینی که مناسب کسب و کارتان هستند را مورد هدف قرار دهید. اما چگونه اینستاگرام کمک می کند تا شما به مخاطب اصلی خود برسید؟

برخی از ویژگیهای هدف گذاری که اینستاگرام ارائه می دهد عبارتند از:

 • موقعیت مکانی: با استفاده از این پلتفرم شما می توانید مخاطبین خودتان در یک شهر یا یک کشور را به راحتی پیدا کنید.
 • جمعیت شناسی: اگر شما برای تبلیغات اینستاگرامی به دنبال زنان 37 ساله فارسی زبان هستید، اینستاگرام این امکان را به شما می دهد که زبان و دموگرافی مدنظرتان را مشخص کنید.
 • علایق: برای تبلیغات گسترده در اینستاگرام، شما باید تبلیغاتتان را بر اساس چیزی که مخاطب شما در اینستاگرام دنبال می کند، پایه گذاری کنید. برای اینکه تبلیغ اینستاگرامی شما بازدهی مناسبی داشته باشد حتما باید ببینید مخاطب به دنبال چه چیزهایی است.
 • رفتار مخاطب: شما باید رفتار مخاطب را بر اساس عملکردی که در اینستاگرام دارد، تعریف کنید. برای مثال شما باید مشتریان بالقوه ای که در گذشته به سایت شما مراجعه داشته اند اما هرگز خرید نکرده اند را مورد هدف قرار دهید.
 • مخاطبین مشابه: شما می توانید برای تبلیغاتتان مخاطبینی را مورد هدف قرار دهید که مشابه افرادی هستند که شما را دنبال می کنند یا از وبسایت شما خرید کرده اند.
 1. از تمام ویژگی های بازاریابی بصری اینستاگرام استفاده کنید: همانطور که گفتیم، محتوای بصری خریداران را قادر می ساز تا جزئیات و تصاویر دقیق چیزی که می خواهند بخرند را ببینند. این بدین معنیست که شما باید هر روز عکس و فیلمهای جدید از محصولاتتان را به اینستاگرام اضافه کنید. برای تبلیغات در اینستاگرام باید هوشمندانه عمل کنید. محتوای جذابی داشته باشید که کاربر از آن لذت ببرد.

برای تاثیر گذاری بهتر محتوای اینستاگرامی، نکات زیر را امتحان کنید:

 • از متنهای بزرگ استفاده کنید: اگر برای تبلیغ محصول یا خدمتی که ارائه می دهید از فونتهای کوچک استفاده کنید احتمال نادیده گرفتن تبلیغ شما توسط مخاطب بیشتر خواهد شد. از این رو سعی کنید از فونتهای بزرگتر استفاده کنید تا کاربر به راحتی بتواند به وسیله تلفن همراهش تبلیغ شما را ببیند
 • مختصر و مفید بودن تبلیغ: تبلیغ شما باید مختصر و مفید باشد تا کاربر را جذب کند.
 • اجتناب از طراحی زیاد: نکته تبلیغ شما باید با محتوای کاربر ترکیب شود. از این رو شما نیازی به طراحی های پر هزینه ندارید.
 • مسیری واضح ایحاد کنید: کاربران اینستاگرامی قبل از مشاهده وبسایت، می توانند توضیحات محصول را بررسی کنند. از این رو شما باید مسیری واضح و آسان برای انتقال مشتری به وبسایت ایجاد کنید.
 1. با مشتریانتان درگیر شوید: بیش از 800 میلیون نفر هر ماه از اینستاگرام استفاده می کنند از این رو این افراد زمان زیادی را در این پلتفرم سپری می کنند. از این رو برای بازدهی بهتر تبلیغات اینستاگرامی شما باید یک شبکه تعامل قوی با مشتریانتان داشته باشید. از این طریق شما بهتر می توانید مخاطبین هدف را جذب کنید.
 2. ایجاد محتوای تولید شده توسط کاربر: برای تکمیل بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام شما می توانید کاربران را به تولید محتوا وادار کنید. به راحتی با استفاده از هشتگ می توانید از طرفداران خودتان بخواهید تا محتواهایی برای هشتگ انتخابی شما تولید کنند.
 3. درک بینش مخاطبین: به کمک اینستاگرام می توانیم ببینیم که مخاطبین کجا هستند، چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند. از این رو با استفاده از این اطلاعات می توانیم تبلیغی هوشمندانه تر و موفق تر داشته باشید.
 4. به روز رسانی مداوم از طریق استوری: اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا در قسمت استوری لینکهای مختلفی را اضافه کنید. از این رو با به روز رسانی مداوم می توانید بهتر تبلیغ کنید و محصولات بیشتری بفروشید.

در این مطلب ویژگی های یک تبلیغ خوب اینستاگرامی و مزیتهای آن را با هم بررسی کردیم. عزیزانی که قصد بهبود کسب و کار و فروش بهتر دارند می توانند از خدمات سوخت جت بهره‌مند شوند. سوخت جت بستری عالی برای تبلیغات در اینستاگرام است. در واقع می توان گفت سوخت جت راه حلی نوین برای اثر گذاری بهتر تبلیغات با هزینه ای کمتر است.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *