ترفندهای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام


ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چگونه برخی از سلبریتی ها و دیگر کاربران اینستاگرام تیک آبی می گیرند. تیک آبی در اینستاگرام یک نشان تأیید است. در واقع اینستاگرام از این طریق نشان می دهد که کدام حساب کاربری متعلق به یک چهره مشهور یا یک برند جهانی است. از آن جایی که امروزه بسیاری از افراد به دنبال برند سازی هستند، این تیک آبی اعتبار و اصالت را به برند آن ها اضافه کنید. در ادامه این مطلب ترفندهای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد. بنابراین در صورتی که تمایل دارید با تیک آبی و نحوه اخذ آن آشنا شوید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم تیک آبی یک نشان اعتبار است که به یک پروفایل داده می شود. این تیک بر روی صفحه کاربری قابل مشاهده است و در صفحه جستجو نیز مشاهده می شود. اینستاگرام به کمک این تیک هویت یک حساب کاربری را تأیید می کند. از این رو بیشتر افراد مشهور، اینفلوئنسرها، بلاگرها و برندها در تلاشند تا این تأیید را از اینستاگرام دریافت کنند.

کاربران به کمک تیک آبی راحت تر می توانند صفحات اصلی را از صفحات فیک تشخیص دهند و به آن اعتماد کنند. در نتیجه مخاطب ها بهتر می توانند حساب کاربری مربوطه را پیدا کنند. زیرا در صفحه جستجو نیز ابتدا حساب های تأیید شده ظاهر می شوند.

ترفندهای گرفتن تیک آبی اینستاگرام

همه افرادی که درخواست اخذ تیک آبی داشته باشند، آن را دریافت نمی کنند و قبل از اقدام برای درخواست باید مواردی را در نظر بگیرید. به کمک این ترفندها شما شانس بیشتری برای گرفتن تیک آبی خواهید داشت. این ترفندها عبارتند از:

 • قانون شکن نباشید!!

احتمالاً می دانید که اینستاگرام قوانین و الگوریتم های خاص خود را دارد که با رعایت آن ها می توانید در این پلتفرم رشد کنید. در صورتی که می خواهید اینستاگرام به شما تیک آبی بدهد، باید از تمام قوانین و الگوریتم های این اپلیکیشن آگاه باشید.

 • اعتبار داشته باشید

بدیهی است که اینستاگرام به هر کسی که درخواست اخذ تیک داشته باشد، پاسخ مثبت نخواهد داد. در واقع شما باید اعتبار لازم برای دریافت تیک آبی را داشته باشید. یک تجارت ثبت شده یا یک برند مشهور به شما اعتبار می بخشد و در مسیر گرفتن این نشان اعتبار به شما کمک خواهد کرد.

 • پروفایل شما باید پابلیک باشد

در صورتی که بخواهید تیک آبی بگیرید باید حتما پروفایل شما پابلیک باشد تا در دسترس همه افراد قرار بگیرد. در غیز این صورت اینستاگرام درخواست شما را رد می کند. بنابراین قبل از ارسال درخواست، حتماً پروفایل اینستاگرام‌تان را پابلیک کنید.

 • اطلاعات پروفایلتان را کامل کنید

داشتن یک پروفایل کامل یکی از مهمترین نکاتی است که برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام باید به آن توجه داشته باشید. داشتن یک بیوگرافی جذاب به کاربر کمک می کند تا اطلاعات لازم در مورد شما را کسب کنند و عکس وروفایل شما هم نشان دهنده هویت شماست. بعد از اتمام این مراحل، باید حداقل یک پست بر روی صفحه اینستاگرام تان داشته باشید.

 • حضور چشمگیر در داخل و خارج از شبکه های مجازی داشته باشید

اینستاگرام فعالیت شخص یا برند درخواست کننده را نه تنها در این اپلیکیشن بلکه در خارج از این حوزه نیز بررسی می کند. یعنی سرچ کردن کاربران تنها راه گرفتن تیک آبی در اینستاگرام نیست و شما به عنوان یک فرد مشهور یا یک برند تجاری باید در مطبوعات دیگری نیز حضور چشمگیر داشته باشید. بنابراین اگر تازه کار هستید، برای ارسال درخواست خیلی عجله نداشته باشید.

 • تبلیغ نداشته باشید

زمانی که درخواست خودتان را برای اینستاگرام ارسال می‌کنید نباید لینک مربوط به سایر شبکه های اجتماعی دیگر را در قسمت بیو بنوسید. شما تنها می توانید لینک وبسایت، فروشگاه، وبلاگ یا سایر لینک های از این قبیل را در بیو به اشتراک بگذارید.

 

نحوه گرفتن تیک آبی در اینستاگرام:

قبل از سال ۲۰۱۸، هیچ راهی برای ارسال درخواست تیک آبی وجود نداشت و اینستاگرام با بررسی پروفایل های پر طرفدار، اقدام به آن ها تیک تأیید می داد. اما امروزه با ارسال یک درخواست از طریق خود اپلیکیشن اینستاگرام می توانید نسبت به اخذ تیک اقدام کنید.

مراحل این فرآیند به شرح زیر خواهد بود:

 • در قسمت تنظیمات بر روی Account کلیک کنید.
 • سپس بر روی Request Verification کلیک کنید.
 • در این مرحله شما به صفحه درخواست هدایت می‌شوید و باید اطلاعات لازم را پر کنید.

این اطلاعات عبارتند از:

 • نام کاربری یا همان Username
 • نام و نام خانوادگی
 • شناخته شده به عنوان (در این قسمت می توانید نام اصلی یا نام هنری خودتان را وارد کنید)
 • حوزه فعالیت حساب کاربری (بازیگری، آهنگسازی و …)
 • اسکن کارت شناسایی معتبر (گذرنامه، شناسنامه، کارت ملی یا پروانه کسب)

مرحله ۴: در مرحله آخر بر روی Send کلیک کنید تا درخواست شما برای بررسی توسط اینستاگرام ارسال شود.

درخواست شما تنها توسط اینستاگرام بررسی خواهد شد و نتیجه موافقت یا عدم موافقت با درخواست به شما اطلاع داده می‌شود. بلافاصله بعد از ارسال درخواست، انتظار پاسخ نداشته باشید و باید صبر کنید تا اینستاگرام درخواست و اکانت شما را بررسی کنید.

ارسال درخواست تیک آبی به اینستاگرام هیچ هزینه ای ندارد و هیچ ایمیلی در این زمینه برای شما ارسال نخواهد کرد. بنابراین در صورتی که با چنین ایمیل هایی مواجه شدید احتمالاً کلاهبرداری است و باید در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید.

 

اقدامات بعد از عدم موافقت با درخواست تیک آبی:

در صورتی که درخواست شما رد شود، دوباره می توانید درخواست خودتان را ثبت کنید. اما برای ثبت مجدد باید ۳۰ روز بعد از دریافت پاسخ از اینستاگرام، اقدام کنید. در این دوره زمانی می توانید فالورهای بیشتری جذب کنید و سایر اطلاعات تان را بهبود ببخشید.

بعد از دریافت تیک آبی اینستاگرام، باید حتما از قوانین و دستور العمل های این پلتفرم پیروی کنید و حساب کاربری خودتان را غیر فعال یا خصوصی نکنید.

 

 

سخن پایانی:

اینستاگرام یکی از بهترین پلتفرم هایی است که از طریق آن می توانید به جامعه هدفی که دارد دستیابی داشته باشید. بنابراین بازاریابی و تبلیغ در اینستاگرام را به عنوان یکی از بهترین روش های جذب مشتری در نظر بگیرید. گرفتن تیک آبی در کنار این موارد نیز به اعتبار بیشتر حساب کاربری شما کمک خواهد کرد.

در صورتی که برای پیشرفت در این مسیر نیاز به مشاوره دارید، می توانید از خدمات مشاوره‌ای و تبلیغاتی تیم سوخت جت استفاده کنید. برای برقراری ارتباط با مشاورین ما می توانید از طریق واتسآپ و صفحه اینستاگرامی سوخت جت اقدام کنید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *