راهنمای جامع تبلیغات در اینستاگرام در روزهای تعطیل!


شاید در نگاه اول تبلیغات در اینستاگرام کار ساده‌ای به نظر برسد اما در واقعیت یک تبلیغات هدفمند در اینستاگرام به عوامل مختلفی برای موفقیت نیاز دارد. نوع تبلیغات، ساعت تبلیغات، صفحه‌ای که در آن تبلیغات انجام می‌گیرد و در نهایت روزی که تبلیغ به اشتراک گذاشته می‌شود جزو عوامل تأثیرگذار بر روی بازدهی تبلیغات در اینستاگرام است. اگر کسب و کار شما در پلتفرم فوق العاده قدرتمند اینستاگرام فعالیت دارد، چه چیزی بهتر از این وجود دارد که در روزهای تعطیل محصول یا خدمت خود را به مشتری معرفی کنید؟ در ادامه این پست با ما همراه باشید تا مزایای تبلیغ در اینستاگرام در روزهای تعطیل را بیشتر بررسی کنیم.

 

 

نحوه برنامه ریزی برای تبلیغ در اینستاگرام در روزهای تعطیل:

 

یکی از نکاتی که تمامی کسب و کارها باید به آن توجه زیادی داشته باشند، تعامل با مخاطب یا مشتری است. یک برند هر چند تعامل بیشتری با مشتریان داشته باشد، موفق تر خواهد بود. بنابراین به اشتراک گذاشتن عکس‌ و ویدیو متناسب با هر یک از تعطیلات یکی از راهکارهای جشن گرفتن با جامعه هدف هر کسب و کار است. برای مثال برای ما ایرانیان روزهای تعطیلی مثل عید نوروز، عید فطر یا قربان جزو روزهای خاصی هستند که تولید محتوا و تبلیغات در این ایام مزایای زیادی را برای کسب و کارها به دنبال خواهد داشت. نه تنها در روزهای تعطیل بلکه در جشن‌ها و مراسم‌های خاص نیز مانند شب یلدا می‌توان با یک برنامه ریزی و پلن هدفمند مخاطبان بیشتری را به صفحه اینستاگرام کسب و کارتان هدایت کنید.

برای شروع شما باید یک تقویم محتوایی برای کسب و کارتان داشته باشید. ایجاد تقویم محتوا قبل از تعطیلات راهکاری مناسب برای آماده شدن است.

بعد از مشخص کردن تعطیلات و مراسم‌های خاص مناسب با محصول یا خدمتی که دارید، تقویم محتوایی شما آماده خواهد بود.

اما این بار باید نگاهی به محتوا و تبلیغات سایر رقبا در روزهای تعطیل داشته باشید. با تجزیه و تحلیل این اطلاعات می توانید مشخص کنید که کاربران یا جامعه هدف کسب و کار شما بیشتر چه محتواهایی را می پسندند و جذب چه نوع تبلیغاتی می شوند.

بنابراین تبلیغات شما باید کاملاً هدفمند باشد. تبلیغاتی هدفمند به تبلیغی گفته می‌شود که در زمان درست و در مکان درست به دست مخاطب درست می رسد. از این رو اگر تبلیغات شما هدفمند باشد فالور و مشتریان بالقوه زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

 

چرا روزهای تعطیل انتخاب خوبی برای تبلیغات هستند؟

 

کاربران در روزهای تعطیل زمان زیادی برای گشتن در اینستاگرام دارند. از این رو صفحه فید بیشتر کاربران با ارسال پست هایی در رابطه با روز تعطیل پر می‌شود که ایستادگی در برابر آن‌ها تا حد دشواری است. از این رو کاربر زمانی که تبلیغ جذابی را ببینید فرصت بررسی و دنبال کردن آن تبلیغ را دارد. به همین دلیل می توان گفت روزهای تعطیل و عیدهای خاص روزهایی طلایی برای تبلیغات در اینستاگرام هستند.

بعد از این که کاربر تبلیغ هدفمند شما را مشاهده کرد چون فرصت بیشتری برای مشاهده دارد، پست یا تبلیغ شما را سریع رد نمی کند. از این رو در صورتی که تبلیغ اثر گذاری لازم را داشته باشد، کاربر احساس نیاز به محصول یا خدمت شما را در خود می بیند و برای خرید بیشتر ترغیب می شود.

از این رو، هر نوع تبلیغی در روز تعطیل اثر گذاری لازم را در روز تعطیل نخواهد داشت و تبلیغات شما باید با در نظر گرفتن سایر عوامل اجرا شود.

همچنین بعد از تبلیغ در اینستاگرام در روزهای تعطیل می‌توانید یک تخفیف یا پیشنهاد ویژه برای فالورهایتان در نظر بگیرید.

این آفر ویژه کاربر را بیشتر ترغیب می کند تا محصول یا خدمت شما را بررسی کند و برای خرید اقدام نماید.

بنابراین تبلیغ در اینستاگرام خیلی ساده نیست و به یک استراتژی هدفمند و جامع نیاز دارد تا بتوانید در کنار جذب فالور، امکان تبدیل مشتری بالقوه به مشتری بالفعل را نیز داشته باشید.

 

انواع تبلیغ در اینستاگرام در روزهای تعطیل:

 

تبلیغات بنری: تبلیغات با بنر می تواند گروهی خاص از کاربران را مورد هدف قرار بگیرد. یک بنر تبلیغاتی باید با پست های معمولی متفاوت باشد تا بتواند کاربر را به خوبی جذب کند. از این رو برای ساخت یک بنر باید ابتدا مخاطب و جامعه هدف کسب و کارتان را خوب بشناسید. از این طریق می توانید تنها با طراحی یک بنر تعامل زیادی با جامعه هدف خود داشته باشید و فالورهای زیادی را جذب کنید.

تبلیغات ویدیویی: ویدیو یکی از محبوب ترین محتواهای اینستاگرام است که فرصتی عالی برای ارائه داستان برند را به شما می دهد. اکثر بازاریاب ها به کمک یک ویدیو خلاقانه سعی می کنند در چند ثانیه اول توجه مخاطب را به خوبی جلب کنند. از این رو شما نیز برای تبلیغات در اینستاگرام می توانید با تولید یک ویدیوی جذاب برای روزهای تعطیل کاربران زیادی را به صفحه اینستاگرام یا وبسایت خود هدایت کنید.

تبلیغات چرخ و فلکی: پست های چرخ و فلکی این امکان را به شما می دهند تا چندین عکس و فیلم را به صورت همزمان در یک پست به اشتراک بگذارید. از این رو کاربر می تواند تبلیغ یک محصول خاص یا تبلیغات برند را به صورت ترکیبی از پست و فیلم ببیند تا بیشتر درگیر برند شما شود.

تبلیغات در استوری: استوری های اینستاگرام جزو یکی از مهمترین بخش های اینستاگرام هستند که روزانه توسط بیشتر از ۴۰۰ میلیون نفر استفاده می شوند. استوری ها بعد از ۲۴ ساعت حذف می شوند و کسب و کارها طی این ۲۴ ساعت فرصت دارند تا تبلیغات خود را به جامعه هدف خود برسانند. استوری های اینستاگرام توسط افراد زیادی مشاهده می شوند  و یک فرصتی عالی برای تبلیغات در اینستاگرام هستند که می توانند بسیار جذاب باشند.

 

نتیجه گیری:

تبلیغات در اینستاگرام به دانش، تجزیه و تحلیل و تخصص نیاز دارد. بنابراین سعی کنید از یک استراتژی درست برای تبلیغات در این پلتفرم استفاده کنید تا بازدهی مناسبی برای کسب و کار شما داشته باشد. در غیر این صورت، تبلیغات در اینستاگرام تنها صرف یک هزینه زیاد است و سودی برای برند شما نخواهد داشت.

در صورتی که برای تبلیغ در اینستاگرام نیاز به مشاوره دارید می توانید با مشاورین تیم تخصصی سوخت جت از طریق راه های ارتباطی، در تماس باشید. نمونه کارهای ما را می توانید در وبسایت و صفحه اینستاگرام سوخت جت مشاهده نمایید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *