راهکارهایی برای تبلغیات سریع در اینستاگرام


با فرا رسیدن نوروز، بسیاری از کسب و کار ها به دنبال روشهای بازاریابی و تبلیغات سریعی هستند تا بتوانند مشتریان جدید و زیادی جذب کنند. در کشور ما با فرا رسیدن نوروز مراسمها و دید و بازدید های مختلفی انجام می گیرد. از این رو کسب و کارهایی که خدمات یا محصولاتی دارند که امکان فروش آنها در این ایام بیشتر است، می توانند از این فرصت طلایی استفاده کنند. این فرصت یا دوران طلایی مزایای رقابتی خاصی برای کسب و کارها به دنبال خواهد داشت. از این رو با برنامه ریزی درست و هدفمند می توانند شروع سال پر باری داشته باشند.

اما چه روشی برای بازاریابی و تبلیغات سریع وجود دارد. یکی از پلتفرمهای قدرتمندی که می توانید استفاده کنید، اینستاگرام است. اینستاگرام با توجه به کاربران فعال زیادی که دارد گزینه مناسبی برای استفاده است. امروزه تبلیغات در اینستاگرام یکی از راهکارهای اصلی جذب مشتری و مخاطب است.

از آن جایی که اینستاگرام یک برنامه تبلیغاتی نیرومند برای مشاغل دارد به کمک آن می توانید به اهداف تجاری که دارید برسید. کارهای زیادی برای تبلیغ در اینستاگرام می توانید انجام دهید از ایجاد محتوای مناسب و جذاب گرفته تا شرکت یا ایجاد کمپینهای تبلیغاتی متنوع. به کمک این امکانات می توانید به اهداف خاصی که دارید برسید و کسب و کارتان را بهبود ببخشید.

اگر به دنبال راهکارها یا ایده های برای تبلیغات در اینستاگرام، افزایش تعامل و دریافت بازدهی سریع هستید در ادامه این مطلب با ما باشید.

  1. استفاده از حداقل کلمات

این استراتژی ممکن است شما را شگفت زده کند. امروزه می بینیم که بسیاری از تبلیغ های اینستاگرامی در برگیرنده عکس و فیلم هستند. اما در این میان شما می توانید تبلیغی طراحی کنید که تنها دارای یک جمله یا یک پیشنهاد باشد. خود این جمله یا پیشنهاد باید به حدی عالی باشد که مخاطب را به خوبی جذب کند.

  1. به صورت هوشمندانه از ویژگی بزرگنمایی استفاده کنید

بسیاری از تبلیغات اینستاگرامی بلافاصله توسط کاربران رد می شوند بدون اینکه حتی چیزی توجه آنها را جلب کند. اما در واقع راهکاری خلاقانه برای جلب توحه و افزایش تعامل وجود دارد. این راهکار استفاده از ویژگی بزرگنمایی است. از این رو سعی کنید در تبلغیات بعدی اینستاگرامتان یک کلمه، عبارت یا کد تبلیغی در تصویر یا فیلم مخفی کنید و سپس از مخاطبینتان بخواهید که آن کلمه یا عبارت را کامنت کنند. به همین راحتی می توانید با مخاطبین تعامل ایجاد کنید.

  1. از عکاسی سبک زندگی استفاده کنید

یکی از موثرترین و بهترین تبلیغاتهای اینستاگرام، تبلیغاتهایی هستند که به گونه طراحی شده اند که به هیچ وجه شبیه تبلیغات نیستند. در واقع مخاطبین معمولا از این راهکاری قدر دانی می کنند. برای طراحی این نوع تبلیغات به جای عکاسی از محصول شما می توانید از عکاسی سبک زندگی استفاده کنید. به کمک این عکسها نشان دهید که چگونه محصول می تواند در موقعیتهای مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. برای این نوع تبلیغات اینستاگرامی می توانید با اینفلوئنسرها همکاری داشته باشید.

  1. دعوت به خرید مجدد

یکی دیگر از روشهای جلب توجه در تبلیغات های اینستاگرامی استفاده از محصولاتی است که خریدارها آنرا انتخاب کردند اما بدون خریدن آنها فروشگاه شما را ترک کرده اند. بازاریابی آنلاین به شما این امکان را می دهد تا دوباره تصاویر این محصولات  و محصولات باقی مانده در سبد خرید مشتریان آنلاین را دوباره به اشتراک بگذارید. از این رو خریداران دوباره همان محصول را مشاهده می کنند. از این رو این اقدام ممکن است منجر به خرید محصول یا خدمت شود.

  1. از ویدیو در استوری هایتان استفاده کنید

اینستاگرام روزانه 500 میلیون کاربر فعال دارد، از این رو شما می توانید از طریق استوری با این کاربران فعال تعامل داشته باشید. استوری یکی از امکانات بی نظیر است که با استفاده از آن می توانید محتوا یا ویدیوهایی خلاقانه خلق کنید.

  1. آنباکسینگ کنید

یکی از ویدیوهای پر طرفدار در اینستاگرام آنباکسینگ است. اما دلیل محبوبیت آن چیست؟ دلیل آن این است که مشتریان می خواهند بدانند که در هنگام دریافت محصول چه تجربه ای خواهند داشت. از این رو با استفاده از اینستاگرام شما می توانید یک تبلیغ چرخ فلکی ایجاد کنید. یعنی در کنار ویدیو آنباکسینگ یک یا چند فیلم و عکس در همان تبلیغ قرار دهید. از این رو کاربران بعد از مشاهده ویدیو آنباکسینگ می توانند محصول شما را به خوبی بررسی کنند.

  1. یک مجموعه برای مخاطبهایتان بسازید

اینستاگرام به مشاغل این امکان را می دهد تا ارتباط مستقیم با جامعه هدف داشته باشند. از این رو شما بسته به جامعه هدفی که مدنظرتان است می توانید مجموعه ای از محصولاتتان را در کنار هم قرار دهید. از این رو مخاطب با مشاهده این مجموعه بهتر می تواند تصمیم بگیرد. برای مثال اگر کسب و کار شما در زمینه فروش مبلمان یا لوازم خانه است. به راحتی می توانید تعدادی از محصولاتهایتان را با رعایت اصول در کنار هم قرار دهید تا مشتری را ترغیب به خرید کنید.

 

 

امیدواریم با استفاده از این مطلب بتوانید در مدت کوتاهی به بازدهی مناسبی برسید. تیم متخصص سوخت جت در این مسیر همراه و مشوق شماست. از این رو اگر در کنار این آموزش ها، به مشاوره یا سایر خدمات در زمینه تبلیغات نیاز دارید از طریق راه های ارتباطی می توانید با ما تماس بگیرید. نمونه کارهای ما را می توانید در صفحه اینستاگرامی و وبسایت ما مشاهده کنید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *