روش های موثر در تبلیغات آنلاین


روش های موثر در تبلیغات آنلاین

دستورالعملی کوتاه و جامع برای آموزش تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام تبلیغات اینترنتی و مزایای آن در موفقیت شرکتهای نوپا

چندین سال پیش، یکی از نوابغ صنعت بازاریابی “Mike Grehan” مطلبی را بیان نمود که بسیار تاثیرگذار بود و امروزه همچنان بعنوان یک نکته قابل قبول برای کارشناسان تبلیغاتی شناخته میشود. نکته ای که مایک گراهان بر آن اشاره داشت الهام گرفته از “اثر متیو” در علم جامعه شناسی است، یعنی پدیده ای که در آن اعتقاد بر این می باشد که در جهان هستی همواره “ثروتمندان ثروتمندتر می شوند”. این نابغه دنیای بازاریابی نیز عقیده داشت زمانی که یک تجارت به برند تبدیل میشود با کمترین تلاش و بسیار راحتر نسبت به رقبای نوپای خود در تبلیغات انلاین و جذب مشتری به هدف خواهد رسید.
شاید برای اشخاصی که در حوزه سئو، تبلیغات آنلاین، شبکه های اجتماعی و بطور کل انواع روش های بازاریابی و تبلیغات اینترنتی (تولید محتوا، وبلاگ نویسی، ارسال ایمیل و…) فعالیت میکنند، این قاعده آشنا به نظر برسد و بارها این تجربه را داشته اند.
برای مثال در تبلیغات ایمیلی، یک شرکت کهنه کار و مشهور با یک لیست بلندبالا از ایمیل مشتریان هدفش مطمئنا قدرت بیشتری برای جذب آنان نسبت به یک شرکت تازه کار که تنها یگ لیست ده تایی دارد، خواهد داشت. در مثالی دیگر، وب سایتی که در رتبه 1 موتورهای جستجو قرار دارد به دلیل کلیک بالاتر کاربران اینترنتی مطمئنا مخاطبین و بازدیدکنندگان بیشتری را به نسبت وب سایتی رقیبی که شاید حتی پرتلاش تر عمل کرده و کیفیت و ارزش محتوای سایتش بالاتر است، بدست آورد.
تبلیغات آنلاین یعنی مخاطبین بالاتر و افزایش مخاطب یعنی اضافه شدن به لیست ایمیل های شما. هزاران فالوور در توئیتر یعنی تاثیر مثبت بر سئو سایت شما و تبدیل شدن به یک برند. داشتن یک صفحه در لینکدین یعنی افزایش ترافیک به سمت سایت و یافتن مشتریان هدف. بنابراین توجه میکنید که این چرخه یک فرآیند پرسود است مگر آنکه برند شما در خارج گود حضور داشته باشد که نتیجتا دسترسی از این مزایا برای تجارتتان صعب الوصول خواهد شد.

تبلیغات آنلاین، روشی مدرن و سودآور جهت ایجاد برند و جذب مخاطب

تبلیغات آنلاین

 

 

بسیاری از بازاریابان از فرآیند به اصطلاح “اثر متیو” شکایت دارند و از وجود این چالش که “رقبای برتر حتی اگر تلاشی نکنند پیروزری از آن آنها خواهد بود” خشمگین می باشند، اما خوشبختانه ترفندهایی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آنها، هر اندازه هم که وب سایت کوچک و یا نوظهوری دارید، از طریق تبلیغات اینترنتی و آنلاین موفق عمل کنید. در ادامه به مهمترین نکات تبلیغات آنلاین می پردازیم:

1- تبلیغات آنلاین را بصورت پایه ای اما به طور گسترده در شبکه های اجتماعی انجام دهید:

از آنجایی که از طریق تبلیغات ایمیلی کاربران زیادی وارد وب سایت شما میشوند و نتیجتا حجم ترافیکی شبکه های اجتماعیتان افزایش می یابد مطمئن شوید که حداقل در حد پایه ای نیز در هر کانال یا شبکه تبلیغاتی حضور داشته باشید. یک وب سایت همیشه دردسترس و فعال و همچنین حضور کلمه کلیدی برند شما در شبکه های اجتماعی مشهور شاخص مهمی جهت کسب رتبه خواهد بود. با نام شرکتتان و از طریق ایمیلی با نام تجاریتان، در اغلب شبکه های اجتماعی جهت تبلیغات آنلاین حضور داشته باشید. خلاصه ای از خدمات شرکتتان را در کلیه صفحات اجتماعی تبلیغ و نشر کنید و در اغلب سایتهای صنعتی و خدماتی حضور داشته باشید. این موارد پایه ای کمک شایانی به تاثیر زود هنگام تبلیغ و شناخت شما خواهد داشت.

2- بر ساخت و فعالیت در کانالهای تجاری خودتان تمرکز کنید:

کدام کانال تبلیغاتی را باید انتخاب کنید؟ این مورد به ایتم های متفاوتی بستگی دارد. اگر در ابتدای راه هستید و پیشی گرفتن از رقبا برایتان دشوار است، هزینه تبلیغات بالا می باشد، سوداوری شما پایین است یا یافتن ایمیل مشتریان هدفتان دشوار می باشد با چیزی تبلیغات خود را اغاز کنید که به ان آشنایی دارید و آسانتر است، یعنی وبلاگ خودتان را بسازید یا کانالی تشکیل دهید و در آنجا مقالاتی آموزشی یا خدماتی در رابطه با فعالیت کسب و کارتان بازنشر دهید. پس از کسب مخاطب در کانال تبیلغاتی شخصی خودتان می توانید در کانالها و شبکه های مشهور نیز به تبلیغات بپردازید.

3- آنالیز دائمی روش های تبلیغاتی را فراموش نکنید:

تمام زحمات شما در هر طیف بازاریابی یا تبلیغاتی که صورت گیرد بی ثمر خواهد بود اگر تجزیه و تحلیلی جهت رفع ایرادات یا اندازه گیری پیشرفتها و یافتن نقطه ضعفها انجام ندهید. آنالیز کلیه ترفندهای انجام شده و تغییر مسیر یا آزمایش روش های مختلف تبلیغات به شما کمک میکند تا بهترین کانال جهت تبلیغات و بهترین روش بازاریابی را که اثر بخشتر می باشد را برای کسب و کارتان بیابید. مختارید که جهت دستیابی به هدفتان راه آسان را پیدا کنید یا مسیری پیچ در پیچ و سنگلاخ.

 

پیشی گرفتن و یافتن راه میانبر رقبا از شما در کنار حریفانی قدرتمند در دنبای صنعت مسیری دشوار است بویژه آنکه کلیه مدعیان هروزه  با سرعت بالایی در حال سعی و تلاش هستند. دلسرد نشوید اما نگران باشید و این دغدغه را همواره در خود حفظ کنید که باید هدفمند، عاقلانه، گسترده، پرتلاش و مداوم پیش بروید. جهت تکمیل اطلاعات در حوزه تبلیغات آنلاین می توانید مقاله بسیار مفید چگونه در تبلیغات اینترنتی موفق عمل کنیم را نیز مطالعه نمایید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *