شاخص های برتر اینستاگرام در سال 2020


در صورتی که یک حساب تجاری اینستاگرامی دارید و از این پلتفرم برای بهبود کسب و کارتان استفاده می کنید، احتمالا تا الان می دانید که تبلیغ در اینستاگرام به کمی دقت و تخصص نیز نیاز دارد. شاخص های اینستاگرام به شما کمک خواهند تا عملکرد بهتری در این بستر قدرتمند داشته باشید.

شاید تصور کنید که استفاده از شاخص های اینستاگرام کار سختی باشد. از این رو در این مطلب قصد داریم شاخص های اینستاگرام را بررسی کنیم تا بتوانید عملکرد بهتری داشته باشید. شاخص های اینستاگرام می توانند برای رشد صفحه شما فوق العاده باشند!!

 

اگر به تازگی وارد دنیای شگفت انگیز اینستاگرام شده است و با تجزیه و تحلیل های آن آشنا نیستید. پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

شاخص اول: دسترسی (Reach)

زمانی که بخواهید عملکرد کسب و کارتان را در اینستاگرام بررسی کنید، اولین چیزی برای شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود، ریچ یا همان دسترسی است. همانطور که می دانید نرخ تعامل یکی از معیارهای اصلی سنجش عملکرد صفحه اینستاگرامی شماست. اما از آنجایی که به زودی لایکهای اینستاگرام دیگر در این پلتفرم نمایش داده نمی شوند، خیلی چیزها تغییر خواهد کرد.

(بخوانید: نرخ تعامل)

در نتیجه باید از شاخص دسترسی به عنوان یک معیار ارزشمند و دقیق برای ارزیابی کسب و کارتان استفاده کنید. اگر هدف شما افزایش آگاهی کاربران و جذب کاربران بیشتری است باید بر روی افزایش دسترسی در اینستاگرام متمرکز شوید.

با بررسی میزان دسترسی پستهایتان می توانید یک بینش کلی برای بهبود این شاخص در اینستاگرام داشته باشید. اگر بخواهیم ساده تر توضیح دهیم، شما باید ببینید میزان دسترسی در کدام پست بیشتر بوده است. سپس پست را به خوبی بررسی کنید و ببینید از چه هشتگ هایی استفاده کرده اید؟ آیا وقتی کاربران بیشتری فعال بوده اند، پست را منتشر کرده اید؟ آیا محتوایی که به اشتراک گذاشته اید با محتواهای قبلی تفاوت خاصی دارد؟

با بررسی این مواد شما می توانید دلیل افزایش دسترسی در پست را پیدا کنید و در پستهای بعدی از آنها استفاده کنید.

توجه داشته باشید که هر نوع تغییری (هر چند جزئی) می تواند منجر به افزایش یا کاهش شاخص های اینستاگرامی شود.

شاخص دوم: ذخیره کردن (save)

با پنهان شدن لایکها در اینستاگرام، ذخیره کردن هر پست توسط کاربران گزینه خوبی برای بررسی وضعیت صفحه اینستاگرامی شماست.

ذخیره کردن پست ها سیگنال خوبی برای الگوریتمهای اینستاگرام است و نشان می دهد که کاربران به محتوای پست علاقه بیشتری داشته اند. هر چه تعداد Save های پست شما بیشتر باشد اینستاگرام آن را به افراد بیشتری نشان خواهد داد.

با ردیابی تعداد Save ها شما می توانید بفمید که کاربران به دنبال چه نوع محتواهایی هستند. از این اطلاعات می توانید برای استراتژی هایی که برای صفحه اینستاگرامتان دارید استفاده کنید.

شاخص سوم: نرخ تعامل (engagement rate)

گفتیم که نرخ تعامل معیاری بسیار عالی برای ارزیابی عملکرد صفحه شماست. میزان تعامل نشان می دهد که کاربران چه واکنشی به محتوای شما دارند. اگر کاربر محتوای شما را دوست داشته باشند آن را لایک می کند یا برای شما یک کامنت می گذارد یا حتی ممکن است آن را با دوستانش به اشتراگ بگذارد.

اگر هنوز لایکهای اینستاگرامتان قابل مشاهده است. با استفاده از تعداد لایک و کامنتهایتان می توانید نرخ تعامل اینستاگرامتان را محاسبه کنید. در غیر این صورت می توانید از ابزارها و سایتهای آنلاین برای محاسبه نرخ تعامل استفاده کنید.

اگر نرخ تعامل شما بالا باشند نشان می دهد که کاربران درگیر محتوای شما هستند. احتمالا شما هم به دنبال چنین چیزی هستید!!

از طرف دیگر اگر نرخ تعامل کمی دارید، باید ببینید که مشکل کار شما چیست؟ محتوای جذاب ندارید یا در زمان مناسبی آنها را پست نمی کنید.

توجه به این شاخص برای موفقیت در دراز مدت بسیار مهم است و می توانید از آن برای بهبود استراتژی تولید محتوا در آینده استفاده کنید.

شاخص چهارم: بازدید استوری ها (Stories Views)

استوری یکی از قابلیتهای بی نظیر اینستاگرام است. از طریق آن می توانید محتواهایی جذاب تولید کنید و کاربران را از استوری اول تا آخرین استوری حفظ کنید.

وقتی که استوری های متعددی برای یک موضوع آپلود می کنید، باید از شاخص های هر یک از استوری ها استفاده کنید تا بتوانید تصویری واضح از حفظ مخاطبین در استوریها را داشته باشید. موارد زیر را باید بررسی کنید:

نرخ تکمیل هر استوری: نرخ تکمیل در استوری نشان می دهد که چند درصد از کاربران، استوری شما را تا آخر دیده اند.

بازدید استوری های خودتان را محاسبه کنید: برای این کار کافیست تعداد بازدید  استوری آخر را از استوری اول کم کنید و آن را بر تعداد بازدید های استوری اول تقسیم کنید. این درصد به شما نشان می دهد که تا پایان استوری ها چه کاربران با شما همراه بوده اند.

شاخص پنجم: بهترین زمان برای پست کردن

بهترین زمان برای پست کردن، زمانی است که کاربران بیشتر لایک می کنند و کامنت می گذارند. از این رو با دقت بیشتری زمان آپلود پست و میزان لایک و کامنت دریافتی را کنترل کنید.

این زمان برای هر کسب و کار و جامعه هدف متفاوت است. از ابزار Insight اینستاگرام نیز می توانید ببینید که کاربران شما چه ساعتهایی در روز بیشتر فعال هستند.

شاخص ششم: رشد (Growth)

این شاخص در Insight قابل مشاهده است. با استفاده از رشد می توانید بفهمید که چه محتوایی منجر به جذب فالور و چه محتوایی منجر به از دست دادن فالور می شود.

 

با استفاده از شاخص های معرفی شده و بررسی هر یک از آنها می توانید سریع تر به اهداف تجاری مدنظرتان برسید. فراموش نکنید که تیم متخصص سوخت جت در این مسیر همراه شماست.

شما عزیزان برای تبلیغ در اینستاگرام و دریافت بازدهی بالا می توانید از طریق واتسآپ، اینستاگرام و وبسایت با ما در تماس باشید. نمونه کارهای این تیم متخصص را می توانید در وبسایت و صفحه اینستاگرامی ما مشاهده کنید.

سوخت جت راه حلی سریع برای موفقیت کسب و کار شماست!!

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *