طراحی تبلیغات در اینستاگرام


همه ما قدرت فضای مجازی و تاثیر آن بر روی کسب و کارها را درک کرده ایم و هر روز می بینیم که بسیاری از برندها و کسب و کارهای نوپا در تلاشند تا با استفاده از تبلیغ در اینستاگرام به اهداف مدنظرشان برسند.

از آن جایی که اینستاگرام روزانه 500 میلیون کاربر فعال دارد، قطعا در حال حاضر یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی است. اما موفق بودن و تاثیر گذاری یک تبلیغ به چه عواملی بستگی دارد؟ آیا تمامی تبلیغها بازدهی لازم را دارند؟

عوامل مختلفی در تاثیر گذاری یک تبلیغ موثرند. از این رو باید با طراحی تبلیغات اینستاگرامی آشنایی داشته باشیم تا بتوانیم محتوایی جذاب و مخاطب پسند داشته باشیم. در این مطلب با ما همراه باشید تا تکنیکهای طراحی یک تلبیغ جذاب را بررسی کنیم.

آموزش طراحی تبلیغات در اینستاگرام

  1. مشخص کردن هدف: در مرحله اول شما باید اهداف تجاری که دارید را مشخص کنید. یعنی شما باید بدانید که برای چه هدفی قصد تبلیغ در اینستاگرام را دارید. آیا می خواهید بیننده های بیشتری داشته باشید تا تعداد فالورهایتان افزایش داشته باشد؟ یا می خواهید مخاطبهایتان را به وبسایتی که دارید برسانید؟ یا اینکه می خواهید مخاطبینتان را به خرید از شما در اینستاگرام دعوت کنید؟

توجه داشته باشید که شما باید در هر یک از رسانه های اجتماعی اهداف خاص خودتان را داشته باشید تا قالب، طراحی و مفهوم تبلیغ را به درستی مشخص کنید. اما چرا می گوییم در هر یک از رسانه ها باید اهداف متفاوت باشد؟ از آنجایی که هر یک از رسانه های اجتماعی خاص خودشان را دارند، صاحبین کسب و کار باید بر اساس مخاطبین و رنج سنی آنها اهداف تجاری را مشخص کنند. برای مثال مخاطبین اینستاگرامی شما ممکن است با مخاطبین صفحه فیسبوک شما کاملا متفاوت باشند.

هدف شما باید قبل از شروع طراحی تبلیغ در اینستاگرام مشخص شده باشد. با ذکر یک مثال نقش تعیین هدف در طراحی تبلیغات را بررسی می کنیم.

اگر هدف شما فروش یک محصول یا تعدادی محصول است، شما باید به فکر طراحی تبلغیاتی باشید که تمرکز اصلی آن روی عکس محصول است. شما باید با عکسهایی زیبا و جذاب بتوانید بینندگان را به خریدار تبدیل کنید.

از طرف دیگر اگر هدف شما ارتقا یک دوره آموزشی- ویدیویی است. باید طراحی تبلیغ شما دربرگیرنده قسمتهایی جذاب از دوره شما باشد تا مخاطبین برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دوره با شما صحبت کنند.

  1. فرمت تبلیغاتتان را مشخص کنید: اینستاگرام خود به تنهایی روشهای مختلفی برای تبلیغ دارد: ویدیو، استوری، عکس و پخش زنده. از این رو باید شما تصمیم بگیرید که برای رسیدن به اهداف تجاری مشخص شده، می خواهید از کدام فرمت یا قالب برای تبلیغات در اینستاگرام استفاده کنید. در این زمینه می توانید با مشاورین تیم سوخت جت مشورت کنید تا با توجه به اهداف تجاری مدنظرتان بهترین روش تبلیغاتی را برایتان انتخاب کنند.

در صورتی که می خواهید از فرمتهای مختلفی از تبلیغ و از رسانه های اجتماعی مختلفی استفاده کنید باید توحه داشته باشید که محتوای تبلیغ شما باید منحصر به فرد، سرگرم کننده و جذاب باشد.

  1. برای تاثیر گذاری بیشتر از فیلم استفاده کنید: برای تبلیغات در اینستاگرام معمولا فیلم یکی از ابزارهای کلیدی برای موفقیت تبلیغ است. طبق یک سری تحقیقات انجام شده، مشاهده شده است که بیش از 54% از کاربران رسانه های اجتماعی پستهای ویدیویی را به سایر قالبها (فرمتها) ترجیح می دهند. علاوه بر این به اشتراک گذاری پستهای ویدیویی نسبت به سایر پستها 1200% بیشتر است!!!

از این سرمایه گذاری در تبلیغات اینستاگرامی ویدیویی قطعا ارزشمند خواهد بود. تنها یک فیلم 15 ثانیه در استوری تاثیر بسیار زیادی بر روی کسب و کار شما خواهد داشت. اما در همان 15 ثانیه نیز شما باید طراحی تبلیغ جذابی داشته باشید تا بتوانید مشتریان بالقوه اینستاگرامی را جذب کنید.

  1. از برند سازی استفاده کنید: برای تبلیغات گسترده در اینستاگرام شما باید هویتی به کسب و کارتان بدهید. برای داشتن این هویت شما باید در تمامی پستهایتان از واترمارک، لوگئ یا رنگ خاص خودتان استفاده کنید. همچنین می توانید بر روی چند فونت خاص تمرکز داشته باشید. از این رو شما با استفاده از این ویژگی ها می توانید قالب محتوایی متفاوت داشته باشید.
  2. در طراحی و تایپ باهوش باشید: نحوه تایپ کردن شما و طراحی های خیره کننده راهی مناسب برای برقراری ارتباط بین کسب و کار شما و مخاطبین است. داشتن متنها و فونتهای جذاب تاثیر بسزایی در تبلیغات اینستاگرامی شما خواهد داشت. از این رو وقتی صحبت از تبلیغات موثر در اینستاگرام می شود، ذکاوت شما در انتخاب متن و فونت بسیار حائز اهمیت است. خوشبختانه امروزه با توجه به ابزارها و سایتهایی که وجود دارد لازم نیست شما حتما فونت یا تصویر پس زمینه خاصی طراحی کنید بلکه می توانید از سایتها یا سرچ گوگل استفاده کنید تا بتوانید برای شروع کمی متفاوت تر از بقیه باشید. در صورتی که بودجه زیادی برای هزینه تبلیغات در اینستاگرام در نظر گرفته اید می توانید طراحی خاص خودتان را نیز داشته باشید!
  3. اندازه درست را انتخاب کنید: برای طراحی تبلیغات در اینستاگرام اندازه مناسبی برای پستهایتان در نظر بگیرید. اما اگر واقعا می خواهید از تبلیغات در اینستاگرام نتیجه بگیرید، توصیه ما این است که ابعاد تبلیغات در استوری اینستاگرام شما با ابعاد ویدیویی تبلیغی شما متفاوت باشد.

با رعایت این نکات، شما می توانید تبلیغی مفید و بهینه داشته باشید تا به بهترین نتایج و بازدهی برسید.

اگر مطمئن نیستید که باید از چه ابعادی استفاده کنید، یا در مورد هر یک از نکات گفته شده نیاز به مشورت دارید می توانید از مشاوره آنلاین تیم سوخت جت استفاده کنید. سوخت جت با ارائه بهترین و به روزترین نکات به شما در بهبود کسب و کارتان کمک می کند. شما عزیزان می توانید نمونه کارهای ما را در صفحه اینستاگرام و وبسایت مشاهده فرمایید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *