طول مناسب کپشن اینستاگرام در سال 2020


 

در مطلب قبلی،الگورتیمهای جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ را بررسی کردیم. در این مطلب قصد دارید کپشن اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم.

در سال ۲۰۲۰، بر خلاف سالهای گذشته کپشن اینستاگرم نقشی مهم در این پلتفرم ایفا می کند. عکسها و ویدیوها همیشه در اینستاگرام اول دیده می شوند اما این کپشن است که منجر به تفاوت یک پست می شود.

به همین دلیل داستانی (کپشنی) که شما برای اینستاگرام می نویسید به اندازه فیلم و عکسی به اشتراک می گذارید اهمیت دارد. از این رو برای تبلیغ در اینستاگرام نباید قدرت کلمات را نادیده بگیرید.

کپشنها، ابزاری قدرتمند هستند که می توانند لایک، کامنت و حتی بازدید وبسایت شما را بیشتر کنند. در نتیجه به کمک کپشن می توانید نرخ تعامل بیشتری داشته باشید و حتی ممکن است پست شما در صفحه اکسپلور نمایان شود.

بنابراین کپشنها فرصت مناسبی برای ایجاد رابطه ای قوی با مخاطبهایتان است. از این رو اگر کسب و کاری هستید که از تبلیغ در اینستاگرام برای رسیدن به اهداف تجاریتان استفاده می کنید، به کمک کپشنهای بلند می توانید اطلاعاتی در مورد محصول یا خدمتی که دارید به مخاطب برسانید. در نتیجه کاربر اینستاگرامی با خواندن یک کپشن در مورد برند شما اطلاعات زیادی کسب خواهد کرد.

البته نا گفته نماند که هر نوع کپشن طولانی این تاثیر گذاری را ندارند و شما باید کاملا هوشمندانه کپشنی با ارزش و جذاب در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

از طرف دیگر طول کپشن اگر طولانی باشد برای برخی از پیجها می تواند مشکل ساز باشد. برای مثال اگر فردی روزانه پستهایی در مورد زندگی خودش در اینستاگرام قرار می دهد و به عبارتی بلاگر لایف استایل است. قطعا استفاده از کپشنهای کوتاه و جذاب برای این پیج بهتر از کپشنهای طولانی خواهد بود.

به زبان ساده اگر بخواهیم تعریف مناسبی برای طول کپشن اینستاگرام بیان کنیم: طول کپشن شما باید کوتاه و جذاب باشد اما اگر کپشنی طولانی ارزش  بیشتری برای صفحه شما داشته باشد می توانید تعداد کلمات را افزایش دهید.

تبلیغات اینستاگراماما می رسیم به بررسی های انجام شده در این زمینه تا ببینیم طول مناسب کپشن اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ چند است؟

طبق بررسی های انجام شده، مشخص شده است که کپشنهای طولانی در سال ۲۰۱۹، ایده ای عالی برای برقراری ارتباط و تعامل با فالورها بود و انتظار می رود که این روند در سال ۲۰۲۰ نیز ادامه داشته باشد. از این رو اگر کپشنهایی ارزشمند و طولانی دارید همین رویه را پیش بگیرید.

از آنجایی که کپشنهای طولانی همچنان محبوب هستند، ما می بینیم که بسیاری از اینفلوئنسر ها و کسب و ها از داستانهای طولانی جذاب، شخصی و احساسی در کپشنهایشان استفاده می کنند. از این رو کسب و کارهایی که محصولی برای فروش دارند می توانند از این فرصت عالی برای داستان پردازی استفاده کنند. یعنی باید این برند ها اطلاعاتی فراتر از محصول را به اشتراک بگذارند تا یک ارتباط تجاری قوی با مخاطبان داشته باشند. در این حالت برندها می تواند تاثیر بیشتری بر روی کسب و کارها داشته باشند.

رابطه بین کپشن اینستاگرام و نرخ تعامل:

همانطور که می دانید نرخ تعامل یکی از مهمترین فاکتورهایی است که موفقیت و تاثیرگذاری پیج شما در اینستاگرام را نشان می دهد. خبر خوب این است کپشنهای طولانی در سال ۲۰۲۰ منجر به افزایش نرخ تعامل می شود. داده های جمع آوری شده نشان می دهند که کپشنهای طولانی و پستهای تاثیر گذار، معمولا جذابیت بیشتری نسبت به کپشنهای کوتاه دارند. این نشان می دهد هر چه شما کلمات با ارزش بیشتری را به اشتراک بگذارید، نرخ تعامل بهتری خواهید داشت.

از این رو با افزایش نرخ تعامل احتمال اینکه پستهای شما در صفحه فید و اکسپلور ظاهر شود بیشتر است.

 

نحوه پیدا کردن طول کپشن مناسب برای کسب و کار شما:

اگر برای تبلیغ در اینستاگرام یا پست های معمولی هنوز هم نمی دانید چه تعداد کلماتی برای کپشن شما مناسب است ما پیشنهادی برای شما داریم.

پیشنهاد ما این است که برای کپشنهایتان از حداقل ۷۰ کلمه استفاده کنید و به نرخ تعامل پست توجه داشته باشید. سپس با تجزیه و تحلیل پست می توانید ببینید که این ۷۰ کلمه برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر.

در این حالت می توانید تصمیم بگیرید که کمتر بنویسید یا بیشتر، اما آنچه که مهم است جذابیت و با ارزش بودن کلمات شماست.

 

احتمالا تا کنون اهمیت کپشن را درک کرده اید. در سال ۲۰۲۰ با توجه به تغییراتی که در الگوریتمهای اینستاگرام ایجاد شده است بهتر است سعی کنید با استفاده از کپشنهای مناسب، ارزش پستهایتان را افزایش دهید.

نوشتن یک کپشن طولانی و جذاب ممکن است در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما با توجه به مزایایی که برای پیج شما دارد، ارزش تلاش کردن را دارد.

اگر شما خدمت یا محصولی برای ارائه دارید و از اینستاگرام برای بازاریابی و تبلیغات استفاده می کنید، باید حتما طول مناسب کپشن برای کسب و کارتان را هر چه زودتر پیدا کنید. اطلاعاتی در مورد خدمت یا محصول و کسب و کارتان را در کپشن بنویسید تا کاربر با یک بار خواندن کپشن بتواند داستان شما را در ذهنش تصور کند.

اگر برای تبلیغات در اینستاگرام و ایجاد کپشنهای مناسب برای کسب و کارتان نیاز به مشاوره دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی با تیم متخصص سوخت جت در ارتباط باشید. این تیم متخصص شما را در رسیدن به اهداف تجاری مدنظرتان یاری می کند.

نمونه کارهای تیم ما را می توانید در صفحه اینستاگرام یا وبسایت مشاهده فرمایید. سوخت جت بستری عالی و سریع برای بازدهی بهتر تبلیغات شما خواهد بود.

آموزشاینستاگرام مارکتینگبازاریابی اینستاگرامی

تبلیغات در اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *