فالور فیک اینستاگرام چه بلایی بر سر صفحه شما می‌آورد؟


احتمالاً تا الان تبلیغ‌های متنوعی در مورد فروش فالورهای اینستاگرامی دیده‌اید و شاید وسوسه هم شده باشید و برای بالا بردن تعداد فالورهای صفحه اینستاگرام‌تان از این ترفند به ظاهر کارساز استفاده کرده باشید. اما اگر بدانید که فالور فیک اینستاگرام چه بلایی بر سر صفحه اینستاگرام شما می‌آورد، مطمئناً هیچ وقت جذب چنین تبلیغ‌های نخواهید شد. بنابراین به جای خرید فالور فیک سعی کنید از روش‌های درست تولید محتوا و بازاریابی در اینستاگرام استفاده نمایید تا بتوانید رشد مثبت و سالمی داشته باشید. در ادامه این مطلب تأثیر فالورهای فیک را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

چرا نباید فالور فیک اینستاگرام بخرید؟

فعالیت در اینستاگرام معمولاً سه دلیل اصلی دارد:

  1. شما به عنوان یک کاربر اینستاگرامی می‌خواهید با دوستان و خانواده خود بیشتر ارتباط داشته باشید و عکس یا فیلم‌هایی در مورد زندگی شخصی خودتان را به اشتراک بگذارید. بنابراین با خرید فالور فیک اینستاگرام شما هیچ گونه تعاملی با آن‌ها نخواهید داشت و قطعا آن‌ها نیز هیچ علاقه‌ای به دیدن پست‌های اینستاگرامی شما ندارد. بنابراین اگر جزو این دسته از کاربران هستید، خرید فالور فیک اصلاً منطقی نیست!
  2. شما به عنوان یک برند تجاری می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید تا محصول یا خدمتی را از طریق اینستاگرام به فروش بگذارید. قطعاً شما نمی‌خواهید به فالوهای فیک محصول بفروشید!!
  3. در صورتی‌که اینفلوئنسز هستید، نمی‌توانی هیچ تأثیری روی فالورهای فیک اینستاگرام داشته باشید. فالور فیک اینستاگرام شما را یک اینفلوئنسر فیک جلوه خواهد داد.

 

7 دلیل عدم خرید فالور فیک اینستاگرام

  1. فالور فیک اینستاگرام هیچ گونه تعاملی با صفحه اینستاگرام شما ندارد: همان طور که می دانید تعامل در اینستاگرام یکی از فاکتورهای اصلی موفقیت یک صفحه اینستاگرام است. الگوریتم‌های اینستاگرام بیشتر از هر چیزی به تعامل شما با مخاطب هایتان توجه می‌کنند. از این رو زمانی که شما فالور فیک اضافه می کنید، نرخ تعامل صفحه اینستاگرام شما کمتر خواهد شد چون این فالورها هیچ گونه تعاملی با صفحه شما نخواهد داشت. بنابراین در صورتی که یک برند هستید، کاهش نرخ تعامل منجر به کاهش بازدید کننده‌های پست‌های اینستاگرام شما خواهد شد. علاوه بر این در صورتی که اینفلوئنسر باشید، نرخ تعامل مهمترین فاکتور برای شماست که کاهش آن میزان تأثیرگذاری شما را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.
  2. فالورهای فیک ممکن است کامنت بگذارند: گاهی اوقات از ربات‌هایی برای خرید فالور فیک استفاده می شود که ممکن است برای پست‌های شما کامنت بگذارند. کامنت‌های این فالورهای فیک قطعاً هیچ معنی و مفهومی نخواهد داشت و ممکن است در ذهن سایر مخاطبین واقعی پیج تصویری ناخوشایند ایجاد کند. بنابراین این کامنت‌ها تأثیر مخربی بر روی صفحه اینستاگرام و رابطه شما با مخاطبین خواهد داشت.
  3. فالور فیک اینستاگرام، پیام‌های اسپم به دنبال خواهند داشت: زمانی که برای خرید فالور فیک از آدرس ایمیل خودتان استفاده می‌کنید (یا حتی ایمیلی که از آن برای تکمیل اطلاعات اینستاگرام استفاده کرده‌اید)، فرصتی برای این افراد فراهم می‌کنید تا مزاحمت‌های خود را بیشتر کنند.
  4. اینستاگرام فالورهای فیک را شناسایی و پاکسازی می کند: اینستاگرام همواره در تلاش است که کاربرانش یک تجربه کاربی لذت بخش داشته باشند. از این رو الگوریتم‌هایی را برای یافتن و از بین بردن فالورهای فیک به کار می گیرد. از این رو اینستاگرام مرتباً در حال پاکسازی و از بین بردن فالورهای فیم است. در نتیجه شما مبلغی را برای فالورهایی پرداخت می کنید که به زودی از صفحه شما پاک و ناپدید خواهند شد.
  5. خرید فالور فیک خلاف شرایط و قوانین اینستاگرام است: اینستاگرام مخالف سر سخت فالورهای فیک است. بنابراین نه تنها فالورهای فیک را حذف می کند بلکه پیج‌هایی که از این ترفند استفاده کرده باشند را نیز به حالت تعلیق درمی‌آورد. در نتیجه در ابتدا اینستاگرام به شما هشدار می دهد و در صورت تکرار اقدامات لازم را برای تعلیق یا حتی حذف حساب شما انجام می دهد.
  6. فالورهای فیک اعتبار یک اینفلوئنسر را زیر سوال می برد: یک اینفلوئنسر از تأثیرگذاری خود برای جذب فالور استفاده می کند. فرآیند جذب فالور در حالت طبیعی کمی زمان بر است اما واقعیت این است که خرید فالور فیک اعتبار اینفلوئنسر را تحت تأثیر قرار می دهد. زمانی که مردم با بررسی پروفایل اینستاگرام ، رشد فالورها را غیر طبیعی ببینند به صداقت و درستکاری اینفلوئنسر شک خواهند کرد. در نتیجه ممکن است دیگر تمایلی به دنبال کردن صفحه اینستاگرام چنین فردی نداشته باشند. از دست دادن طرفداران بدترین اتفاقی است که می تواند برای یک اینفلوئنسر بیفتد.
  7. فالور فیک اینستاگرام هیچ درآمدی برای شما نخواهد داشت: در صورتی که صفحه اینستاگرام، منبع درآمدی براش ما باشد، خرید فالور فیک هیچ درآمدی برای شما نخواهد داشت. علاوه بر این،کاربران نیز در حال حاضر تا حدودی آگاه هستند و می دانند که تعداد فالور، فاکتور مناسبی برای معتبر شناختن یک فروشگاه اینستاگرامی نیست. در نتیجه در صورتی که برای کسب درآمد و فروش محصول از اینستاگرام استفاده می کنید، فالورهای فیک هیچ ترافیکی به سایت شما اضافه نمی کنند و محصول شما را نیز خریداری نخواهد کرد.

نتیجه‌ گیری:

همانطور که مشاهده کردید، نه تنها فالور فیک اینستاگرام تأثیر مثبتی ندارد، بلکه تأثیر مخرب آن بر روی نرخ تعامل و اعتبار شما نیز قابل مشاهده خواهد بود.

بنابراین با استفاده از تولید محتوای با کیفیت، تعامل با کاربر، استفاده از هشتگ مناسب و تبلیغات در اینستاگرام، سعی کنید فالورهای واقعی و با کیفیتی را به صفحه اینستاگرام‌تان اضافه کنید. این کار نه تنها اعتبار بیشتری به صفحه شما می‌بخشد بلکه منجر به افزایش فروش محصول و کسب درآمد بیشتر از اینستاگرام خواهد شد.

برای تبلیغ در اینستاگرام، در صورتی که در مورد زمان، نوع تبلیغ و مکان مناسب برای تبلیغ اطلاعات زیادی ندارید، بهتر است با متخصصین سوخت جت مشاوره داشته باشید.

برای تبلیغات تأثیرگذار در اینستاگرام می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید. علاوه بر این می توانید نمونه کارهای ما را در صفحه اینستاگرامی سوخت جت یا وبسایت ما مشاهده فرمایید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *