نحوه ارتقا امنیت صفحه اینستاگرام


از آنجایی که امروزه اینستاگرام یکی از پر طرفدارترین و بهترین ابزارهای بازاریابی در فضای مجازی است، امنیت صفحه اینستاگرام یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.  زمانی که یک صفحه اینستاگرامی فالورهای زیادی داشته باشد، ممکن است توسط مزاحمان، هکرها یا کلاه برداران مورد حمله قرار بگیرند. بنابراین یکی از دغدغه های اصلی کاربران امنیت صفحه اینستاگرام شان است. در این مطلب قصد داریم راهکارهایی برای ارتقا امنیت صفحه اینستاگرام را بررسی کنیم.

فعال کردن احراز هویت دو عاملی (Two-Factor Authentication)

اگر نگران هک شدن صفحه اینستاگرام تان هستید و نمی خواهید کسی به جز خودتان به حساب شما دسترسی داشته باشد، اولین کاری که باید انجام دهید فعال کردن احراز هویت دو عاملی است. با استفاده از احراز هویت دو عاملی شما می توانید از نفوذ افرادی که حتی پسورد شما را می دانند جلوگیری کنید. این بدین معنیست که هکرها بدون دسترسی فیزیکی به تلفن همراه شما نمی توانند وارد اکانت اینستاگرام شما شوند. در نتیجه فعال کردن احراز هویت دو عاملی جزو ضروری ترین کارهایی است که می توانید برای ارتقا امنیت اینستاگرام تان انجام دهید.

برای فعال کردن این قسمت، از منوی تنظیمات وارد قسمت Security شوید. سپس در این قسمت گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب کنید و آن را فعال کنید. شما می توانید تنظیم احراز هویت دو عاملی را از طریق پیام متنی یا یک برنامه تایید هوبت مستقل مانند Google Authenticator انجام دهید.

با فعال کردن این قسمت تعداد کد امنیتی (کد ریکاوری) دریافت می کنید. شما عزیزان برای دسترسی به این کدها کافیست وارد منوی تنظیمات شوید و امنیت یا همان Security را انتخاب کنید، سپس در بخش Two-Factor Authentication گزینه Recovery Codes را مشاهده کنید. در نهایت می توانید از این کدها برای ورود با اکانت اینستاگرامتان استفاده کنید.

بررسی ایمیل های ارسال شده توسط اینستاگرام

در برخی از موارد هکرها از طریق ایمیل هایی جعلی اقدام به ارسال ایمیل می کنند. کاربر با مشاهده متن رسمی ایمیل ممکن است به اشتباه تصور کند که ایمیل از طرف اینستاگرام ارسال شده است. بنابراین برای جلوگیری از این رویدادها اینستاگرام در قسمت تنظیمات ایمیل هایی که از طرف اینستاگرام برای شما ارسال شده است را نشان می دهد. بنابراین کاربر با بررسی این قسمت و تطبیق آن با ایمیل دریافت شده می تواند از صحت ایمیل اطمینان حاصل نماید.

برای دسترسی به این قسمت، در بخش تنظیمات گزینه Security را انتخاب کنید و Emails From Instagram را پیدا کنید. در این بخش لیستی از ایمیل هایی که اینستاگرام در 14 روز گذشته برای شما ارسال کرده است نشان داده می شود. در تب دوم همین قسمت، بخش other دیگر ایمیل هایی که اینستاگرام در این مدت برای شما ارسال کرده است را نشان می دهد.

بنابراین شما از این طریق می توانید تفاوت ایمیل های جعلی و واقعی را بررسی کنید و از باز کردن لینک های مخرب اجتناب کنید.

فعالیت های ورود به اینستاگرام تان را بررسی کنید

یکی دیگر از راهکارهای ارتقا امنیت اینستاگرام بررسی فعالیت های ورود به اینستاگرام است. برای اینکه ببینید از چه دستگاه هایی وارد اینستاگرام شما شده اند باید قسمت Login activity  اینستاگرام تان را بررسی کنید. گوشی های ios در قسمت تنظیمات زبانه Login Activity را دارند و شما می توانید ببینید که در چه موقعیت های مکانی به اکانت شما وصل شده اند. اما برای سیستم عامل اندروید باید از طریق مرورگر وارد صفحه اینستاگرام تان شوید. سپس از قسمت تنظیمات Login Activity را انتخاب کنید.

برای خارج شدن از دستگاه های ناشناس می توانید پسورد اینستاگرامتان را تغییر دهید. پیشنهاد می کنیم مرتبا این بخش را بررسی کنید.

صفحه اینستاگرام تان را پرایوت (خصوصی) کنید

اگر صفحه شما پابلیک یا همان عمومی باشد همه افراد قادر به مشاهده پست های شما خواهند بود. بنابراین اگر صفحه شما خصوصی است بهتر است فقط با افرادی که واقعا آنها را می شناسید تعامل داشته باشید.

برای پرایوت کردن صفحه اینستاگرام تان می توانید از طریق تنظیمات وارد بخش Privacy شوید. Account Privacy را انتخاب کنید و Private Account را فعال کنید.

زمانی که حساب شما خصوصی باشد، فقط دنبال کننده های شما می توانند پستها و مطالب شما را ببینید. علاوه بر این هیچ یک از پست های شما در جستجوی گوگل نیز نمایش داده نمی شود.

این قابلیت برای پیج های خصوصی قابل استفاده است. کسب و کارهایی که برای ارائه خدمت/محصول و تبلیغ در اینستاگرام فعالیت دارند، بهتر است صفحه عمومی داشته باشند.

غیر فعال کردن وضعیت فعالیت

یکی دیگر از ویژگی های دیگری که اینستاگرام دارد، این است که آنلاین بودن کاربران را با یک علامت سبز کوچک نشان می دهد. بنابراین دنبال کنندگان شما می توانند بفهمند که در حال حاضر شما در اینستاگرام فعال هستید یا خیر. در این حالت هکرها می توانند در فاصله زمانی که شما فعال نیستید، نسبت به هک صفحه شما اقدام کنند. برای خاموش کردن این ویژگی باید از قسمت تنظیمات به Privacy بروید و Activity Status را غیر فعال کنید.

البته توجه داشته باشید که با خاموش کردن این قابلیت، شما نیز قادر به مشاهده وضعیت سایر کاربران نخواهید بود.

مدیریت عکسهایی که در آنها تگ می شوید

برخی از افراد ممکن است با هدف ایجاد مزاحمت، شما را در عکسهای بی ربط تگ کنند. از آنجایی که این عکس ها در صفحه اینستاگرام شما قابل مشاهده خواهد بود، بهتر است کنترل بیشتری روی آنها داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است در عکسهایی تگ شوید که منجر به ریپورت شدن شما توسط کاربران شود. بنابراین برای ارتقا امنیت اینستاگرام تان بهتر است تگهای صفحه اینستاگرام را کنترل کنید.

هر فردی می تواند عکسی که در آن تگ شده است را حذف کند یا از قسمت تنظیمات تایید نمایش این پستها را فعال کند.

برای این فعال کردن این قابلیت، از طریق تنظیمات وارد بخش Privacy شوید و زبانه Tags را انتخاب کنید. در این بخش Add Automatically را غیر فعال کنید. در این حالت تا زمانیکه شما عکس را تایید نکنید بر روی صفحه اینستاگرام شما نمایان نخواهد شد.

تغییر پسورد

یکی دیگر از راهکارهای ارتقا امنیت اینستاگرام، استفاده از رمزهای سخت و تغییر مداوم رمز است. بنابراین سعی کند هر چند مدت یک بار رمز اینستاگرامتان را تغییر دهید.

امیدواریم با استفاده از این نکات بتوانید، صفحه اینستاگرام ایمن تری داشته باشید و از هک شدن صفحه اینستاگرامتان پیشگری کنید.

تیم متخصص سوخت جت با بهره گیری از تخصص و دانشی که دارد بستری عالی برای تبلیغات در اینستاگرام است. بنابراین شما عزیزان برای بهبود کسب و کارتان می توانید از طریق راه های ارتباط با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این نمونه کارهای این تیم را می توانید در صفحه اینستاگرام سوخت جت مشاهده کنید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *