نرخ تعامل یا اینگیجمنت ریت در اینستاگرام چیست؟


اگر شما هم به دنبال رشد و توسعه بیزینس خودتون در فضای اینستاگرام هستید و مطالبی را در این حوزه مورد مطالعه قرار دادید، احتمالا در مورد نرخ تعامل یا اینگیجمنت در اینستاگرام خوانده‌اید یا دست کم در مورد آن شنیده‌اید. بر اساس اطلاعات منتشر شده در سال 2018، اینستاگرام از ماه ژوئن همان سال اقدام به اجرای الگوریتم‌های جدید بر پایه نرخ تعامل یا همان اینگیجمنت ریت (Engagement Rate ) کرد. در واقع در الگوریتم‌های جدید اینستاگرام، رشد یک پیج یا صفحه در این فضای مجازی به میزان تعامل آن صفحه با کاربران خود ارتباط دارد. اینستاگرام با اجرای الگوریتم‌های جدید بر پایه نرخ تعامل، در واقع قصد دارد یک فضای سالم و به دور از فعالیت ربات‌های مخرب ایجاد کند. زمانی که اینستاگرام نرخ تعامل یا همان میزان اینگیجمنت را به عنوان مبنایی برای اندازه‌گیری محبوبیت صفحات اینستاگرامی معرفی کرد، این امکان را برای افراد و پیج‌های جدید در این فضا ایجاد کرد که بتوانند به صورت ارگانیک و بدون استفاده از ابزارآلات غیر معتبر مثل ربات‌های اینستاگرامی یا لایک و فالور (دنبال کننده) غیر واقعی در بستر اینستاگرام سریع‌تر و بهتر از همیشه رشد کنند. از همین رو متخصصان مجموعه سوخت جت بعنوان یکی از بزرگترین مجریان تبلیغات در اینستاگرام فارسی زبانان سراسر جهان، این نظر را دارند که در اینستاگرام بجای تمرکز بر روی تعداد فالورها یا همان دنبال کننده‌ها بر روی میزان نرخ تعامل یا همان اینگیجمنت ریت اینستاگرام تمرکز کنید و سعی کنید با بالا بردن ارتباط خود با کاربران فضای اینستاگرام این شاخص را تا حد ممکن بالا ببرید. در ادامه به چند نکته مهم در خصوص تبلیغات اینستاگرامی و ارتباط آن با نرخ تعامل در این بستر مجازی خواهیم پرداخت.

 

بلند مدت فکر کنید!

اغلب افراد در تبلیغات اینستاگرامی خود، به این موضوع فکر می‌کنند که تعدادی فالور کسب کنند و این فالورها تبدیل به مشتریان محصولات آن‌ها شوند! اما این موضوع شاید در نگاه اول یک پروسه کوتاه و ساده به نظر برسد، اما برای داشتن یک سیستم فروش قوی در فضای اینستاگرام، باید تبلیغاتی داشته باشید تا در طولانی مدت بتواند با بالا بردن تعامل بین شما و کاربران اینستاگرام به رشد و توسعه کسب و کار شما در کل فضای اینستاگرام کمک کند. در واقع یکی از بزرگترین اشتباهات افراد در  پست‌ها و محتواهای تبلیغاتی آن است که فقط و فقط کالا یا خدمات خود را معرفی می‌کنند و هیچ توضیحی در مورد اصل و اساس کسب و کار خود به مخاطبان نمی‌دهند؛ از همین رو اگر افرادی هم جذب صفحه اینستاگرام آن‌ها شوند، در بهترین حالت یک خریدار موقت هستند نه مشتری وفادار! از همین متخصصان سوخت جت با بررسی بیش از 100 محتوای برتر تبلیغاتی در فضای اینستاگرام، این امکان را برای صاحبان کسب و کارهای متفاوت ایجاد کرده‌اند که با بهره‌مندی از خدمات تخصصی تولید و طراحی این مجموعه بتوانند تبلیغاتی جذاب در خصوص جذب فالور یا همان دنبال کننده هدف ایجاد کنند. از نظر کارشناسان آژانس تبلیغاتی سوخت جت محتوای تبلیغاتی شما در فضای اینستاگرام ضمن اینکه باید جذاب و حیرت آور باشد، می‌بایست تعریف صحیحی از بیزینس یا همان کسب و کار شما به مخاطبان این فضای دیجیتال القا کند.

اول به نرخ تعامل نگاه کنید، بعد به تعداد فالور!

بدون شک در زمانی که می‌خواهید یک محتوای تبلیغاتی در یک پیج اینستاگرامی منتشر کنید، اول از همه به تعداد فالور آن صفحه اینستاگرامی نگاه می‌کنیم. این امر کاملا صحیح است که میزان مخاطبان پیج اینستاگرامی را مورد سنجش قرار دهیم، اما مهم‌تر از آن میزان تعامل آن صفحه با مخاطبان خودش است!

زمانی که یک پیج اینستاگرامی با مخاطبان خود ارتباط مداوم نداشته باشد، قطعا نمی‌تواند در محتوای تبلیغاتی تاثیرگذار باشد. به همین دلیل متخصصان مجموعه دیجیتال مارکتینگ سوخت جت، قبل از سفارش محتوای تبلیغاتی شما، با بهره‌گیری از ابزارهای تخصصی اقدام به بررسی و آنالیز صفحات اینستاگرامی مورد نظر می‌کنند. اطلاعات بدست آمده این امکان را به کارشناسان سوخت جت می‌دهد تا پیج‌های اینستاگرامی از نظر بازده تبلیغاتی مورد بررسی و موشکافی قرار دهند و سپس با در نظر گرفتن محتوای تبلیغاتی مناسب شما، پیج‌هایی که برای تبلیغات کسب و کار شما مناسب هستند را با در نظر گرفتن میزان بازده بر پایه نرخ تعامل اولویت‌بندی کنند. در نظر بگیرید که تعداد فالورهای پیج همیشه شاخص مناسبی برای ارزیابی آن‌ها نیستند؛ از همین رو با بهره‌گیری از دانش تخصصی بیزینس خود در فضای اینستاگرام گسترش دهید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *