همه چیز در مورد صفحه اکسپلور اینستاگرام


می دونید که صفحه اکسپلور اینستاگرام یکی از مهمترین قسمتهایی که شما رو به مخاطبین هدفتون می رسونه. پس باید با رعایت چند نکته تلاش کنید تا پست های شما به اکسپلور اینستاگرام برسه. به همین دلیل ما تو این مطلب قصد داریم نکاتی رو در این زمینه بررسی کنیم تا به شما کمک کنیم به این صفحه پر طرفدار برسید.

صفحه اکسپلور اینستاگرام یکی از ویژگی های فوق العاده اینستاگرام برای کسب و کارهاست. این قسمت طراحی شده تا به پروفایل ها و مشاغل مختلف اینستاگرام کمک کنن تا  تعامل بیشتری دریافت کنن.

نمیدونید نرخ تعامل چیه؟ خب مشکلی نیست ما تو چند مطلب قبلی در مورد این فاکتور مهم صحبت کردیم.

(بخوانید: اینگیجمنت ریت یا نرخ تعامل در اینستاگرام چیست؟)

اکسپلور اینستاگرام چی هست و چه پستهایی داره داره؟

اینستاگرام تلاش کرده تا صفحه اکسپلور اینستاگرام هر کاربر منحصر به فرد باشه….

یعنی قرار نیست که اکسپلور همه کاربران با هم یکی باشه. در نتیجه وقتی شما این صفحه رو تو اینستاگرام خودتون چک کنید می بینید که با صفحه دوستتون متفاوته. اما این تفاوت ناشی از چیه؟

پستهای صفحه اکسپلور اینستاگرام بر اساس علایق و پستهایی که قبلا لایک کردین انتخاب میشه. به همین دلیل از اونجایی که شما و دوستتون علایق متفاوتی دارین، صفحه اکسپلورتون با هم تفاوت هایی داره.

الگوریتم های اینستاگرام در سال 2020، دائما رفتارهای شما رو یاد میگیره. این الگوریتم ها حساب هایی که دنبال می کنید، پست هایی که لایک می کنید و برای اونها کامنت میذارید رو در نظر می گیره. در نتیجه طبق رفتارهای شما در این پلتفرم تصمیم میگیره که چه پست هایی رو بیشتر به شما نشون بده.

خب حالا اینستاگرام میاد و بر اساس این اطلاعات یک صفحه اکسپلور منحصر به فرد برای شما در نظر میگیره و پست های مختلفی رو برای شما نمایش میده.

در ادامه جزئیات بیشتری در مورد قابلیت های اکسپلور اینستاگرام رو بررسی می کنیم. این جزئیات قطعا برای برند و کسب و کار شما عالیه پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 1. استوری های اینستاگرام در صفحه اکسپلور

طبق همون اطلاعاتی که بخش قبل توضیح دادیم، اینستاگرام، استوری های مختلفی رو برای شما به نمایش میگذاره.

در این حالت شما به راحتی می تونید استوری های کاربرانی که اونها رو دنبال نمی کنید رو ببینید. در این حالت استوری هر حساب اینستاگرام در صورتی که جذابیت داشته باشه برای شما، درگیرتون می کنه و ممکنه شما اون صفحه رو دنبال کنید. در نتیجه این یک فرصت بزرگ برای جذب مخاطب جدید برای شماست.

 1. کانال های موضوعی اکسپلور اینستاگرام

با پیشرفته تر شدن الگوریتم های اینستاگرام، این بار کانال های موضوعی با هدف ایجاد کاربران جدید برای کشف مطالب پیرامون یک علاقه خاص در صفحه اکسپلور اینستاگرام ایحاد شد. برای مثال کانال آشپزی، پست های مختلفی در مورد آشپزی رو برای شما در کنار هم قرار داده و به راحتی می تونید به این نوع پستها دسترسی داشته باشید.

این کانالها در قسمت بالای صفحه اکسپلور اینستاگرام قابل مشاهده هستن و شما می تونید پست های هر دسته رو جداگانه ببینید.

اگه شما صاحب یک کسب و کار هستین و میخواهید در این صفحه قرار بگیرید باید تمرکز بیشتری روی تولید محتوا برای اینستاگرام تون داشته باشید و از هشتگ های خوبی استفاده کنید.

 1. IGTV در صفحه اکسپلور اینستاگرام

اینستاگرام یکی از تب های بالای صفحه اکسپلور رو به ویدیوهای IGTV اختصاص داده که در واقع میشه گفت راه حلی عالی برای مشاهده محتواهای ویدیویی روی این پلتفرم هست.

 1. کانالهای خرید درصفحه اکسپلور اینستاگرام

تا به حال بارها به این موضوع اشاره کردیم که یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال اینستاگرام هست. بنابراین اینستاگرامی فرصتی خوبی برای فروش محصول یا خدمته. اینستاگرام یک فضای اختصاصی برای فروش محصول به نام shopping داره. که این قسمت تو ایران خیلی کاربرد نداره و به همین دلیل فقط در حد همین معرفی در مورد این قابلیت صحبت می کنیم.

صفحه اکسپلور اینستاگرام چگونه کار می کند؟

به طور خلاصه این صفحه بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط الگوریتم های اینستاگرام  و طبق علایق و رفتارهای شما در این پلتفرم کار می کند.

پس همونطور که در بخش اول گفتیم، صفحه اکسپلور هر کاربر منحصر به فرد بوده و با کاربران دیگه تفاوت داره.

به طور کلی الگوریتم اینستاگرام در سال 2020، خیلی سخت کار می کنه تا مطالبی رو جمع آوری کنه که شما از اون مطالب لذت ببرین و ازش استفاده کنید.

الگوریتم اینستاگرام از چه چیزهایی برای نمایش پست در اکسپلور اینستاگرام استفاده می کند؟

 1. دنبال کردن صفحات و لایک کردن پستهای اینستاگرامی

قوی ترین ماشه ای که برای نمایش پست در صفحه اکسپلور اینستاگرام استفاده میشه، همون چیزیه که کاربر در حال حاضر اونها رو دنبال می کنه و دوست داره.  بنابراین اگه یک کاربر به پستهای مربوط به زیبایی یا مد  بیشتر علاقه داشته باشه، پستهایی در این زمینه در صفحه اکسپلور اون فرد نمایان میشه.

 1. محتواهای ویدیویی

میدونید که ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام محبوبیت زیادی داره و محتوای ویدیویی برای کاربر خیلی با ارزش داره. بنابراین ویدیو های بیشتری در این صفحه برای کاربر نمایان میشه که برخی از این ویدیوها به صورت خودکار پخش میشن و توجه کاربر رو به خوبی جلب می کنه. اینستاگرام هم از این موضوع استفاده می کنه و بررسی می کنن که شما چه نوع ویدیوهایی رو بیشتر پخش می کنید.

 1. استوری های جذاب اینستاگرام

معمولا استوری هایی به این صفحه راه پیدا می کنن که گرافیک بیشتری مثل GIF یا استیکر داشته باشن.

نحوه ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام:

برای ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام شما لازم نیست هیچ هزینه ای پرداخت کنید و تنها باید 9 نکته مهم رو برای بهبود تولید محتوا در اینستاگرام بررسی کنید

 1. از تجزیه و تحلیل های اینستاگرام استفاده کنید.

وقتی که هر پست رو به اشتراک میگذارید بررسی کنید که چه تعدادی پست رو مشاهده کردن و چه تعداد افرادی که شما رو دنبال نمی کنن پست شما رو دیدن. پس شما می تونید دقیقا بدونید که چند نفر پستهای شما رو از صفحه اکسپلور مشاهده کردن. در نتیجه میفهمید که چه نوع محتواهایی برای کاربر جذابیت داره و به اکسپلور میره.

 1. بهترین زمان برای پست کردن در اینستاگرام رو پیدا کنید

برای رسیدن به صفحه اکسپلور زمان یکی از فاکتورهای مهمه. اول شما باید بدونید که فالورهای شما چه ساعتهایی بیشتر فعال هستن تا پست شما تعامل بیشتری دریافت کنه. هر چی تعامل پست شما بیشتر باشه این یک نشونه برای الگوریتم های اینستاگرام هست و نشون میده که پست شما ارزش زیادی برای مخاطب داره و ارزش داره که روی صفحه اکسپلور اینستاگرام نمایان بشه.

از طریق تجزیه و تحلیل های صفحه اینستاگرام می تونید ساعاتی که کاربران شما فعال تر هستن رو بررسی کنید.

 1. به زیبایی پست ها و استوری های اینستاگرام بیشتر اهمیت بدین

سبک و زیبایی برند شما یکی از مهمترین فاکتورهای جذب مخاطب بوده و هست. بنابراین سعی کنید محتواهایی خلاقانه و زیبا ایجاد کنید تا در صفحه اکسپلور نمایان بشن.

 1. محتواهای عکسی رو به فیلم تبدیل کنید

شکی در این نیست که محتوای ویدیویی برای کاربر جذابیت بیشتری داره. در نتیجه اگر امکان فیلم برداری ندارید به راحتی می تونید عکس های زیباتون رو به یک فیلم تبدیل کنید.

 1. ایجاد فیلمهای کوتاه و شیرین

اگر جزو افرادی هستین که تولید محتوای ویدیویی برای شما راحته و امکان فیلم برداری دارین. حتما از این قابلیت اینستاگرام استفاده کنید. چون محتواهای ویدیویی شانس بیشتری برای قرار گرفتن در اکسپلور دارن. بنابراین به فکر ایجاد تولید محتواهای ویدیوی برای نمایش محصولاتتون باشید.

 1. برندهای مرتبط با پستهاتون رو تگ کنید

زمانی که در یک استوری یا یک پست اینستاگرام شما اکانت دیگری رو تگ می کنید این به الگوریتم اینستاگرام علامت میده که رابطه ای بین این دو صفحه اینستاگرام وجود داره. درنتیجه برای الگوریتم اینستاگرام ارزش بیشتری داره.

 1. ویدیوهای IGTV بسازید

از اونجایی که در قسمت بالای اکسپلور یک بخش کلا به ویدیوهای IGTV اختصاص داده شده، سعی کنید حتما ویدیوهایی IGTV بسازید و تو صفحه تون قرار بدین. این فرصت فوق العاده رو برای جذب مخاطب از دست ندین.

 1. از هشتگ های مرتبط و درست استفاده کنید.

چه هشتگها رو دوست داشته باشین یا ازشون متنفر باشین، هیچ چیزی منکر قدرت هشتگ نیست!!

پستهایی که حداقل یک هشتگ دارن به طور متوسط 12.6 درصد بیشتر از پست های بدون هشتگ جذابیت دارن. بنابراین اگر قصد دارین لایک ها و تعامل بیشتری برای پست های صفحه اینستاگرامتون به دست بیارین، استفاده از هشتگ ضروریه. به همین سادگی با استفاده از هشتگ می تونید موضوع پست یا کسب و کارتون رو به کاربرهایی که از این هشتگ ها استفاده می کنن، معرفی کنید.

استفاده از هشتگ رو نه تنها فقط برای پست بلکه برای اینستاگرام هم فراموش نکنید.

جذب فالور و بالا بردن تعداد بازدید های یک صفحه اینستاگرامی و قرار گرفتن تو صفحه اکسپلور اینستاگرام کار خیلی سختی نیست. امیدواریم به کمک این نکات بتونید تو صفحه اکسپلور قرار بگیرید.

اگه در این زمینه و تبلیغ در اینستاگرام سوالی داشتین، خوشحال میشیم بتونیم بهتون کمک کنیم. از طریق راه های ارتباطی مثل واتسآپ و صفحه اینستاگرام می تونید با ما در ارتباط باشید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *