چگونه اینفلوئنسر اینستاگرامی موفقی باشیم؟


تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرامی موفق کار چندان ساده ای نیست و همانطور که می دانید الگوریتم های اینستاگرام در سال 2020 نسبت با سال‌های گذشته تغییرات زیادی داشته است. پیدا کردن صدها هزار دنبال کننده در اینستاگرام قطعأ کار سختی است و به صبر نیاز دارد.

اگر تصور می‌کنید که با انتشار پست‌هایی با کپشن‌های سه کلمه‌ای یا استفاده از ترفندهایی مثل فالو- آنفالو می‌توانید اینفلوئنسر موفقی باشید، باید بدانید که این روش‌ها منقضی شده است و دیگر فالورها نیازی به چنین محتواهایی ندارند.

اما چیزی که بیشتر از همه دلگرم کننده است، این است که برای موفقیت به عنوان یک اینفلوئنسر در اینستاگرام دیگر نیازی به صدها هزار دنبال کننده ندارید. زیرا امروزه مینی اینفلوئنسرها نیز قدرت بالایی دارند و بسیار از کسب و کارها بیشتر سعی می‌کنند با این نوع اینفلوئنسرها همکاری داشته باشند.

در این مطلب قصد داریم 8 استراتژی مختلف برای موفقیت در این حوزه را بررسی کنیم.

8 استراتژی موفقیت اینفلوئنسرهای اینستاگرام در سال 2020:

  1. نیچ و اساس محتواهای خودتان را مشخص کنید

تصور کنید که شما در حال گشتن در اکسپلور اینستاگرام هستید و یک تصویر گردشگری زیبا می‌بینید. از آنجایی که شما به سفر کردن و گردشگری علاقه دارید، آن پروفایل را بررسی می کنید.

احتمال دیده شدن پروفایلی که حاوی تصاویر خیره کننده و جذابی در مورد سفر است بیشتر از پروفایلی خواهد بود که فقط حاوی عکس سگ، گل یا سلفی است.

افراد زمانی که پروفایل شما را می بینند، میخواهند بدانند که با دنبال کردن صفحه اینستاگرامی شما چه محتواهایی را بیشتر و به طور مداوم دریافت می‌کنند. به همین دلیل داشتن یک نیچ مشخص کمک می کند تا بتوانید مخاطبهایتان را سریع‌تر جذب کنید و رشد خوبی داشته باشید.

ممکن است شناسایی و تعیین یک موضوع خاص کار آسانی نباشد. اما از آنجایی که همه ما علایق زیادی داریم می توانیم از آنها استفاده کنیم. این علاقه می تواند علاقه به سفر، فشن یا دنیای کامپیوتر باشد.

در این مرحله شما باید چند سوال از خودتان بپرسید:

من به چه چیزی بیشتر علاقه دارم؟

در چه زمینه مهارت بیشتری دارم؟

برای چه موضوعی می توانم مرتب محتوا تولید کنم؟

زمانی که پاسخ دقیقی برای این سوالات پیدا کردید، به راحتی می تواند موضوع خوبی برای خودتان انتخاب کنید.

بعد از اینکه اساس محتواهای شما مشخص شد، این بار تولید محتوا ساده‌تر خواهد بود و هر روز می‌توانید از حوزه انتخابی خودتان محتواهایی تولید کنید و به اشتراک بگذارید.

برای مثال اگر یک اینفلوئنسر دنیای مد و فشن باشید و اساس محتواهای شما سبک‌های روزانه، جواهرات و زیبایی باشد می‌توانید تقویم محتوای هفتگی خودتان را به صورت زیر ایجاد کنید:

شنبه: لباس‌های مناسب برای سرکار رفتن

یک شنبه: گردبندهای طلا

دو شنبه: استایل کژوال

سه شنبه: لباس شب

چهار شنبه: رژلب های مورد علاقه

پنج شنبه: استایلهای آخر هفته

جمعه: استایلهای آخر هفته

  1. تولید محتوا مداوم داشته باشید

در سال‌های گذشته با الگوریتم‌های قدیمی اینستاگرام، این امکان وجود داشت تا با پستهای گاه به گاه بتوانید رشد خوبی در این پلتفرم داشته باشید. اما در سال 2020 موضوع کاملا متفاوت است.

بنابراین اگر بخواهید اینفلوئنسر موفقی باشید باید به صورت مدام محتوا تولید کنید.

برای انتشار پستهایتان باید یک زمانبندی داشته باشید. برای مثال می‌توانید هر روز هفته یا تنها دو روز در هفته پست بگذارید. زمانی که برای انتشار پست این زمانبدی وجود داشته باشد، مخاطب شما می‌داند که چه زمانی باید منتظر مطلب جدید شما باشد.

صرف نظر از برنامه‌ای که برای پست‌هایتان در نظر می‌گیرید، بهتر است هر روز استوری بگذارید. استورهای اینستاگرام در حال حاضر اهمیت زیادی دارند و کاربر به جای صفحه فید اینستاگرام، وقت بیشتر را صرف تماشای استوری می کند.

شاید یکی از سخت ترین قسمت‌های کار همین تداوم باشد و ممکن است شما محتوای کافی برای ارائه نداشته باشید. بنابراین بهتر است با دسته بندی درست محتواهایتان سعی کنید یک برنامه ریزی درست داشته باشید. برای مثال اگر موضوع محتواهای شما فشن است، می توانید 1 یا 2 روز در هفته را به عکاسی و تولید محتوای تصویری اختصاص بدهید.

  1. کپشن های معنی دار بنویسید

داده‌های اخیر نشان می دهد که میانگین طول کپشن ها از سال 2016، دو برابر شده است. امروزه کاربران به دنبال یک عکس زیبا و یک کپشن چهار کلمه‌ای نیستند. بنابراین باید سعی کنید کپشن‌های طولانی و با معنی داشته باشید.

کپشن‌ها فرصتی عالی برای شروع مکالمه و ایجاد یک ارتباط نزدیک با جامعه هدف شماست. در نتیجه حتما از این امکان بی نظیر اینستاگرام استفاده کنید.

هنگام نوشتن کپشن باید به چند نکته توجه کنید. شما باید خط اول کپشن را به اندازه‌ای جذاب بنویسید که کاربر با خواندن آن نسبت به خواندن ادامه مطلب ترغیب شود.

برای مثال می‌توانید از عبارات زیر استفاده کنید:

راهنمای جامع….

5 چیزی که باید بدانید…

بهترین رستوران ها در…

حقایقی واقعی در مورد….

آیا می‌دانید چگونه….

در قسمت آخر نیز شما باید با یک دعوت به اقدام کپشن‌تان را به پایان برسانید. دعوت به اقدام می‌تواند یک سوال یا درخواست به اشتراک گذاری پست باشد.

  1. بر روی ایجاد جامعه تمرکز کنید

رشد فالورها و نرخ تعامل معیارهای مهمی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید. اما در این میان چیزی که اینفلوئنسرها باید اهمیت زیادی به آن بدهند کیفیت جامعه است که آن را با مخاطب‌هایشان پرورش می‌دهند. یعنی شما باید مخاطبینی داشته باشید که به توصیه‌های شما اعتماد کنند.

زمانی که روی جامعه ای که می‌سازید، تمرکز می‌کنید به راحتی می‌توانید آنها را متقاعد کنید که محصولی که شما توصیه می‌کنید را بخرند.

مهم نیست در چه مرحله ای از اینفلوئنسر شدن هستید. توجه داشته باشید که ایجاد رابطه نزدیک با جامعه ای که در اختیار دارید مهم ترین کاری است که می توانید انجام دهید. برای مثال بعد از پست گذاشتن شما باید تا 30 دقیقه آنلاین باشید و به کامنتهای فالورهایتان پاسخ دهید.

علاوه بر این زمانی که دایرکت دریافت می کنید، می توانید در قالب یک متن یا ویس به آنها جواب بدهید.

همچنین باید کاری کنید که مخاطبین شما در قسمت نظرات با یکدیگر درگیر شوند و بر روی یک موضوع خاص با هم صحبت کنند.

  1. جامعه هدف‌تان را بشناسید

برای موفقیت به عنوان یک اینفلوئنسر شما باید همه چیز را در مورد افرادی که شما را دنبال می‌کنند بدانید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا محتوایی مناسب برای آنها تولید کنید. بنابراین در صورتی که شما مخاطبین خودتان را خوب بشناسید، بهتر می توانید کسب و کار مخصوص خودتان را نیز راه اندازی کنید.

برای شناخت جامعه هدف‌تان می توانید نظر سنجی های مختلفی در استوری‌های اینستاگرام بگذارید یا در قسمت کامنت‌ها می توانید از آنها بخواهید تا در مورد خودشان صحبت کنند.

  1. توجه برندهای مختلف را به خود جلب کنید.

تا زمانی که شما به عنوان یک اینفلوئنسر اعلام همکاری با برندهای مختلف نکنید، احتمال درخواست همکاری از طرف آنها کمتر خواهد بود. بنابراین شما باید اطلاعات صفحه اینستاگرام تان را به گونه ای تنظیم کنید که این کمپانی ها بدانند که شما قصد همکاری با آنها را دارید.

برای اینکار شما باید حتما یک پروفایل تجاری داشته باشید. امکانات پروفایل های تجاری راه را برای شما باز خواهد کرد و شما می توانید ایمیل و شماره تماس‌تان را بر روی صفحه اینستاگرام تان قرار دهید.

اگر تمایل دارید تا با برند خاصی همکاری کنید بهتر است اول محتواهای مربوط به آن برند را تولید کنید تا توجه آنها را به خودتان جلب کنید.

  1. شبکه ارتباطی ایجاد کنید

اگر می خواهید در سال 2020 با برندهای مختلفی همکاری داشته باشید باید شبکه ارتباطی قدرتمندی ایجاد کنید.

ایجاد محتوای مستمر و جامعه جزو مراحل اول کار شما هستند و یعد از آن شما باید با آژانس‌هایی که در زمینه کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ کار می‌کنند  ارتباط برقرار کنید. شما می‌توانید با جستجو در گوگل پیدا کنید و از طریق ایمیل بدون هیچ گونه سوال یا قصد همکاری خودتان را به آنها معرفی کنید.

بنابراین در این حالت این آژانس ها برای همکاری های بعدی و تبلیغات در اینستاگرام با شما تماس خواهند گرفت.

  1. در پلتفرمهای متنوعی فعالیت داشته باشید

هیچ اینفلوئنسری نباید تنها در اینستاگرام فعالیت داشته باشد. با این کار یعنی شما مخاطب های خودتان را در یک پلتفرم شخص ثالث قرار می‌دهید و نمی توانید الگوریتم های این پلتفرم را کنترل کنید. بنابراین شما فرصت کسب درآمد را از دست خواهید داد. از این رو بعد از افزایش فالورهایتان سعی کنید در پلتفرم های دیگری نیز فعالیت داشته باشید یا وبسایت و اپلیکیشن خودتان را ایجاد کنید.

اینکه در کنار اینستاگرام از چه پلتفرم دیگری استفاده کنید کاملا به علایق و مهارتهای شما بستگی دارد. شما باید تحقیق کنید و ببینید کدام یک از پلتفرمها برای شما مناسب است.

اگر یک دوربین خوب دارید و می توانید محتوای ویدیویی تولید کنید، به احتمال زیاد یوتیوب مکان مناسبی برای شما خواهد بود. اگر عاشق نوشتن هستید می توانید روی سایت خودتان مطلب بنویسید.

ساخت لیست ایمیل یا شماره تماس نیز یکی از مهمترین چیزهایی است که باید به آن توجه داشته باشید. سعی کنید به نحوی شماره تماس یا ایمیل مخاطبهایتان را داشته باشید و آن ها را برای استفاده در آینده لیست کنید.

به یاد داشته باشید که هیچ موفقیتی یک شبه اتفاق نمی افتد و به استمرار و صبر نیاز دارد.

برای تبلیغات در اینستاگرام و افزایش فالورهایتان می توانید با مشاورین ما در تیم تبلیغاتی سوخت جت مشورت کنید. برای ارتباط می توانید از طریق واتسآپ یا صفحه اینستاگرام سوخت جت با ما تماس بگیرید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *