چگونه فالورهای اینستاگرامی بیشتری در سال 2020 جذب کنیم؟


اینستاگرام ماهانه بیشتر از 1 میلیارد کاربر دارند. از این رو یکی از محبوب ترین رسانه های اجتماعی است. بدیهی است که این پلتفرم می تواند یک بستر مناسب و عالی برای بازاریابی کسب و کارها باشد. با این وجود با دست آوردن فالورهای اینستاگرامی در یک شب کاری شدنی نیست.

افزایش تعداد فالورهای اینستاگرام، فرایندی است که به زمان نیاز دارد. اما در صورتی که برخی از نکات را رعایت کنید، می توانید دنبال کنندگان بیشتری پیدا کنید.

در این مطلب می خواهیم نکاتی را برای افزایش تعداد فالورهای اینستاگرام بررسی کنیم. این نکات عبارتند از:

  1. بیوگرافی تاثیر گذاری بنویسید: اولین چیزی که هنگام بازدید از پروفایل اینستاگرامی شما قابل مشاهده است، بیوگرافی شماست. بنابراین نوشتن یک بیوگرافی تاثیر گذار مخاطب را به خوبی جذب می کند. بنابراین سعی کنید بیوگرافی کامل و مناسبی برای جذب مخاطب داشته باشید.

در کنار اطلاعات پایه ای مانند اطلاعات تماس یا آدرس وبسایت، شما باید داستان کسب و کارتان را به شیوه ای جذاب و جالب در بیو بنویسید.

  1. خصوصیات منحصر به فرد خودتان را داشته باشید: بعد از اینکه مخاطب بیوگرافی صفحه شما را مشاهده کرد، این بار پستهای شما را مورد بررسی قرار می دهد. شما باید خصوصیات و ویژگی های خاصی برای برندتان(کسب و کارتان) تعیین کنید. یعنی تصاویر و ویدیو های شما باید به گونه ای باشد که اگر کسی پست شما را دید، سریعا آن را با کسب و کار شما پیوند بدهد. برای مثال یک پس زمینه یک رنگ یا یک تم خاص برای تصاویرتان داشته باشید.
  2. از هشتگهای مربوطه استفاده کنید: استفاده از هشتگ یک روش امتحان شده برای افزایش فالورهای اینستاگرام است. شما باید تحقیق کنید تا ببینید کدام هشتگ ها در حوزه کاری شما محبوب تر هستند. سپس از ترکیب این هشتگ ها برای پستهایتان استفاده کنید، تا کاربرانی که این هشتگ ها را دنبال می کنند حساب اینستاگرامی شما را در میان هشتگها ببینند. اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا برای هر پست حداکثر 30 هشتگ بگذارید، از این رو سعی کنید از این قابلیت اینستاگرام به نفع خودتان استفاده کنید. پیشنهاد ما استفاده از 10 الی 15 هشتگ برای هر پست است. برای پیدا کردن هشتگهای محبوب در حوزه کسب و کارتان، می توانید با استفاده از سرچ اینستاگرام آنها را پیدا کنید یا از ابزارهای آنلاین استفاده کنید.
  3. هشتگ خودتان را ایجاد کنید: به غیر از هشتگهای محبوب شما باید از یک هشتگ مخصوص خودتان استفاده کنید. این نوع هشتگ، روش خوبی برای بهبود حضور در اینستاگرام و شناساندن کسب و کارتان به کاربران است. با ایجاد یک هشتگ مخصوص، می توانید از کاربرهایتان بخواهید تا با این هشتگهای محتواهایی مربوط به کسب و کار شما را به اشتراک بگذارند. این به خودی خود یک روش تبلیغات رایگان است که منجر به افزایش تعداد فالورهای اینستاگرامی شما خواهد شد.
  4. کپشنهای بهینه تری داشته باشید: کپشنهای اینستاگرام این امکان را برای شما فراهم می سازند تا با کاربرانتان تعامل خوبی داشته باشید و آنها را ترغیب کنید تا شما را به دوستانشان معرفی کنند. از این رو سعی کنید قدرت کپشن و تاثیر گذاری آن را اصلا فراموش نکنید.
  5. در مکالمات محبوب مشارکت داشته باشید: گاهی اوقات در فضای مجازی برخی از افراد بحث های جنجالی و جالب را شروع می کنند. در چنین مواقعی شما نیز می توانید با یک اظهار نظر در این بحث شرکت داشته باشید. از این طریق ممکن است برخی از افراد محتوای شما را بپسندند و شما را دبنال کنند. در نتیجه فالورهای اینستاگرامی شما افزایش خواهد داشت.
  6. عکسهایی که در آنها تگ می شوید را بررسی کنید: اگر می خواهید فالورهای زیادی داشته باشید، باید شهرت‌تان را به خوبی حفظ کنید. یکی از راه های انجام این کار، بررسی عکسهایی است که سایر کاربران شما را در آنها تگ می کنند. با نظارت بر این افراد شما می توانید مشخص کنید که چه محتواهایی در پستهای شما نشان داده شود.
  7. از دعوت به اقدام استفاده کنید: اینستاگرام گزینه های مختلفی برای دعوت به اقدام را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از همه آنها استفاده کنید. برای مثال بالا کشیدن لینک موجود در استوری یکی از اقداماتی است که به شما در جذب مخاطب کمک می کند.
  8. قدرت نفوذ اینفلوئنسرها: اینفلوئنسرها افرادی هستند که فالورهای زیادی دارند. شما می توانید از قدر نفوذ این اینفلوئنسرها برای جذب فالور استفاده کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که حوزه کاری اینفلوئنسر باید با حوزه کسب و کار شما همخوانی داشته باشید. از این طریق شما می توانید فالورهای زیادی با تبلیغ در اینستاگرام از طریق اینفلوئنسرها جذب کنید.

(بخوانید: اینفلوئنیر)

  1. مسابقه برگزار کنید: امروزه می بینیم که بسیاری از صفحات اینستاگرامی، مسابقات متعددی را برگزار می کنند. برگزاری مسابقه یک روش امتحان شده برای افزایش تعداد فالور است. بسیاری از برندهای مشهور و اینفلوئنسرها از این تکنیک بازاریابی استفاده می کنند و نتایج بی نظیر آن را مشاهده می کنند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک مسابقه برگزار کنید و از فالورهایتان بخواهید که دوستانشان را در کامنتها منشن کنند. کپشن شما باید به گونه ای نوشته شود که کاربر را به این کار ترغیب کند. از این رو سعی کنید طراحی مسابقه را با دقت خوبی انجام دهید و جایزه های با ارزشی را برای مخاطبین در نظر بگیرید.

 

روشهای جذب فالور در اینستاگرام را بررسی کردیم. با استفاده از این روشها به راحتی می توانید محصولات و خدمات‌تان را به افراد بیشتری معرفی کنید. بازاریابی و تبلیغ در اینستاگرام تاثیر به سزایی در رسیدن به اهداف تجاری شما خواهند داشت. این فرصت فوق العاده را از دست ندهید و از تک تک قابلیتهای این پلتفرم استفاده کنید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *