30 ترفند اینستاگرام فوق العاده ای که باید بدانید!!


اگر می خواهید یک استراتژی فوق العاده برای اینستاگرام داشته باشید، باید با تمامی قابلیتها و ویژگی های این پلتفرم آشنایی داشته باشید. از ایجاد یک بیوگرافی جذاب گرفته تا نوشتن کپشن های پر طرفدار. در این مطلب قصد داریم، 30 ترفند اینستاگرام را بررسی کنیم.

ترفندهای کلی اینستاگرام

 1. نوتیفیکیشن های حساب های مورد علاقه خودتان را فعال کنید.

اگر طرفدار یکی از حساب های اینستاگرامی هستید و همیشه پیگیر آن هستید. می توانید نوتیفیکیشن صفحه اینستاگرام مدنظرتان را روشن کنید تا به محض آپلود محتوای جدید بتوانید نوتیفیکیشن آن را دریافت کنید. برای اینکار می توانید به صفحه اینستاگرام مدنظرتان بروید، سپس بر روی Fallowing ضربه بزنید، Notification را انتخاب کنید. در این قسمت می توانید نوتیفیکیشن های هر یک از قابلیت های اینستاگرام را فعال کنید.

 1. پست های مورد علاقه خودتان را ذخیره کنید.

اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا بتوانید مجموعه ای از عکسها و فیلم هایی که می پسندید را ذخیره کنید. برای این کار کافیست آیکون سمت راست هر پست را بزنید و آن را به راحتی ذخیره کنید.

 1. نظارت بر مدت زمان استفاده از اینستاگرام

از قسمت پروفایل اینستاگرام خودتان بر روی منوی سمت راست کلیک کنید. در این قسمت Your Activity را انتخاب کنید. با مشاهده این قسمت می توانید ببینید که چقدر از وقتتان را صرف استفاده از این پلتفرم می کنید.

 1. محدود کردن زمان استفاده از اینستاگرام

در قسمت Your Activity می توانید یک یادآوری روزانه برای خودتان ایجاد کنید. در این قسمت بر روی  Set Daily Reminder ضربه بزنید و یک محدودیت زمانی برای استفاده از اینستاگرام تعیین کنید. در این حالت زمانی که زمان در نظر گرفته شده به پایان برسد، برنامه یک یادآوری برای شما ارسال می کند.

 1. مشاهده پست های لایک شده

آیا می خواهید سفری دور و دراز به حافظه اینستاگرام داشته باشید؟ برای مشاهده پست های لایک شده توسط شما می توانید وارد منوی سمت راست در صفحه پروفایلتان شوید. سپس در قسمت تنظیمات و بخش Account می توانید پست های لایک شده (Posts You’ve Liked) را ببینید.

 1. مدیریت چندین حساب به کمک یک دستگاه

این ترفند اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا بتوانید 5 حساب را همزمان با تلفن همراهتان مدیریت کنید. این قابلیت برای مدیران صفحات اجتماعی فوق العاده مفید است. برای استفاده از این قابلیت کافیست به پروفایل اینستاگرامتان و تنظیمات بروید. سپس در قسمت پایین بر روی Add Account ضربه بزنید. در این مرحله صفحه لاگین برای شما نمایان می شود.

 

ترفندهای بیو اینستاگرام:

 

 1. اضافه کردن خط به بیو اینستاگرام

برای مرتب کردن قسمت بیو اینستاگرام می توانید خطوطی را به آن اضافه کنید. برای اینکار کافیست در قسمت Notes گوشی بیو و خطهایی برای مرتب کردن آن بنویسید. سپس آن را کپی کنید و در قسمت بیو اینستاگرام درج کنید.

 1. تگ گردن پروفایلهای دیگر در قسمت بیو

با تگ کردن دیگر پروفایلها در قسمت بیو، آنها به طور خودکار قابل کلیک کردن خواهند بود. این می تواند فرصت مناسبی برای تبلیغ سایر حسابها در صفحه خودتان باشد.

از این گزینه می توانید برای تگ کردن شرکتی که با آنها همکاری می کنید استفاده کنید.

 1. هشتگ بزنید.

در قسمت بیو اینستاگرام می توانید از هشتگ های خاص خودتان یا مربوط به حوزه کسب و کارتان استفاده کنید. این ترفند اینستاگرام روشی عالی برای ارتقا هشتگ است و کاربران می توانند از آن برای محتواهای مربوط به کسب و کار شما استفاده کنند.

 1. تغییر هم ترازی متن در بیو اینستاگرام

به کمک این ترفند اینستاگرام می تواند یک بیو متفاوت داشته باشید. بیشتر بیوها معمولا چپ چین می شوند در حالی که شما می توانید متن این قسمت را راست چین کنید یا آنها را در وسط قرار دهید. برای این کار کافیست فاصله بین پیکان ها را کپی کنید: >>⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀<<

سپس این فاصله ها را بین خطوط بیو در اینستاگرام درج کنید.

 1. استفاده از کلمات کلیدی در قسمت Name

اضافه کردن کلمه کلیدی به قسمت Name در صفحه پروفایل اینستاگرامتان، شانس یافتن شما را افزایش می دهد. برای مثال در صورتی که شما یک فروشگاه کفش دارید، با نوشتن کلمه کلیدی کفش در این قسمت، کاربر با جست و جو کردن کلمه کفش می تواند شما را پیدا کند.

 1. از فونت های خاص استفاده کنید.

خلاقیت جذابیت ویژه ای به صفحه کاربری شما در اینستاگرام می بخشد. بنابراین می توانید خلاق باشید و از فونت های خاصی برای نوشتن بیو در اینستاگرام استفاده کنید.

 1. از کاراکترهای خاص استفاده کنید.

با استفاده از کاراکترهای خاص شما یک گام دیگر برای نوشتن یک بیو بی نظیر و جذاب بر می دارید. با انتخاب چند ایموجی یا کاراکتر خاص می توانید یک بیو جذاب و کاربر پسند داشته باشید.

 

ترفندهای اینستاگرامی برای به اشتراک گذاری محتوا:

 

 1. مرتب کردن فیلترها

اگر عادت دارید عکسهایتان را با فیلترهای اینستاگرام تغییر دهید و هر بار زمان زیادی را صرف پیدا کردن فیلتر های مورد علاقه تان می کنید می توانید به راحتی لیستی مرتب داشته باشید. می توانید فیلترهایتان را به گونه ای مرتب کنید که پر کاربردترین آنها را در ابتدای لیست قرار دهید. برای اینکار کافیست زمانی که عکس جدیدی را پست می کنید، در قسمت فیلترها آخرین گزینه یعنی Manage را انتخاب کنید و لیست فیلترها را مرتب کنید.

 1. میزان تاثیر گذاری فیلتر را تغییر دهید

در صورتی که دوست دارید از یکی از فیلترها استفاده کنید اما نمی خواهید اثر کاملی از فیلتر را بر روی پستتان داشته باشید می توانید میزان تاثیر گذاری آن را تنظیم کنید. برای این کار فیلتر مدنظرتان را انتخاب کنید و میزان تاثیر گذاری آن را تنظیم کنید.

 1. خلاقیت داشته باشید

برای به اشتراک گذاشتن عکسها و ویدیوها راه های مختلفی برای خلاق بودن وجود دارد. برای مثال شما می توانید 9 عکس را با یک تم خاص به اشتراک بگذارید و ظاهری زیبا برای صفحه اینستاگرامتان ایجاد کنید. دقیقا چیزی مانند یک پازل را در نظر بگیرید که شما با هر بار پست گذاشتن آن را تکمیل می کنید.

 1. ذخیره کردن پیش نویسها

ممکن است گاهی اوقات شما یک پست را ویرایش کنید و کپشن آن را بنویسید اما هنوز برای انتشار آن آماده نیستید. یا حتی ممکن است زمان مناسبی برای انتشار آن نباشد. در این حالت شما می توانید پست را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید و سر فرصت آن را به اشتراک بگذارید.

برای استفاده از این ترفند اینستاگرام کافیست ویرایشهای مدنظرتان را انجام دهید سپس بر روی بازگشت کلیک کنید. در این مرحله دو گزینه بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود. با انتخاب Save Draft پست شما به صورت پیش نویس ذخیره می شود.

زمانی که برای انتشار پست آماده بودید کافیست دوباره بر روی علامت به علاوه ضربه بزنید تا به پیش نویسهایتان دسترسی داشته باشید.

 1. ذخیره کردن لایو اینستاگرام

اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا بتوانید لایوهایتان را ذخیره کنید تا در آینده مجددا از آنها به عنوان پست یا استوری استفاده کنید. انجام این کار بسیار اسان است. کافیست به محض تمام شدن لایو در گوشه بالا سمت راست، Save  و سپس Done را بزنید. در این مرحله ویدیو مستقیما در گالری شما ذخیره می شود.

 1. بی صدا کردن ویدیوها

گاهی اوقات صدای یک ویدیو ممکن است کیفیت لازم را نداشته باشد. یا به هر دلیل دیگری قصد دارید ویدیو را بی صدا به اشتراک بگذارید. این ترفند اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا صدای ویدیو را حذف کنید.

برای اینکار، زمانی که ویدیو را به اشتراک می گذارید بر روی آیکون اسپیکر ضربه بزنید و در صفحه ویرایش صدا را حذف کنید.

 1. ایجاد کاور برای فیلمهای اینستاگرام

گذاشتن کاور برای ویدیوها ظاهری زیباتر برای صفحه اینستاگرام شما ایجاد می کنند. برای اینکار می توانید با استفاده از نرم افزارها طراحی گرافیکی مانند Canva می توانید یک کاور طراحی کنید. سپس زمانی که ویدیو را در اینستاگرام به اشتراک میگذارید بر روی زبانه Cover روی صفحه ویرایش ضربه بزنید. در این مرحله به راحتی می توانید کاور را به اول یا آخر ویدیو اضافه کنید.

 1. استفاده از اینستاگرام به عنوان یک فروشگاه آنلاین

همانطور که می دانید اینستاگرام این روزها یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی است. برای فروش یا معرفی محصولاتتان می توانید عکس آنها را به اشتراک بگذارید و در هر پست آنها را تگ کنید. در واقع شما به راحتی صفحه اینستاگرامتان را به یک فروشگاه آنلاین تبدیل می کنید. امروزه بیشتر از 80 درصد از کاربران از این بستر برای خرید استفاده می کنند. بنابراین این قابلیت اینستاگرام را فراموش نکنید!!

ترفندهای اینستاگرام برای نوشتن کپشن

 1. اضافه کردن خط به کپشن

برای کشپن های طولانی می توانید از خط برای مرتب کردن متنهایتان استفاده کنید. برای این کار کافیست متن مدنظرتان را در برنامه یادداشت بنویسید و در هر جایی که لازم است یک خطر ایجاد کنید.

برای مثال با استفاده از یک خط می توانید متن کپشن و هشتگهایتان را از هم جدا کنید تا ظاهر زیباتری داشته باشد.

 1. پنهان کردن هشتگها

در صورتی که نمی خواهید هشتگ هایتان در ابتدای کپشن شما ظاهر شوند می توانید یک فاصله بین آنها با گذاشتن نقطه ایجاد کنید. در غیر این صورت می توانید هشتگ هایتان در کامنت اول پست قرار دهید و آن را کاملا از هشتگهایتان جدا کنید. این ترفند اینستاگرام کمک می کند تا کپشنهای زیباتری داشته باشید.

 

 1. از فونتهایی خاص برای کپشنهایتان استفاده کنید

یکی دیگر از ترفندهایی که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم استفاده از فونت یا کاراکترهای خاص است. با استفاده از چنین فونتهایی جذابیت بیشتری به کپشنهایتان می بخشید.

 

ترفندهای اینستاگرام برای کامنت گذاشتن:

 

 1. فیلتر کردن کامنتها

در صورتی که می خواهید از ایجاد کامنتهای بی ربط و نا مناسب برای صفحه اینستاگرامتان جلوگیری کنید، کافیست کلمات خاصی را فیلتر کنید. با استفاده از این ترفند اینستاگرام دیگر لازم نیست نگران مشاهده کامنتهای بی ربط باشید.

برای اضافه کردن این کلمات کلیدی در صفحه پروفایل اینستاگرام تان به قسمت تنظیمات بروید. از قسمت تنظیمات گزینه Privacy را انتخاب کنید و سپس به بخش Comments بروید. Manual Filter را فعال کنید. این فیلتر به شما این امکان را می دهد تا کلمات یا عبارات خاصی را از قسمت نظرات پنهان کنید.

 

 1. غیر فعال کردن کامنتها برای برخی از پستها

هر پستی به کامنت نیاز ندارد. در نتیحه اینستاگرام این امکان را فراهم کرده است تا در صورت نیاز بتوانید کامنتهای یک پست را غیر فعال کنید.

بنابراین هنگامی که می خواهید پستی جدید به اشتراک بگذارید می توانید در قسمت ویرایش به انتهای صفحه بروید. سپس  Advanced Settings را انتخاب کنید و در این بخش گزینه Turn Off Commenting را فعال کنید.

 

 1. سریع تر کامنتها را جواب دهید.

این ترفند اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به سوالهای یکسان سریعتر پاسخ دهید.

کاربرانی که از تلفنهای هوشمند با سیستم عامل ios استفاده می کنند می توانند این کار را در تنظیمات اینستاگرام انجام دهند. کافیست در قسمت تنظیمات، مسیر General > Keyboard > Text Replacement را طی کنند. با استفاده از این ترفند شما یک میانبر برای عباراتی که می خواهید تایپ کنید ایجاد می کنید. برای مثال کلمه تمام می تواند میانبر شما برای عبارت ” موجودی این محصول به اتمام رسید” باشد. در این حالت وقتی که تمام را تایپ می کنید عبارت مدنظرتان به صورت خودکار تایپ می شود.

ترفندهای استوری اینستاگرام:

 

 1. تغییر کارو هایلایتها

برای تغییر کاور هایلایتها می توانید مستقیما از گالری عکس مدنظرتان را انتخاب کنید. کافیست در قسمت هایلایتها بر روی Edit Cover  ضربه بزنید و عکس مدنظرتان را انتخاب کنید.

 1. ایجاد شکل با استفاده از متن

استوری های اینستاگرام فونت های مختلفی دارد. این بدین معنیست که شما به روشهای مختلف می توانید محتواهایتان را شخصی سازی کنید. بنابراین شما می توانید نمادها و فونتهای مختلفی بازی کنید تا کپشنهای جذابی برای استوری هایتان ایجاد کنید.

 1. ایجاد متنهای رنگین کمانی

ایجاد متنهای رنگین کمانی آخرین ترفندی است که بررسی می کنیم. با استفاده از این ترفند اینستاگرام می توانید متنهایی زیبا و رنگارنگ داشته باشید. این ترفند ممکن است کمی سخت باشد اما با چندین بار تمرین می توانید تسلط خوبی بر روی آن پیدا کنید.

هنگامی که متن استوری را با استفاده از فونت مدنظرتان می نویسید، تمام کلمات یا تنها کلماتی که می خواهید رنگین کمانی باشند را انتخاب کنید. سپس باید یک انگشتتان را بر روی کلماتی که میخواهید نگه دارید و از یک انگشت دیگر برای نگه داشتن رنگ مدنظرتان انتخاب کنید.

هر دو انگشت را همزمان بر روی صفحه بکشید، یعنی همزمان با متن در میان رنگها انگشتتان را حرکت دهید. این کار را باید به آرامی انجام دهید.

 

با استفاده از این ترفندها می توانید از تمام قابلیتهای اینستاگرام استفاده کنید تا یک صفحه اینستاگرام بهینه و جذاب داشته باشید.

فراموش نکنید که برای تبلیغ در اینستاگرام می توانید با ما در ارتباط باشید. برای دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق واتسآپ و صفحه اینستاگرام با ما در تماس باشید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *