7 راهکار فوق العاده برای بازدهی بیشتر تبلیغ در اینستاگرام


استفاده از یک پلتفرم قدرتمند مانند اینستاگرام مزیتهای رقابتی زیادی را برای کسب و کار شما به همراه خواهد داشت. روشهای بازاریابی قدیمی امروزه مانند قدیم طرفداران زیادی ندارد. از آنجایی که اکثر افراد در دنیای مدرن از گوشی های هوشمند استفاده می کنند و هر روز تعداد کاربران فعال در این پلتفرمها افزایش می یابد، با استفاده از این شبکه های اجتماعی می توان مستقیما با مخاطبین هدف ارتباط برقرار کرد.

اما این برقراری ارتباط و تعامل با مخاطب نیز به مهارتهای خاص خود نیاز دارد. تیم سوخت جت با مشاوره تخصصی در این زمینه طراحی تبلیغات اینستاگرامی شما را به نحو احسن انجام می دهد. از این رو اگر برای بهبود کسب و کارهایتان به یک تیم متخصص و حرفه ای نیاز دارید می توانید از خدمات سوخت جت بهره مند شوید.

اینستاگرام در حال حاضر یکی از کانالهای برتر بازاریابی است. از این رو در نظر گرفتن یک بودجه برای صرف هزینه تبلیغات در اینستاگرام به رشد کسب و کار شما کمک شایانی خواهد کرد. در این مطلب قصد داریم 7 راهکار فوق العاده برای بازدهی بیشتر تبلیغ در اینستاگرام را بررسی کنیم.

این راهکارها عبارتند از:

  • از ابزارهای رایگان اینستاگرام استفاده کنید: شما به کمک ابزارهای رایگان می توانید تبلیغاتی موثر در اینستاگرام داشته باشید. این پلتفرم ابزارهای مختلفی را به رایگان در دسترس کسب و کارها قرار می دهد که برای استفاده از آن باید یک صفحه تجاری داشته باشید. یکی از این ابزارها Insight است که به کاربران این امکان را می دهد تا از تجزیه و تحلیل های اینستاگرامشان استفاده کنند. هر چه شما درک بیشتری از نحوه تعامل کاربران یا محتوای اینستاگرامتان داشته باشید، بهتر می توانید اقداماتی برای بهبود نرخ تعامل صفحه اینستاگرامتان انجام دهید.
  • استفاده از سایر شبکه های اجتماعی: برای اینکه تبلیغ در اینستاگرام شما بازدهی بهتری داشته باشد باید در کنار این پلتفرم از سایر شبکه های اجتماعی یا وبسایت نیز استفاده کنید. از این رو اگر فرض کنید که پستهای شما در یکی از شبکه های اجتماعی توسط تمام مخاطبین مشاهده می شود، درست نیست. برخی از افراد ممکن است بعد از دنبال کردن صفحه شما، دیگر در اینستاگرام فعال نباشند از این رو شما باید مخاطبین شبکه های اجتماعی مختلفی را به هم متصل کنید تا پستهای شما توسط افراد بیشتری دیده شود.
  • مخاطبین را خسته نکنید: تبلیغات موثر در اینستاگرام به هیچ وجه مخاطب را خسته نمی کند. از این رو طراحی تبلیغات اینستاگرامی شما باید به گونه ای باشد که برای کاربر جذاب باشد. برای مثال پست گذاشتن بیش از حد مطمئنا مخاطبین شما را خسته خواهد کرد. برای پست گذاشتن یک فرمول جادویی نداریم که برای همه کسب و کارها یکسان باشد. اما پیشنهاد می کنیم که دو بار در روز و در بازه های زمانی مختلف پست بگذارید تا ببینید در کدام ساعات شما بالاترین میزان تعامل با مخاطبین را خواهید داشت. به طور معمول برندهای مشهور و کسب و کارهای موفق 1.5 پست در روز آپلود می کنند. میزان پستها و ساعت آپلود آنها همانطور که گفتیم برای هر کسب و کار متفاوت است. از این رو با رعایت نکات گفته شده می توانید بهینه سازی های لازم را انجام دهید.
  • با دنبال کنندگان (فالورها) تعامل بیشتری داشته باشید: زمانی که شخصی برای اظهار نظر در مورد یکی از پستهای شما وقت می گذارد، شما نیز باید زمانی را صرف پاسخ دادن و تشکر کردن از آنها کنید. این تعامل ساده می تواند مشتری های وفاداری برای شما به وجود آورد. علاوه بر این شما می توانید از روش تگ کردن در کامنت نیز استفاده کنید تا طرفداران جدیدی به دست آورید.
  • یک هشتگ تعاملی ایجاد کنید: ایجاد یک هشتگ تعاملی یک روش عالی برای ایجاد تعامل است. فقط شما باید مطمئن باشید که به درستی از هشتگها استفاده می کنید. به کمک یک هشتگ، مشتریان شما می توانند کالاهایی که از شما خریداری کرده اند را آپلود کند. این امر باعث می شود تعداد فالورهای شما از این هشتگ استفاده کنند و محصول شما را در صفحه خودشان به نمایش بگذارند. در نتیجه دوستان و دنبال کنندگان آنان با کسب و کار شما و محصولاتتان آشنا خواهد شد. این یعنی یک تبلیغات اینستاگرامی رایگان!!
  • محتواهای سایر صفحات را منتشر کنید: اگر در یافتن مطالب کافی برای صفحه اینستاگرامی خودتان مشکل دارید می توانید مطالب دیگر صفحاتی که موضوعی متناسب با کسب و کار شما دارند را به اشتراک بگذارید. اما توجه داشته باشید که حتما در قسمت کپشن، منبع اصلی پست را ذکر کنید.
  • در ارتباط با مخاطبین تان خلاق باشید: طراحی تبلیغات در اینستاگرام باید به گونه ای باشد که منجر به ارتباط با مخاطب شود. از این رو شما با خلاقیت می توانید با مخاطبین خودتان ارتباط برقرار کنید. شما با استفاده از تصاویر یا فیلمهای خلاقانه می توانید این ارتباط را به راحتی ایجاد کنید.

آموزش طراحی تبلیغات در اینستاگرام حوزه های مختلفی را در بر می گیرد. از این رو برای داشتن یک تبلیغات موثر در اینستاگرام باید این موارد را با هم در نظر بگیرید تا بتوانید با بازدهی مدنظرتان برسید.

ما مفتخریم که توانسته ایم با دانش و تخصصی که داریم در این راه به کسب و کارهای مختلفی خدمت کرده باشیم. شما عزیزان نیز می توانید نمونه کارهای سوخت جت را در وبسایت و صفحه اینستاگرامی ما مشاهده کنید.

عزیزانی که قصد شروع یک کسب و کار یا بهبود آن را دارند از طریق راه های ارتباطی می توانند با تیم متخصص سوخت جت در تماس باشند.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *