7 نکته انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام


آیا می دانید عکس پروفایل اینستاگرام شما تاثیر چشمگیری در جذب فالور دارد؟ انتخاب عکسی صحیح برای پروفایل اینستاگرام مزیت های زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

یک عکس پروفایل جذاب نه تنها منجر به افزایش تعداد لایک و کامنت های شما می شود بلکه افزایش تعداد فالورها را نیز به دنبال خواهد داشت. زمانی که بازدید کننده، صفحه شما را مشاهده می کند اولین چیزی که می بیند، عکس شماست. در صورتی که عکس شما جذاب باشد به احتمال زیاد بازدید کننده صفحه شما را دنبال خواهد کرد.

بنابراین برای اینکه بتوانید کاربر را جذب کنید باید بیو اینستاگرامی کامل و عکس پروفایل جذابی داشته باشید. چون مخاطب شما این دو قسمت را قبل از هر چیزی مشاهده می کند.

هنگامی که بازدید کننده برای اولین بار صفحه شما را می بینید، طی چند ثانیه تصمیم می گیرند که صفحه شما را دنبال کند یا نه. بنابراین اگر دوست دارید دنبال کنندگان بیشتری داشته باشید در ادامه این مطلب با ما باشید.

در این مطلب نکات در مورد انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد.

اندازه درست عکس

اول نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب اندازه درست برای عکس پروفایل اینستاگرام شماست. اندازه عکس پروفایل اینستاگرام 110*110 پیکسل است. از آنجایی که عکس پروفایل دایره ای شکل است باید دقت داشته باشید که قسمتهای مهم عکس را برش ندهید. عکس شما باید به خوبی در قسمت دایره ای شکل جای بگیرد.

چهره شما باید در عکس پروفایل اینستاگرام تان نمایان باشد

چهره شما یک پیام قدرتمند در ذهن محاطب ایجاد می کند. از این رو سعی کنید همیشه عکسی را برای پروفایل اینستاگرام خودتان انتخاب کنید که چهره شما به خوبی در آن نمایان باشد. مردم همواره دوست دارند ببینند چه کسی پشت این صفحه قرار دارد. از این رو سعی کنید عکسی جذاب و با احساس از خودتان بگیرید و آن را برای پروفایل اینستاگرامتان انتخاب کنید.

طبق یک سری تحقیقات انجام شده در این زمینه، محققان دریافته اند که صفحه افرادی که عکس پروفایلشان تصویر واضحی از چهره خودشان باشد 30 درصد تعامل بیشتری خواهند داشت. در نتیجه چهره شما کمک می کند تا مخاطب سریع تر با شما آشنا شود. بنابراین ضروری است که چهره شما در عکس پروفایل اینستاگرام‌تان نمایان باشد.

لبخند بزنید

خنده همانطور که در دنیای واقعی بر روی مخاطب تاثیر دارد، در دنیای مجازی نیز تاثیر زیادی در جذب مخاطب خواهد داشت. اگر چهره خندان شما در عکس پروفایل اینستاگرام تان نمایان باشد، مخاطب علاقه مندی بیشتری به صفحه شما نشان خواهد داد. بنابراین سعی کنید طبیعی و واقعی لبخند بزنید. مطالعات در این زمینه نشان می دهد لبخندهایی که منجر به نمایان شدن دندانها می شود، به مراتب تاثیر بهتری بر روی ذهن مخاطب خواهد داشت. بنابراین چه در دنیای واقعی و چه در دنیای مجازی لبخند زدن را فراموش نکنید.

چشم‌هایتان در عکس نمایان باشد

به هیچ وجه چشم هایتان را پشت عینک آفتابی پنهان نکنید. نگاه عمیق به چشم مخاطب منجر به ایجاد اطمینان می شود. بنابراین فراموش نکنید که چشم هایتان باید در عکس پروفایل اینستاگرام شما نمایان باشد.

از پس زمینه آبی برای عکسهایتان استفاده کنید

طی یک سری مطالعات، عکسهای اینستاگرام 8 میلیون کاربر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. نتایج این مطالعات نشان داد تصاویری که پس زمینه آبی داشتند 24% بیشتر از تصاویری با پس زمینه قرمز لایک شده اند. بنابراین شما می توانید از تاثیر مثبت رنگ آبی برای عکس پروفایلتان استفاده کنید تا دنبال کنندگان بیشتری را جذب کنید.

اگر می خواهید این رنگ آبی را به صورت طبیعی به پس زمینه عکس پروفایل اینستاگرام تان اضافه کنید، می توانید عکسی از خودتان در کنار دریا یا دریاچه را انتخاب کنید.

لوگوی برندتان را فراموش نکیند!

اگر شما یک صفحه تجاری دارید و از اینستاگرام برای بهبود کسب و کارتان استفاده می کند. باید عکس لوگوی شما یا بخشی از آن را به عنوان عکس پروفایل اینستاگرام انتخاب کنید. این به شما کمک می کند تا کاربران برند شما را بهتر بشناسند.

عکسی منحصر به فرد انتخاب کنید

وقتی که وسط تابستان هستیم ولی عکس پروفایل شما هنوز هم یک سفره هفت سین را نشان می دهد، کاربران جدید فکر می کنند که شما در اینستاگرام فعال نیستید، چون ماه هاست که عکس پروفایلتان را عوض نکرده اید. بنابراین به جای انتخاب عکس های فصلی یا عکسهای مربوط به یک رویداد مانند شب یلدا و نوروز سعی کنید از عکسهای منحصر به فرد استفاده کنید. عکس پروفایل اینستاگرام شما باید در هر موقعیتی برای کاربر جدید تازگی داشته باشد.

از دیگر نکاتی که باید با آن توجه داشته باشید، کیفیت عکس است. عکس های شما باید با یک دوربین خوب گرفته شوند. بنابراین سعی کنید از دوربین های قوی یا تلفن های هوشمند جدید برای عکس گرفتن استفاده کنید.

یکی دیگر از اشتباهاتی که هنگام انتخاب عکس افراد زیادی مرتکب آن می شوند این است که آنها بدنشان را بیشتر نشان می دهند. یعنی بدنی بزرگ و یک سر کوچک را شما در عکس پروفایل اینستاگرام‌شان می بینید.!!

بنابراین سعی کنید عکس را به گونه ای برش دهد تا سر و سرشانه های شما در آن معلوم باشد. چون عکس پروفایل شما به اندازه ای کوچک است که تنها می تواند صورتتان را نشان دهد نه بدن شما!

امیدواریم به کمک این نکات بتوانید عکسی درست و جذاب برای پروفایل اینستاگرام تان انتخاب کنید. فراموش نکنید که توجه کردن به چنین نکات هر چند کوچکی تاثیر زیادی در جذب مخاطب و بهبود صفحه اینستاگرامی شما خواهد داشت.

تیم متخصص سوخت جت در تلاش است تا با بررسی نکات و قوانین اینستاگرام به شما کمک کند تا صفحه اینستاگرامی بهینه تر و پر طرفدار تری داشته باشید.

برای دریافت مشاوره و تبلیغ در اینستاگرام شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید. نمونه کارها و خدمات ما را می توانید در صفحه اینستاگرام و وبسایت سوخت جت مشاهده فرمایید.

به خاطر داشته باشید که سوخت جت بستری مناسب برای بهبود و ارتقای کسب و کار شماست.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *