9 قابلیت جالب اینستاگرام در سال 2020


9 قابلیت جالب اینستاگرام در سال 2020 به این پلتفرم اضافه می‌شوند که هر یک از این قابلیت‌ها ویژگی‌های خود را دارند. از ایجاد فروشگاه گرفته تا تبلیغات در IGTV و خرید از لایو اینستاگرام!!

اینستاگرام در تلاش است تا همواره بتواند قابلیت های جدیدی را برای جذب کاربران ایجاد کند. در سال 2020، ظاهراً یکی از اهداف این پلتفرم ایجاد قابلیتی جهت کسب درآمد کاربران به صورت مستقیم از اینستاگرام است. از این رو، اینستاگرام اجازه می دهد تا تولید کنندگان محتوا بتوانند از محتوایی که در IGTV به اشتراک گذاشته اند، درآمد کسب کنند. در ادامه هر یک از این قابلیت ها را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

بررسی قابلیت های جدید اینستاگرام:

1.فروشگاه‌ فیسبوک:

فیسبوک به تازگی یک جهش فوق العاده در دنیای تجارت الکترونیک پیدا کرده است. فروشگاه های فیسبوک این امکان را برای مشاغل کوچک فراهم می کند تا بتوانند فروشگاه آنلاین خودشان را در فیسبوک و اینستاگرام ایجاد کنند. با استفاده از این قابلیت جالب اینستاگرام حتی در طول لایو نیزمی توانند محصولات تان را برای فروش معرفی کنید.

2.فروشگاه اینستاگرام:

این فروشگاه با فروشگاه فیسبوک کاملاً متفاوت است. اینستاگرام با استفاده از این قابلیت می خواهد یک تجربه کاملاً جدید را در صفحه اکسپلورایجاد کند. با استفاده از این قابلیت، یک صفحه فروشگاه اینستاگرام در صفحه اکسپلور به صورت دائمی وجود خواهد داشت. در این قسمت کاربران می توانند محصولات و برندهای مورد علاقه خودشان را بررسی کنند و بر اساس دسته بندی هایی نظیر زیبایی و خانه می توانند محصولات را به صورت فیلتر شده مشاهده نمایند.

3.تبلیغات در IGTV:

این قابلیت جالب اینستاگرام خبر بسیار خوبی برای تولیدکنندگان محتوا است. با استفاده از تبلیغات در قسمت IGTV، این افراد می توانند از اینستاگرام درآمد کسب کنند. اینستاگرام این قابلیت را به زودی تشریح خواهد کرد. اینستاگرام همچنین اعلام کرده است که تست های مختلفی در این زمینه انجام خواهد گرفت تا امکانات زیادی به آن اضافه شود.

4.حمایت در لایو:

یکی دیگر از قابلیت هایی که یک جریان درآمدی جدید برای تولید کنندگان محتوا ایجاد می کند، حمایت در قسمت لایو است. کاربران با خرید badge در طول لایو به ویژگی های جدید نظیر یک قلب خاص دسترسی خواهند داشت.

5.خرید از لایو اینستاگرام:

با استفاده از این قابلیت فروشندگان، سازندگان و برندها قادر خواهند بود تا محصولات خود را به صورت مستقیم در طول لایو، از فروشگاه فیسبوک تگ کنند تا کاربر را به راحتی به صفحه خرید محصول هدایت نمایند. این قابلیت به زودی تست خواهد شد و هر یک از مشاغل می توانند محصولات خود را از این طریق به خوبی برای مشتریان توضیح داده و بازاریابی لازم را برای فروش بیشتر محصولات خود انجام دهند.

6.صفحه سبز در فیلترهای استوری اینستاگرام:

اینستاگرام صفحه سبز رنگ را به افکت های استوری های خود اضافه کرده است. بنابراین شما می توانید بدون تجهیزات یا تنظیمات استودیویی یک پس زمینه سبز رنگ داشته باشید.

7.اعمال فیلتر AR بر روی تصاویر و ویدیوهای موجود در گالری:

با استفاده از این قابلیت شما می توانید فیلترهای AR را اضافه کنید و آن را بر روی تصاویر و ویدیوهای موجود در گالری اعمال نمایید. در واقع شما می توانید با دوربین تلفن همراه خود عکس بگیرید، سپس آن را در قسمت استوری بارگذاری کنید و سپس فیلتر را بر روی آن اعمال نمایید.

8.راهنماهای اینستاگرام:

این قابلیت راهی آسان برای کاربران ایجاد می کند تا بتوانند به راحتی به نکات و توصیه های تولید کنندگان محتوا، سازمان ها و ناشران دسترسی داشته باشند.

9.Messenger Rooms:

این قابلیت جالب اینستاگرام راهکاری برای گرد هم آوردن افراد در اینستاگرام است. با استفاده از Messenger Rooms کاربران اینستاگرام می توانند تماس های گروهی حداکثر 50 نفره با هم ایجاد کنند. در نتیجه در شرایطی فعلی، این قابلیت کمک می کند تا کاربران به صورت رایگان و بدون هرگونه محدودیت بتوانند با هم در ارتباط باشند. خبر خوب این است که هر فردی می تواند به مسنجر روم ملحق شود برای استفاده از این ابزار نیازی به صفحه اینستاگرام یا فیسبوک ندارد. بنابراین شما می توانید گروه خودتان را از هر مکانی که بخواهید دور هم جمع کنید.

 

جمع بندی:

همانطور که مشاهده کردید اینستاگرام در سال 2020 در تلاش است تا قابلیت های جدیدی را تست و اعمال کند. قابلیت هایی که به گرد هم آوردن گروه ها، به اشتراک گذاری محتواهای بهتر و ایجاد درآمد برای تولید کنندگان محتوا و برندها کمک می کنند. جزئیات بیشتر این قابلیت ها در دسترس نیست و بعد از ایجاد جریان های درآمدی هم مشخص نیست که کاربران ایرانی قابلیت کسب درآمد را خواهند داشت یا خیر. اما با این وجود سعی کنید تولید محتوا و بازاریابی در این پلتفرم فوق العاده قدرتمند را به هیچ وجه از دست ندهید تا از مزایای بی نظیر آن برای کسب و کارتان بهره مند شوید.

 

تبلیغات در اینستاگرام و مشاوره با تیم متخصص سوخت جت

در صورتی که برای تبلیغات گسترده و مؤثر در اینستاگرام، به دنبال دریافت راهنمایی و مشاوره از افراد متخصص هستید می توانید از طریق راه های ارتباطی با تیم متخصص سوخت جت در ارتباط باشید.

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *